Sayfa 51/815 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 6513 madde; 401 - 408 arası.

Konu: CEMAS - Çemaş Döküm Sanayi A.Ş.

Esas

uzun süredir cemaşı izleyen biri olarak diyorum ki haftaya cemaşta beklenen hareket olabilir! lütfen yatırım tavsiyesi olarak almasın kimse! bu kağıdı ezberleyen bi çok arkadaş var yüksek maliyetlerle bekleyen onlara tavsiyem dalgalanmalardan yararlanmaları!

Duhul
    Apr 2010
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,014

Esas

Alıntı Originally Posted by rus Yazıyı Oku
    uzun süredir cemaşı izleyen biri olarak diyorum ki haftaya cemaşta beklenen hareket olabilir! lütfen yatırım tavsiyesi olarak almasın kimse! bu kağıdı ezberleyen bi çok arkadaş var yüksek maliyetlerle bekleyen onlara tavsiyem dalgalanmalardan yararlanmaları!
    Hissede ikimizden başka kimse kalmamış galiba eski dostum

3. Esas

BİZLERDEN NELER ALDI NELER YAPTI HATIRLATMASISIDIR.
    BİRDE MÜJDE VERMİŞ.IŞIKLAR HOLDİNGİDE NIBAŞTAN SONRA HALKA AÇACAKMIŞ.
    2011 yılında tüm şirketlerimiz bütçelerinin üstünde performans göstererek son derece başarılı bir yıl geçirdi. 2001 yılında geçirdiğimiz finansal krizin son izlerini de, ADM’ye olan son borcumuzu ödeyip bitirerek ve ADM’deki Işıklar Holding hisselerini geri satın alıp Holding Ana Sözleşmesini eski haline getirerek, silmeyi başardık. Yıllar sonra ilk büyüme hamlemizi de IMKB 100 şirketleri arasında yer alan Metem Enerji ve Tekstil A.Ş.’yi 2011 yılının ilk aylarında satın alarak gerçekleştirdik. Metem Enerji ve Tekstil şirketinde ilk olarak 3 HES lisansına sahip iştiraki BND Elektrik A.Ş. deki iştirak payını ortağı Berggruen Holdings’in %66 payını satın alarak %100 e çıkardık ve yıl içinde bu Hidroelektrik Santrallerin inşaatlarına başladık. Ordu, Gümüşhane ve Adana da kurmakta olduğumuz bu 3 HES toplam 22 MW elektrik üretim kapasitesine sahip son derece rantabl projeler. Metem Enerji ve Tekstil’in Çorlu daki Sentetik İplik fabrikasını ise yıl içinde yaptığımız yatırımlarla büyüterek Metemteks Sentetik İplik A.Ş. şirketimiz bünyesine aktardık ve akabinde Metem Enerji ve Tekstil şirketimizi Işıklar Yapı Holding ve Işıklar Yapı Kültürü şirketlerimizle Metem Enerji ve Tekstil A.Ş. bünyesinde birleştirdik. Birleşme akabinde bu şirketimizin Holding şirketine dönüşmesi ve isminin de Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş.’ye dönüştürülmesi kararını alarak bu süreci de başlattık ve 2012 ilk çeyreğinde neticelendirmeyi hedefliyoruz.

Otomotiv, Beyaz Eşya, Çimento ve Gümüş sektörlerindeki büyümeye paralel son derece hareketli bir yıl geçiren Çemaş döküm iştirakimiz yıl içinde sermayesini 75 milyon TL’ye arttırarak kapasitesini 25.000 den 50.000 tona yükseltecek yeni yatırımı için mali bünyesini fevkalade güçlendirdi ve yatırımına başladı.

Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. iştirakimizi de halka açmak için yürüttüğümüz çalışmalar son aşamaya geldi ve SPK ve İMKB yönetim kurullarının izinlerini müteakiben 2012 yılı başlarında halka arzı hedefliyoruz. Niğbaş Halka arz ile kurumsallaşmasını daha ileri bir boyuta taşırken aynı zamanda Beton Kiremit ve Boşluklu Döşeme Paneli üretecek iki fabrika yatırımına başlamayı hedefliyor.

Özışık İnşaat şirketimiz Alpaslan II şirketindeki tüm hisselerini diğer ortaklarla birlikte EnerjiSa’ya devrederken DSİ’ye yapmakta olduğu Alpaslan I baraj inşaatının da geçici kabulunu yapmayı başardı ve yıl içinde 3 HES projesi taahhüt ederek bu projelerin inşaatlarına başladı.

Işıklar Ambalaj şirketimiz 2011 yılı içinde Çumra fabrikasına Windmoller & Holscher marka bir üretim hattı yatırımını tamamlayıp gıda torba kapasitesini arttırırken aynı zamanda Erbil kraft torba fabrika yatırımına da başladı ve fabrika inşaatı tamamlanma aşamasına gelen bu tesisimizin 2012 yılı ilk yarısında devreye alınmasını hedefliyoruz. Lafarge grubunun Kuzey Irak-Süleymaniye fabrikalarından 2012 yılı için aldığımız 24 milyon torbalık sipariş ise attığımız adımın ne kadar doğru olduğunu gösterdi bizlere.

Işıklar İnşaat Malzemeleri şirketimiz 2012 yılı hedefine Türkiye Kiremit sektörüne girişi koydu ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdürüyor.Devletimizin Enerji Verimliliğine verdiği önemle giderek büyüyen yalıtım ve mantolama sektörüne yönelik yeni bir ürün geliştirme çalıştırmalarımız da 2012 yılı hedeflerimiz arasında.

STFA ile ortak şirketimiz SİF Otomotiv 2011 yılında kurulduğu yıllardan bugüne tarihindeki en yüksek ciro rakkamına ulaşarak JCB’nin dünyadaki 7.büyük distribütörü olmayı başardı. 2012 yılnda iş makineleri leasing kdvlerinin eskiden olduğu gibi %1’e indirilmesi ile artacak bir büyüme grafiği hedefliyoruz.

2011 yılı böyle tamamlanacak derken katıldığımız bir ihalenin olumlu neticelenmesiyle yine IMKB şirketlerinden ve köklü geçmişiyle Türkiyemizin önemli şirketlerinden USAŞ Uçak Servisi A.Ş.’yi İsviçreli Gate Gourmet grubundan satın alarak bünyemize katmayı başardık. USAŞ’ın geleceğini de parlak geçmişine yakışır bir şekilde geliştirmek için çalışmalarımıza derhal başladık. USAŞ’ın katılımıyla halka açık şirketlerimizin sayısı 4’e çıkarken yakın zamanda Niğbaş’ın halka arzıyla bu sayı 5’e çıkacak ve grubumuz büyük ölçüde halka açık hale gelecektir. Önümüzdeki yıllarda diğer grup şirketlerimizi de halka açmayı ve nihayetinde Işıklar Holding’in halka arzını hedeflemekteyiz.

2011 yılında beni ziyadesiyle memnun eden bir başka gelişme de çok kıymetli yeni üst düzey yöneticilerle grubumuzun insan kaynaklarının da gelişmelerimize paralel kuvvetlenmesidir. Metem Enerji ve Tekstil Genel Müdürü Sn.Serdar Eser, BND Elektrik Genel Müdürü Sn.Bülent Şahinalp, Işıklar Ambalaj Genel Müdürü Sn.Volkan Girişken, Işıklar İnşaat Malzemeleri Genel Müdürü Sn.Cem Sinal, Işıklar Park AVM Genel Müdürü Sn.Mithat Akıncı, Işıklar Paper Sack-Erbil Genel Müdürü Sn.Hüseyin Oka 2011 yılı içinde bünyemize katıldı. Hepsine hoşgeldiniz diyorum, grubumuz sizlerle daha da güçlüdür.

2011 yılında kitabım “Hayat mücadele değil,mücadele hayattır”ın ingilizce versiyonu olan “Life is not a challenge,challenge is life’ kitabımı da 3 aylık bir mesai sonrası uğraşıyla tamamladım ve bununla birlikte kitabımın 4.cü baskısını da yapmış olduk.Şirketimizin tarihçesinin olduğu bu kitabın yabancı iş ortaklarımızla paylaşılmasına imkan verecek bu ingilizce versiyonunun şirket kültürümüze olumlu katkılar yapmasını umuyorum.

2012 yılında yatırım ve büyüme hedeflerimize odaklı başarılı bir yıl geçirmeyi umuyorum. Bu vesileyle sizlerin yeni yılınızı kutluyor sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.

Saygılarımla,
    Rıza Kutlu Işık
    Başkan ve CEO
    Işıklar Holding A.Ş.

4. Esas

hisse nerelerden nereye geldi ya bu hisse tamamen spekülatif yazık olan yatırımcının parasına oluyor..

Esas

buralarda çok oyalandı 1,28 i hep kuvvetli tutuyor.. yakında hareket gelebilir.

6. Esas

Merak etmeyin arkadaşlar spek buralarda kalamayacağını kendisi de biliyordur. 1.29 lu fiyatlar cemaş için komik rakamlardır (Bana göre öyle) Ben tatile gidiyorum umarım döndüğümde bu rakamlar aşılmış olur, ha kimse yatırım tavsiyesi olarak kabul etmesin ben bayağıdır beklemedeyim ve aşırı çok sıkıldım. Herkese bol kazançlar ya da kayıpların telafi olduğu günler diliyorum.

7. Esas

Alıntı Originally Posted by daveyorke Yazıyı Oku
    buralarda çok oyalandı 1,28 i hep kuvvetli tutuyor.. yakında hareket gelebilir.
    bu hissede her zaman hareket oluyor, ama hep ters köse, para sömürme düzeni yani.. 1,12 vlere çekip topladıklarını 1,50 lerden pazarlayıp tekrar aşağı çekiyorlar..

daha yukarılara yaptığı hareketleri hiç yazmıyorum bile malum.. bence bu hisse saatli bomba, ve kolay para isteyen herkesi cezbediyor, benim gibi. .

ama özel bir durum olmadan paramı kaptırmıycam.. herhangi bir beklenitisi olup olmadıgı konusunda fikir sahibi olan var mı..

Duhul
    Apr 2010
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,014

Esas

Yarın olmazsa Çarşamba hareket başlar gibi görünüyor. 21 Haziran da 1.35 ten dönmüştük, 2 Temmuz da ise 1.33 ten döndü, hisseyi 1.28 den aşağıya vermediler hiç. Benim şahsi fikrime göre bugün yine bir kararsızlık vardı fakat işlem hacmi iyice düştü. Yukarı hareket yapacağı sinyallerini veriyor. (Şahsi görüşlerim olup yatırım tavsiyesi değildir)

Sayfa 51/815 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •