Sayfa 52/137 İlkİlk ... 242505152535462102 ... SonSon
Arama sonucu : 1091 madde; 409 - 416 arası.

Konu: ISGSY - İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı

Esas

Ben de geçtiğimiz 15 günde 3 - 5 K LOt 1.61 -1.63 arasından verdim 1.57 - 1.59 aralığından geri alacağım .
    Maksat dostlar alışverişte görsün misalı 3 - 5 lot extra kazanmak bile iyidir . akşam kebapçı parasına işlem yapıyoruz .
    Yukarı yapmaz burada bir müddet dinlenecek hatta aşağı bile gösterirse yerini sağlamlaştırır maliyetler artar vs vs .
    Koptumu 1.71 - 1.72 sonrası 1.77 olur ki kimse alış veriş yapamaz öylece herkes seyretmek zorunda kalır. Sadece spek hem çalar hem oynar .

Alıntı Originally Posted by engineer_06 Yazıyı Oku
    Güzel topluyorlar, tebrik ederim. dün 1,61 den denedim ne verdiysem aldı. sattığını alttan alma imkanı pek vermiyor. sindire sindire gidiyor. gayet güzel aceleye gerek yok, hergün 1 kuruş artsa en sağlıklısı

Esas

Ulker gurubu sirketleri dusuyor. Soylentiler muhtelif.

ISGSY portfoyunde Gozde Girisim tahvili vardi bildigim kadari ile...

Bunun etkisi ne kadar olur acaba?

Syg,

Esas

Alıntı Originally Posted by dudu Yazıyı Oku
    Soylentiler Ulker gurubu sirketlerinin Feto baglantisi ihtimali nedeni ile dustukleri yonunde.

ISGSY portfoyunde Gozde girisim tahvili vardi bildigim kadari ile...

Bunun etkisi ne kadar olur acaba?

Syg,
    Ulker ülkenin en likit şirketlerinin başında geliyor, tahvil vadesi de 2017 idi sanırım.
    Bence tehdit buradan gelmiyor.

Dilerseniz bugünlerde bir alışveriş merkezine uğrayın, alışverişlerin nasıl gittiğini sorun.

Bendeniz 2001 ve 2008 krizlerinde tamamen borsadaydım. 2001 i bir fırsat olarak görmemiştim.
    2008 ise bir fırsat olarak gördüm ve sürekli pozisyon artırmaya çalıştım.

Üstümüze gelmekte olan şeyin adının bir gün kriz olduğu tanısı konulduğunda, bu krizin fırsatlar barındıracağını düşünmüyorum. Belki öngörüsü olanlardan parasını koruyabilenler için çok uzun vadeli fırsatlar getirebilir.

Esas

Yazık oldu Ülker grubu hissesi olanlara ,çıkan para belki bizim hisseye gelebilir.Not züğürt tesellisidir.zinhar yatırım tavsiyesi değildir.

Esas

Bir arkadaş yazmıştı, yatırım tutarını %51 üzerinde tutması için yeni yatırım yapması şart diye. Halbuki 2015 raporunda diyor ki;

Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği'nin 22.maddesinin birinci fıkrasının (ğ) bendi uyarınca KOBİ şartlarını taşıyan girişim
    şirketlerine yapılan yatırımların tutarı aktif toplamının %5'ini geçtiğinden, %51 oranındaki portföy sınırlaması %35 olarak uygulanmaktadır.
    Şimdiki oran %54 civarında sanırım, yatırım yapması şart değilmiş, farketmeyen varsa diye yazayım dedim.

Ayrıca şu da yazılı;
    Şirketimizin 31 Aralık 2015 tarihi itibarıyla 130,586,536 TL tutarındaki geçmiş yıllar karı
    bulunmaktadır
    Bu yılı saymasak bile hisse başı 130,586,536/74,652,480 = 1,75 TL geçmiş yıl karı düşüyor, bu yılı sayarsak tahmini en az 1,85 TL

(İlerde alıntılayınca ya da bakınca fiyat belli olsun: "bu mesajın yazıldığı 14.11.16 itibariyle fiyat 1,6 TL" )

Esas

azık oldu da 5% kayıp oldu . Gözde nin grafiğ bizden iyi . 40% ekside millet ISGSY de . 3 senedir grafik aynı AŞAĞI .
    Gözde ye yazık oldu ise bize be oldu acaba ?

Alıntı Originally Posted by ALİCAN Yazıyı Oku
    Yazık oldu Ülker grubu hissesi olanlara ,çıkan para belki bizim hisseye gelebilir.Not züğürt tesellisidir.zinhar yatırım tavsiyesi değildir.

Esas

Önümüzdeki dönem piyasalara etkisi olabilecek gelişmeler içinde başat faktör AB görüşmeleridir.

Bu yıl sonunda gümrük birliğinin kapsamının genişletilerek güncellenmesi gündemi vardı. Buradaki amaç Transatlantik Ticaret Anlaşmasıyla (TTIP) uyumluluk sağlamaktı.

Görüşmeler başarısızlıkla sonuçlandı.Trump'ın gelişiyle şimdi kartlar en baştan dağıtılacak. ABD'nin kendi belirleyeceği politikalara göre anlaşmalara taraf olması bekleniyor.

TR/AB gümrük birliği görüşmelerinin ise devam edeceği açıklandı.

Ankara'dan izleyebildiğim kadarıyla AB tarafı görüşmeler öncesi tam katılım sürecinden çekilmeyi tartışıyor.

Yabancı şirketlerin bir kısmı ülkelerindeki brifinglerde TR ofislerini kapatma senaryosunu görüşüyorlarmış.

Bu türden bir hamle yabancı düşmanlığı nedeniyle AB içindeki huzursuzluğa politik bir yanıt olabilir.

Herşeye rağmen AB populist kısa dönem ihtiyaçlara göre hareket etmez.

Diğer taraftan eğer bir çekilme olacaksa, her iki taraf ta bu durumu ilan etme işini diğerine bırakmayabilir.

Çekilme olduğu takdirde TR'nın Rusya'nın daha fazla etki alanına gireceği aşikar. AB'nin istemeyeceği bir durum.

Hesaplar karışık, gündem sıcak.

Çekilme olasılığını 50/50 olarak bile değerlendirsek piyasada risk almak için çok çok büyük bir risk.

Duhul
    Jan 2005
    İkamet
    TREND
    Gönderi
    866
    Blog Yazıları
    3

Esas

Ekonomide genel görüntü bozuluyor hem de hızla. Fon çıkışları hızlandı.
    Daha defansif bir pozisyon aldım. Hem genel borsa da hem de İş Girişim' de...
    Her zaman yazdığım gibi...
    Para kazanmak için önce para kaybetmeyeceksin...

Sayfa 52/137 İlkİlk ... 242505152535462102 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •