Sayfa 52/424 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon
Arama sonucu : 3392 madde; 409 - 416 arası.

Konu: ANSGR - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

1. Esas

Alıntı Originally Posted by zxcvb
    Geçen 6 dönem karlar(benim kaynağa göre):
    11 26 63 78
    9 10
    10 trilyon kar geçen yılkinden de az. Bir açıklaması olmalı. Ama ne?
    İş bankası konut kredilerinde başı çekiyor sürekli dış kaynak kullanarak kendini fonluyor talebe yetişiyor iyide kar ediyor, konut kredilerinde krediyi alana paket sigorta mecburiyeti arandığında poliçeyi anadolu sigorta düzenliyor bu nedenle İş bankasında artan konut kredisi talebi anadolu sigortanın prim üretimininde neredeyse akgrt aviva ve diğer.. toplamı kadar çıkmasını sağladı,bu karlılığa gelince Kurucu İş bankası olmak üzere merkezle iştirakler arasındaki operasyonlar karların kağıt üzerindeki görünümünü ne derece değiştiriyor (değiştirdiği aşikar) bunu şu an bilmek mümkün değil,ancak bir gerçek varki anadolu sigorta sektöründeki liderliğini pekiştirdi ve artık çok rahat, endeks 30000 üzerinde kalıcı olabilseydi geçen hafta başı ansgr 2.880 in hemen ardından 2.930-2.970 idi ve bu satıp çıkmak için çok uygun bir rakamdı asıl ben buna yanıyorum, şimdi hedefim AB haberleri ne olursa olsun erdemir & tüpraş özelleştirmelerin iyi fiyatlarla sonuçlandırılmasının ardından borsadaki daha güçlü ikinci 31000 denemesi,bunun kağıt ve tüm endeks için önemli olduğunu düşünüyorum.
    Saygılar

2. Red face

Alıntı Originally Posted by semerkandi
    sanırım senin malı
    ben çizmişim dostum

2.68 den mallandım çünkü
    hadi hayırlısı bakalım

hedefim eğer olursa
    3.00 seviyesi

saygılarımla
    2.80 lerden satış şansını kaçırdığım ansgr için 2.30 lar uygun bir alım fırsatı gibi, hacimsiz dahi olsa borsaya giren her kuruşdan çok çabuk tercih görüyor ve yukarı yönlü çok çabuk tepki veriyor buda iyi takip edildiğini kollandığını gösteriyor, 2.33 lerin bir alım fırsatı olduğunu düşünüyorum kağıtta alıcı var daha aşağı götürmeye istekli değiller,bu seviyelerden alıp tüpraş ve erdemir özelliştirmelerin hemen a kabininde 2.97-3.00 ları görmesini bekliyorum 1-2 eylül ve sonrası 3 ekim zaten satın alınmış gibi sırıtıyor, bu ara realizasyonun sebebide bu olabilir,28000 den tekrar alıp eylül sonu 31000 de çaktırmadan çıkarlarsa bu kez kimse hazırlıksız yakalanmasın... "başta ben" kendime çok kızıyorum.

Esas

Bakalım alım fırsatı verecekler mi ? Tekniği gayet uygun hale gelmiş...

4. Esas

ansgr için alım fırsatı devam ediyor,ancak pazartesi sabahı uyandığımızda yurtta dünyada neler olur bunu hiçkimse bilmiyor,garanti bankasının satışı yatırımcıları ansgr dahil güçlü bir çok kağıttan çıkarıp garanti ve iştiraklerine yöneltti,ve ardından gelen tansaş satışı pazartesi dahil kchol,migrs ve bağlaşığı hisseleri primli tutup diğer kağıtlara girişi geciktireceğe benziyor, iktidardaki ekonomi yönetiminin ekonominin içinde bulunduğu durum ve gidişatı hakkında AB ile ilişkileri de değerlendirerek tcmb den daha farklı bir biçimde durumun kontrolüyle ilgili yapacağı küçük bir açıklama şu telaşı dindirmeye yeter di ! 10 gündür tüm yorum ve açıklamaları medya yapıyor, primli haber uğruna gerginliğe sebebiyet veriliyor birilerinin bahanelerine hız katılıyor.Yüklü yabancı yatırımcının yıl sonu portföy değişikliğine gidene dek anadolu sigortanın da tutulacak kağıtların arasında olduğu belli,yeni yıl ocak sonrası yatırımcılar daha ziyade iyi temettü kapabilecekleri karlı şirketleri kolluyorlar,kağıtlarıda değişiyor, yabancılar bu yaz tercihlerini anhyt dan ansgr ya kaydırmış görünüyorlar,ansgr nın anhyt ın bazı sigorta faaliyetlerini satın alması bunda etkili oldu sanırım, prim ve hacim de ansgr lehine sonuçlandı, kağıttaki yabancı oranı pek oynamıyor,şimdi kağıdı unutup yıl sonu 4.0 larda görmek ... neden olmasın,
    elbette söylenenler hep umudumuzu güçlü kılan pozitif düşünceler oluyor,ama umutsuzda yaşanmıyor.

5. Esas

ANSGR ile alakalı analizleri,yorumları beklentileri göremiyor okuyamıyoruz,ilgisi ve bilgisi olanlardan alınacak farklı yorumlar,haberler forumu canlandırır,bilgilendirir, ansgr bir istikrar ve güç sembolüdür,memleketin temel taşlarındandır,birileri telafuz edemesede lokomotiftir,kazanmayı da kazandırmayı bilir.

Smile

ben bu hisseye yakın zamanda girmiştim
    2.68 seviyelerinden alıp
    2.88 seviyelerinden çıktım
    arada bir kaç kez al sat da yaptım
    tekniğe bakarak tespit etmiştim
    o ara kuvvetli yabancı alışları da geldi
    fakat sanırım 6 aylık bilançoda gelen kar rakamı
    beğenilmemiş olacak ki yabancılar yeniden satışa geçtiler
    teknik olarak ta bozuldu
    biraz zamana ihtiyacı var gibi görünüyor
    grafiğe göre
    satışların devamı gelebilir
    destek: 2.12

saygılarımla

Esas

iki haftadır neredeyse hiç artı kapamadı. atanın satışları yine başladı bundan 6 ay önce 4 bin seviyesinden başladığı satışlara 2500 e kadar hiç ara vermemişti.elinde daha 5 milyon lot var hergün 300-500 bin lot arası veriyor.2 hafta daha satarsa bitecek belki ondan sonra tekrar toparlanır.

8. Esas

kağıttaki satışın karın beğenilmeyişi ile tam ilişkisi biraz müphem, karın ne çıkacağı aşağı yukarı belliyken yaptırdıkları 2.88 in 30000 üstünde tutunan borsada 3.0 la buluşması yatırımcının realizasyon bahanesine takıldı,iyide primlenmişken kaçırılmayacak fırsattı tabii, 2.88 de satabilenler için enfes bir hadise,yerinizde olmak isterdim ancak bizim bilgisayarımız biraz eski model ve ağır çalışıyor işlem bitene kadar birde baktık ki 2.70 lere gelivermişiz,bu hafta iç ve dış gündem pozitif gelirse kağıdın tersi yönde hareket etmesi garip olur,gündem bozuk giderse de insin inebildiği kadar bizde oralardan alırız birileri sata dursun (ki karı 25..beklenenden iyi çıkan anhyt da endekse aynı tepkileri veriyor !) ben para girişlerinden bu kadar hızlı pay alan bir kağıtla pek de oynanamayacağını düşünüyorum, İş bankası ve anadolu sigorta gerektiğinde belli müdahalelerde bulunuyorlar zaten,her şirket kağıdının mübadele gücünü azami korumakla mükelleftir,menfaatleri bunu mutlak gerekli kılar.
    hayırlısı diyelim,iyi haftalar iyi kazançlar.

Sayfa 52/424 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •