Sayfa 51/266 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 2126 madde; 401 - 408 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding A.Ş.

Esas

Arkadaslar merhabalar, Tüyocu ismiyle foruma girip bi dunya kufur sallamislar.
    2006 yilindan bugune dek, foruma uyeyim. Tasidigim hisselerle ilgili cogu kez yorum yapmam.
    mali musavir biri olarak bi firmanin her turlu tablolarini okur, inceler inandigim hisseyi de orta/uzun vadeci olarak alirim.
    Asagilayici agir gidirmelerim vardir elbet ama bi dunya para kaybettigimiz hisselerde dahi kufur etmisligimiz yoktur.
    Tuyocu rumuzuyla 2 haftadir hangi hisselerde yazilar varsa dikkate almayiniz lutfen.
    Bu yazilara itibar edip hisse alim-satimi da yapmayiniz.

Herkese hayirli kazanclar dilerim.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    27,443

Esas

Kaç yerde küfredilmiş yönetime bildirmiyorsunuz bir de okuyorsunuz. Eden utanmamış . Hayret yahu

Esas

Alıntı Originally Posted by turkadin Yazıyı Oku
    Öngörümü paylaşırım tabi ki..Ama bu kağıda yatırımı yapmaya başlayan birisi olarak şirket hakkında sürekli kötü söz söylenmesinden rahatsızım. Kazanmak kadar kaybetmek de var. Kaldı ki bu yorumları okuyup, hisseyi almaktan vazgeçenler olabilir, satıp zarar edecek de. Her ne kadar YTD desek de mutlaka bunu YT olarak algılayanlar olacaktır. Yarın hisse yükseldiği zaman bu kötü sözleri söyleyenler ne yapacak merak ediyorum. Art niyetli kişiler de burada yazabilirler.

Şahsi öngörüm:

Bu seviyelerden alım yapanlar için artık iyi prim yapacağını düşünüyorum. Ben seviyeden yatırım yapmaya başladım. Halka arz değerine geldi ve değerleme raporlarına göre bu seviye %40 prim potansiyeli taşıyor. Her geri çekilmelerde bu prim oranı artacağı için 1.90 seviyelere geleceğine inanmıyorum. Borsa şartlarında her türlü fiyatın olması muhtemel ama bu da şirket açısında çok hoş olmaz. O nokta bu kadar büyük bir firma için sakıncalı olur. %5 i halka açık olan şirketin aslında %1.5 i halka açık durumda. Takasın büyük bölümü Şark Mensucatta. Bu da şu demek, şirket fiyatın geri gelmesinden en çok etkilenen yine şirketin kendisi olacağı için şirketin mal satışının art niyetli olduğunu düşünmüyorum. Bu hisselerin kendilerine maliyeti 2.25 - 2.30 zaten. Niyetin tahtanın sığ olmasından istifade ederek tahtayı yönetmeye çalışacaklara bir sopa olarak satış yaptıklarına inanıyorum.Buna bugün inancım tam oldu . Öyle büyük bir satış da olmadı özellikle dikkat edin derim. Bu noktada yapılan yorumlar haksızca. Takas değişimlerine baktığımızda 2 aracı kurumdan ciddi satışlar olmuş. Bu da şirketin kendisine ait değil. Bence iyi de oldu. Bize de fırsat çıktı.Bu aracı kurumları hızlı al-sat yaptılar.Şirket de sopa gösterdi gibi geldi bana. İştiraki olan boyanın yabancıya satışı ile ilgili bir öngörüm yok ama ateş olmayan yerden duman çıkmaz, bekleyip görmek gerekli.Sanki olumlu olacak gibi ama ticaret bu, olmaya da bilir. Bu satışın olmayacağını düşünerek şirketin assetlerine ve fiyatlandırmasına baktığımda Polho'nun fiyatını bu fiyatta artık ucuz buluyorum. Hisseyi zorlayan tek noktanın halka açıklık oranının düşük olduğuna inanıyorum. Tahtada ki oynaklığı artırıyor. Temel analiz olarak da kar dağıtımını büyük oranda bekliyorum.
    Özetle bu kağıtta al, bekle ve kazan diyorum. Kısa süreli yatırım kağıdı değil. Günlük haftalık durumlarda değerlendirme bu tip kağıtlarda yanlış olur. Sonuçta kurumsallaşmaya çalışan patron kağıdı. Şirket yöneticilerinin hisseyi düşürmekte bir kazancı olamaz. Okuduğum kadarı ile de sahipleri değerli iş adamları.
    Not: Tamamı ile kendi görüşüm olup, yatırım tavsiyesi değildir, burada yazılanlarla yatırım yapanlar da yanlış yaparlar.
    Teşekkürler.
    çok doğru söylüyon arkadaşım ben istanbulda oturuyorum bina yalıtımın da dow marka strafor çok tutuluyor ve de bunu tüm piyasa kaliteli buluyor. bu bile hissenin kar marjını yükseltir helede ısı yalıtımı ile de kanunlar varken ben kendi şahsi fikrim bu hisse alınıp uzun süre beklenecek bir yatırım aracıdır.

Duhul
    May 2011
    İkamet
    KehF-PhiLadeLPhia
    Gönderi
    114

Esas

polho da uzun surecek bir seruvenin ayak sesleri duyulmaya basladi gibi

yatirim tavsiyesi olarak alinamaz

Duhul
    Nov 2007
    İkamet
    alamanya
    Gönderi
    625

Esas

Evet arkadaşlar 20 yıllık borsa tecrubemle polisan holdingle ortaklığıma başlıyorum. 5 yıllık bir ortaklık hayırlısı olsun.

6. Esas

Sayın hmmkara,
    Ben de bu hissede cok zarardayım. Portfoyumun yarısı bu ve cok yuksekten aldım ama bu durumda oldugum icin herkesin moralini bozmaya calısmıyorum sizin gibi.
    Burda yazdıgınız 200 milyon dolar sadece boya sirketinin satıs fiyatı ama elimizdeki hisse holding hissesi o yuzden karsılastırma yaparken lutfen buna dikkat edin.
    Ben polho'nun iyi gorunen buyume ve kar rakamarına uygun olarak temettu verecegine ve ondan sonra yatırımcı cekip uzun vadede bizi kurtaracagını dusunuyorum.
    Saygılar
     Alıntı Originally Posted by hmmkara Yazıyı Oku
    Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis, “Piyasadaki durumumuz oldukça iyi. Satın alma teklifi karşı taraftan geldi. Yüzde 50-50 stratejik bir ortaklık olabilir. Çoğunluk hisselerinin satışında yokuz. Biz bu süreçte şirketin tamamının değerini 200 milyon dolar olarak belirledik” dedi. Bitlis, aile şirketi yapısını kurumsallaşmaya götürmek ve hissedarları günlük operasyonların dışında tutmak için yakın zamanda borsaya açıldıklarını bu operasyonunun da profesyonelleşmenin devamı için sürdürüldüğünü söyledi. Bitlis, ancak geri çevrilmeyecek bir bedel teklif edildiği takdirde şirketin tümünün satışının düşünülebileceğini de sözlerine ekledi. 1993’te endüstriyel, otomotiv ve yüzey boyaları tarafında PPG ile ortaklık gerçekleştirdiklerin ifade eden Bitlis, ortaklığın 1994 yılının sonlarına doğru Türkiye’de yaşanan krizden sonra PPG tarafından sona erdirildiğini de hatırlattı. Şirketin CEO’su Erol Mizrahi ise yabancıların son iki yılda Türkiye’ye ilgisinin arttığını ve PPG’nin belli periyodlarda görüşmelerde bulunduğunu belirtti. Mizrahi, şirketin bünyesinde bulunan yedi iştiraki için Uzakdoğu da dahil bir çok yerden uluslararası şirketlerin ortaklık için geldiğini de ekledi.

[email protected]

Biz bu süreçte şirketin tamamının değerini 200 milyon dolar olarak belirledik” dedi.spk bu cumleyı ıyı değerlendırmelı madem 400 mılyon tl dı nasıl olduda arz da 2.25 defter değeri bıçıldı sormak gerekır.piyasa değeri 450 mılyon dolar olarak nasıl arz ettın.şişirdin millete arz ettin.akıllı olan almadı halen almıyorlar baksanıza.bızım gıbı bılmeden gırenler ısı ogrendı ama ıs ısten gectı.bır turkıye klasığı.bunları ben demıyorum kendılerı dıyor.

Türkiyede en guzel soyulma yöntemi.açık ve seçik bi şekilde necmettin bitlis tarafından görülmekte.artıl 1.75 pek uzak değil adam zaten soylemiş sirkete 200mıl dolar değer biçtik diye.ben soylemıyorum değerının 1.75 olduğunu kendılerı soyluyor.bu arada bız ky yede kol gıbı şey yaptılar.ne dıyelım.burda kendımızı yıyoruz ama öenemlı olan kımın kazandığı hepınıze geçmıs olsun arkadaşlar.bu lkede hırsız ve dolandırıcı olursan kazanırsın yoksa imkansız.bız ulke ınsanları olarak bozuk bı mılletız.kendımız kandırmaktan vazgeçmelıyız.paramızın ustune su değil tursu suyu ıçmek daha yararlı olacak .

Esas

Polisan'ın vergi dairesine sunulan tabloda 2012 yılı dönem net karı 25.101.903 tl

(15/02/2013 - 15:20:10)

Esas

hadi kardeşim çık artık!! nasıl bir hissesin sen?? borsa düşerken düşer çıkarken yine düşer!! yönetim hisse alıyor güya ama bizimkisi hala düşüyor, kar açıklıyor yine düşüyor!! ne bekliyorsun??

Sayfa 51/266 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •