Sayfa 51/1175 İlkİlk ... 414950515253611011515511051 ... SonSon
Arama sonucu : 9396 madde; 401 - 408 arası.

Konu: Turk ekonomisi intihar ediyor

Duhul
    Jun 2006
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    673

Esas

Alıntı Originally Posted by st1905 Yazıyı Oku
    Tarih tekerrur eder mi ? Ekonomi`nin bozulacagini artik hepimiz biliyoruz, bilmeyen bir sagir sultan kalmis olabilir. Peki ne zaman ?

Bu yaz gordugumuz oncu kriz etkisi, muhtemelen kiytirik iki not artisi ile savusturulacaktir, faiz arttirimina gitmeye istekli olmayan bir hukumet olduguna gore, MB bir sure daha dusuk faizle gitmeye calisacaktir ancak piyasa eger dayak atmak isterse ki su siralar saglam sopa atiyor, faizi arttirmak zorunda kalacaklar (Bir onceki senaryo isliyor, FED guya QE3 yapmayacak, su siralar o satin aliniyor, haziran`da yapmayacak buyuk ihtimal ama piyasalar gocunce birkac ay sonra mutlaka yapacaktir), o sure icerisinde turkiyede faiz artisi gelme olasiligi cok yuksek, faiz artinca konut sektoru hizla cokecektir, su gune kadar insaatlarini tamamlamis, buyuk kismini da satmis olanlar pacalarini kurtardilar. Su gunden itibaren yapilan tum insaatlar, yarim olan tum insaatlar hepsi problem icinde olacaktir.

Bu baslik altinda yazilmis olanlar bir bir ortaya ciktikca, piyasanin kumarhane olmadigi anlasilacak.

Eger MB onlemlerini alirsa, *faiz arttirmak zorunda* tasarruf orani artmak zorunda, ha artik bos konusmanin da anlami kalmadi, ya yapacaklar ya da kriz olacak.
    Faiz artırınca herşey düzelecek mi ?

2. Esas

Alıntı Originally Posted by baserg Yazıyı Oku
    Faiz artırınca herşey düzelecek mi ?
    Hersey`in duzelecegi nokta coktan gecti, o gecmiste kalmis bir konu, artik batmamak icin yapilmasi gerekenler var sadece, bu baslikta tam 400 mesaj var, faiz`in artmasini ne zaman istemisim zaten belli, dusmesi gerekirken dusurmeyenler simdi arttirmak zorundalar, bu is bu kadar, aksini yaptikca Dolar kurunda artis goreceksiniz, Yabanci cari acik riskini almak icin daha cok rant istiyor, olay bundan ibaret.

ozbek1 Guest

Esas

Hersey`in duzelecegi nokta coktan gecti, o gecmiste kalmis bir konu, artik batmamak icin yapilmasi gerekenler var sadece, bu baslikta tam 400 mesaj var, faiz`in artmasini ne zaman istemisim zaten belli, dusmesi gerekirken dusurmeyenler simdi arttirmak zorundalar, bu is bu kadar, aksini yaptikca Dolar kurunda artis goreceksiniz, Yabanci cari acik riskini almak icin daha cok rant istiyor, olay bundan ibaret.
    donulmez akşamın ufkundayız bittiğimizin resmi
    istediğin kadan çılgın pıroje yap kurtaraman

Duhul
    Jun 2006
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    673

Esas

Teşekkürler, değerli yorumlarınızı her zaman takip ediyorum.

-Yatırım tavsiyesi değildir-

5. Esas

Alıntı Originally Posted by baserg Yazıyı Oku
    Teşekkürler, değerli yorumlarınızı her zaman takip ediyorum.

-Yatırım tavsiyesi değildir-
    Ben tesekkur ederim, size ve bu basliga yazi yazan herkese.

2008`den bu yana beraber yaptigimiz bu yolculugun sonuna gelmek uzereyiz, hukumet kim olursa olsun, bunu ustune basa basa soyluyorum, onumuzdeki 2011 son ceyrek ve 2012`den itibaren yasanmasi cok muhtemel agir doviz krizi nedeniyle, uzun soluklu bir hukumet olmayacaktir, bu da yeni bir siyasi ve ekonomik belirsizlik olusturacaktir, bugune kadar istikrar diye yutturulan maval, aslinda insaat balonu yoluyla olusturulan yeni burjuvazi ve bunun eski burjuvazi ile olan guc kavgasinin sozlukteki anlamiydi, istikrar soylerken cok tatli ama bu istikrar iki yonde olabilir, bizde olani kotu yonde bir istikrar oldu, ne yazik ki, halbuki inanilmaz bir firsatti tek parti hukumeti.

Televizyonlardaki yorumculari dinlerseniz, cari-acik hic sorun degildi, bugune kadar, ne oldu da tutustunuz bir anda, basiniza bi sey mi dustu, durun soyleyeyim, hepiniz ceplerinizi dusundunuz, milleti borsaya cektiniz, benim milletim de 70bin`den hisse aldi, secim rallisi vesaire, sacma sapan bahanelerle doldurdunuz milleti kumarhaneye, uretmeyen ulkenin borsasi olur mu ? Olursa boyle olur.

Asil kriz, Haziran ortasindan itibaren, faiz artinca, insaatcilar ne yapacaksiniz, hazir beton yeniyor mu ? Ekmek arasi yapmaya baslayin simdiden, alisin tadina!
    Son düzenleme : st1905; 13-05-2011 saat: 12:01.

Esas

sn. st1905
    faizlerin artırılacağını neye göre söylüyorsunuz? Bilakis bazı bakanlar sıfır reel faizin hedeflendiğini söylüyorlar. Dünyada faizler çok düşük seviyelerde iken Türkiye niye faiz yükseltsin?

ozbek1 Guest

Esas

Ben tesekkur ederim, size ve bu basliga yazi yazan herkese.

2008`den bu yana beraber yaptigimiz bu yolculugun sonuna gelmek uzereyiz, hukumet kim olursa olsun, bunu ustune basa basa soyluyorum, onumuzdeki 2011 son ceyrek ve 2012`den itibaren yasanmasi cok muhtemel agir doviz krizi nedeniyle, uzun soluklu bir hukumet olmayacaktir, bu da yeni bir siyasi ve ekonomik bir belirsizlik olusturacaktir, bugune kadar istikrar diye yutturulan maval, aslinda insaat balonu yoluyla olusturulan yeni burjuvazi ve bunun eski burjuvazi ile olan guc kavgasinin sozlukteki anlamiydi, istikrar soylerken cok tatli ama bu istikrar iki yonde olabilir, bizde olani kotu yonde bir istikrar oldu, ne yazik ki, halbuki inanilmaz bir firsatti tek parti hukumeti.

Televizyonlardaki yorumculari dinlerseniz, cari-acik hic sorun degildi, bugune kadar, ne oldu da tutustunuz bir anda, basiniza bi sey mi dustu, durun soyleyeyim, hepiniz ceplerinizi dusundunuz, milleti borsaya cektiniz, benim milletim de 70bin`den hisse aldi, secim rallisi vesaire, sacma sapan bahanelerle doldurdunuz milleti kumarhaneye, uretmeyen ulkenin borsasi olur mu ? Olursa boyle olur.

Asil kriz, Haziran ortasindan itibaren, faiz artinca, insaatcilar ne yapacaksiniz, hazir beton yeniyor mu ? Ekmek arasi yapmaya baslayin simdiden, alisin tadina!
    faiz artınca daire fiyatları düşermi hocam?

Esas

Benim öngörüme göre, faizler düşer ise yeni yapılacak olan konutların üzerindeki faiz yükü azalacaktır ve maliyeti düşecektir. Stok olan konutlara da düşük faiz nedeni ile daha rahat borçlanabilecek olan yeni müşteriler gelecektir. Yanlış mı düşünüyorum?

Sayfa 51/1175 İlkİlk ... 414950515253611011515511051 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •