Sayfa 51/316 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 2522 madde; 401 - 408 arası.

Konu: SEKFK-Şeker Finansal Kiralama

Esas

hemen 155i arayın bu sekfk bizim vaktimizi de paramızı da çalıyor diye... b tipi likit fondan bile daha kötü performansı şaka bir yana.. allah sabır versin

Duhul
    Oct 2009
    İkamet
    Kenya
    Gönderi
    3,650
    Blog Yazıları
    3

Esas

Alıntı Originally Posted by demirm Yazıyı Oku
    Vay be, verdikleri tepkilere bak...en çoğu %4 artıda..yıllar öncesini hatırlıyorum da...verdikçe vermişlerdi...
    hatıralar sardı ...dört bir yanımı ....! şimdi bana herşey seni hatırlatıyor....

3. Esas

arkadaşlar ne olacak böyle 2 ileri bi geri.bekleyecek miyiz sizce ne olur

Duhul
    Sep 2009
    İkamet
    İç Anadolu
    Gönderi
    2,112

Esas

Alıntı Originally Posted by demirm Yazıyı Oku
    Vay be, verdikleri tepkilere bak...en çoğu %4 artıda..yıllar öncesini hatırlıyorum da...verdikçe vermişlerdi...
    30/12/2007 deki hareket miydi?
    1.13 den 0.22 lere kadar düşmüş o zaman...
    Yasa çıkınca tersini de beklemek mi gerek yani?
    Bu olumsuz endekslerle,tahta sahibi ile ve speclerle açıkcası böyle bir beklenti içinde olmayalım diye düşünüyorum....
    Ama hisse çıkacaksa da birden çıkarmazlar, döke döke çıkarırlar hani!!!! YTD....

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,051

Esas

Alıntı Originally Posted by ihtiyar09 Yazıyı Oku
    30/12/2007 deki hareket miydi?
    1.13 den 0.22 lere kadar düşmüş o zaman...
    Yasa çıkınca tersini de beklemek mi gerek yani?
    Bu olumsuz endekslerle,tahta sahibi ile ve speclerle açıkcası böyle bir beklenti içinde olmayalım diye düşünüyorum....
    Ama hisse çıkacaksa da birden çıkarmazlar, döke döke çıkarırlar hani!!!! YTD....
    Sayın abim, bu hisse benim de göz hapsimde... Gerçekten ucuz ve toplu takasıyla göz dolduruyor. Fakat bizim bilmediğimiz bir şey var. Bu adamlar 20 milyon lot toplamış olsalar da başka bir şey yüzünden bekletiyolar.

Tahtada spek yok... Haftalık giren aracı kurumlar var. Girerken yükseltiyolar, sonra da kucağa veriyolar... Tahta sahibi elleri arkasında camdan onları izliyor sanki...

Esas soru, tahta sahibi 1lerden aldığı 20 milyon lotu neden yukarı sürmüyor. Bunu araştırmak gerekli...

1- Tahta sahibi 20 milyonu yukardan dağıtacak bahane bulamıyor
    2- Tahta sahibi 20 milyonu yukardan dağıtacak kadar adi değil, vicdanlı
    3- Operasyon için teklif bekliyor (bir spek gelip 20milyona yakın lotu 3 günde bunlardan alır ve baya yukarı sürer. sürdükten sonra da tahta sahibine yarı fiyatına satar (mesela 5e sürdüyse, yarısını kucağa verir yarısını da 2.5lara çekip tahta sahibine teslim eder. Arada tahta sahibi de gönlüne göre kar yapar)
    4- İmtiyazlı hisse olayı için toplamış bekliyor

Bu durumda tahtanın yukarı sürülmesi ihtimali çok azalıyor fakat bu kadar sene buralarda yataya bağlamış 20 milyonu biarada olan bir tahtanın böyle kalmayacağını düşünüyorum...

Vakti piyasa yapıcı bilir, bizim gibiler ise şirkete güven duyup ortak olur...

Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Sep 2009
    İkamet
    İç Anadolu
    Gönderi
    2,112

Esas

Uploaded with ImageShack.us

Benim anladığım 20 milyonun 19 milyonu sabit lotlar... Onlar satılmazlar yani.... Resimde görüldüğü üzere ortadaki lot sayısı= 9476136 dır....

Esas

Dökmeden gitmez.Bizlerde eşşektik.Bekle yavrum bekle dökülürüz.

8. Esas

Alıntı Originally Posted by egekoray Yazıyı Oku
    Dökmeden gitmez.Bizlerde eşşektik.Bekle yavrum bekle dökülürüz.
    Beklemeye alıştık zaten. Daha beklemek sorun değil. Çok büyük ve kısa süreli beklentiler içinde olmamak gerek diye düşünüyorum. Yasa çıknca adım adım prim yapacaktır. Sektöre baktığımızda yasa beklentisinin hiç fiyatlanmaması ilginç. F430'u tekrar topikte görmek sevindirici

Sayfa 51/316 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •