Sayfa 53/677 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon
Arama sonucu : 5410 madde; 417 - 424 arası.

Konu: AKFGY - Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Esas

2012 de temettu veremez. Ama 2013 ten itibaren resmen darphane gibi para basacak. O zaman temettunun kralini verir.

Esas

2013 yılına kadar kademeli alım yaparak ortalama düşürübilirsiniz. Bu kağıt evladiyelik.

Ev dükkan alıp kiraya verdiğinizi düşünün. İnşaatında 2 sene sürdüğünü varsayın. En fazla 8-10 yılda çıkarır kirasını. O hesap yani.

2013'te darphane olacak. Ama acil beklenti içindeyseniz hemen karşılık bulamayabilirsiniz.

Alıntı Originally Posted by akfenci Yazıyı Oku
    2012 de temettu veremez. Ama 2013 ten itibaren resmen darphane gibi para basacak. O zaman temettunun kralini verir.

Esas

2.28 maliyet var. 1,40 ların altına sarkarsa ortalama düşürme benim açımdan gündeme gelebilir. Diğer GYO lardan farkı Otel yatırımlarının ağırlıklı olması gibi gördüm. Otel işletmeciliği yap-sat çılığa göre daha karlı bir iş. Yanılıyor muyum?

Esas

Otel kiralama hasılat paylaşımı GYO lardaki en karlı ve garanti iş modeli bence.

Ancak maliyetinin üzerine çıkabilmek için 2012 2Ç den sonrasını beklemen gerekebilir. Sen ve senin gibi KY ler malı bir kerede alıp sattığı için sağlam kağıtta bile zarar ediyorlar. Hepsini bir kerede alacağına 6 aya 1 seneye yayacak şekilde değişik zamanlarda azar azar alsaydın muhtemelen ortalaman bundan çok daha aşağılarda olurdu.

Altın Kural: Kademeli alınır, kademeli satılır.

Alıntı Originally Posted by sabah yildizi Yazıyı Oku
    2.28 maliyet var. 1,40 ların altına sarkarsa ortalama düşürme benim açımdan gündeme gelebilir. Diğer GYO lardan farkı Otel yatırımlarının ağırlıklı olması gibi gördüm. Otel işletmeciliği yap-sat çılığa göre daha karlı bir iş. Yanılıyor muyum?

Esas

Alıntı Originally Posted by akfenci Yazıyı Oku
    Bilançoda kısa vadeli borçlar geçen seneye göre epey artmış. Bunu uzun vadeliye çevirmeleri gerekiyor Ocak'tan itibaren. Yoksa bedelli kaçınılmaz olacaktır.
    Hala bir kısım otel inşaatları devam eden bir şirket için borçlanma normal bence.Üstelik 172 milyonluk 9 aylık kar var ise zaten bununla bile 119 milyonluk kısa vadele finansal borç kapatılmıyor mu?

6. Esas

gayrimenkul şirketleri arasındaki en çakması bence bu...( ...ki ben gayrimenkul şirketlerini severim) etmiş olduğu kar yeniden değerlemeden kaynaklanan kar. yani siz otellerden alacağı paralarla bu karları edeceğini mi sanıyorsunuz. kaç sene daha binalarının değerlerini artırabilirler. bu gün işkuleleri kompleksinin toplam değeri 400 milyon (işgyo portföy tablosu ve ekspertiz rakamlarına bakın)... utanmasalar binalarını bundan pahalı gösterecekler... ona göre hesabınızı yapın... ben dahil kimsenin gazına gelmeyin... para kolay kazanılmıyor...

Esas

Bu kar cirodan gelen kar değil. Gayrımenkul değerlemesinden kaynaklanıyor.

Ama şirketin cirosu 2015'te 50 milyon Euroyu geçecek. Ona göre acele etmeden yatırım yapın.

Alıntı Originally Posted by nuh Yazıyı Oku
    Hala bir kısım otel inşaatları devam eden bir şirket için borçlanma normal bence.Üstelik 172 milyonluk 9 aylık kar var ise zaten bununla bile 119 milyonluk kısa vadele finansal borç kapatılmıyor mu?

Esas

1,71 ten satıp 1,64 ten geri aldım ama bu kağıdın yükseliş trendinin devam etmesi için yeni beklentiler gerekiyor. güzel bir haber tekrar yukarı yönlü bir trend başlatabilir. yıl sonuna kadar en azından halka arz fiyatına gelmesi gerekiyor. umarım öyle olur...

Sayfa 53/677 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •