Sayfa 51/333 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 2659 madde; 401 - 408 arası.

Konu: AKSUE - Aksu Enerji Ve Ticaret A.Ş.

Esas

Olağanüstü Genel Kurul tarihi açıklandı.. Az sonra sakinler yine

Esas

Anladığım kadarıyla bürokrasinin büyük bölümü aşılmış,aynı zamanda Yenilenebilir enerji kanunu da meclisten geçmiş.Bunun da çok önemli bir haber olduğunu düşünüyorum. Rakamları da yazayım;

Hidroelektrik üretim tesisi için 7.3 dolar sent,

Yenilenebilir enerji kanunu yenilenebilir enerjinin yanı sıra bu sistemlerde kullanılacak yerli üretimi de teşvik etmeyi amaçlıyor. Yenilenebilir enerji kanunu kapsamında yukarıdaki fiyatlara Tesis Tipi Yurt içinde gerçekleşen imalat Yerli Katkı İlavesi (ABD Doları cent/kWh) şu iekilde olacak:

Hidroelektrik üretim tesisi

Türbin 1,3
    Jeneratör ve güç elektroniği 1,0

Peki en son çeyrekte ne kadarmış bu fiyat;

36.635.412 kwh üretim karşılığında 2.429.012 tl net satış

Burada hesaplamada hata yapmış olabilirim ama 1 kwh karşılığı 6,63 kuruş yapıyor.

Peki 2011 de ne olacak, 1,54 tl dolar kuruna göre 11,242 kuruş yani %70 bir kar artışı olmayacak mı? yasa ne zaman çıktı 30/12. Ama hisse bunuda fiyatlamadı.

Bürokrasi de aşılmış ama bu haberi de fiyatlamıyor. Küçük bi yükseliş ve tekrar aynı seviyeye geri dönüş. Acaba bizim bilmediğimiz bir sıkıntı mı var? Yüksek bir bedelli mi çıkacak?

YASAL UYARI:
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3. Esas

Sizce toplantıda hangi kararlar alınacak.......???????
    bedelli çıkma ihtimali .....????????
    teslimatın ertelenmesinin sebebi bedelli olabilirmi..
    Son düzenleme : hizir1970; 05-01-2011 saat: 00:25.

4. Esas

toplantı gundeminde bedelliye dair birsey yok ama bu konusulmayacagı anlamına gelmez.
    bedelli beklentim uzun suredir var benim zaten.
    ancak dış finansman ile bu işi çözebileceklerinide dusunmeye basladım artık.
    bedelli olursa kısa vadeli fiyat kaybı olsada uzun vadede cok daha saglıklı olacagını dusunuyorum.
    onay işlemlerinin bitmesi, sözleşme değişikliği ile ilgili sıkıntıların giderilmesi, yukarı hareketi sınırlı kılmasının ardında asagı beklentiyi destekleyebilecek bir haberin kapalı kapılar ardında konusuldugunu hissettiriyor.
    ama bu ne?
    bedelli yada baska bir konu?
    devir işlemlerinin gecikmesi, kurdaki artış benim aklıma gelen olumsuz adlandırılabilecek gelişmeler.

başka fikri olan varmı?

5. Esas

merhaba bence eger bedellı acıklamak ısteselerdı, sımdıye kadar yaparlardı, bence yenı ana sozleşmelerın onayı ıcın gerekli oy cogunlugu lazım, belırlı bır rakam cogunlugu lazım tam olarak bılmıyorum,, acaba genel kuruldan once epdk den 49 yıllık lısassı alabılırlermı,ıssallah enyakın zaman da kovadalar devır teslım yapılır,, eşen 1 HES bu ay ıcınde deneme üretımı yapılacakdı son durum nedır acaba,,,

6. Esas Erdoğan’ın burada bazı açılışlar yapması bekleniyor.

AK Parti Fethiye ilçe Başkanı Mustafa Ali Türkan geçtiğimiz haftalarda bir açıklama yaparak Başbakan Erdoğan'ın Muğla’ya geleceğini duyurmuştu. Türkan, açıklamasında Başbakanın Fethiye'ye gelmesi için çalışmalar yaptıklarını aktarmıştı. AK Parti teşkilatından alınan bilgiye göre Türkan’ın bu çabası sonuç verdi. Başbakan recep Tayip Erdoğan 15 Ocak tarihinde Fethiye’ye gelecek. Erdoğan'ın bazı toplu açılışları da telekonferans yöntemiyle Fethiye’den yapması bekleniyor.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan Fethiye’ye en son 2006 yılında gelmişti.

http://www.fethiyehaber.net/haber.php?haber_id=978 bu acılışların içinde eşen I hes de olabılir,,,

Esas

Hissede toplanma belirtileri başladı gibi.. Artık 5 TL nin altı görülmez sanırım..
    En geç Şubat ayında herşey daha netleşecektir!!

8. Esas

denklemin taraflarını belirlemek cok basit aslında... forum sustugunda kagıt gider, forum costugunda kagidi verirler kucaklarına insanların...
    sadee buradan takip edenler bile bu kagitta cok rahat para kazanır

Sayfa 51/333 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •