Sayfa 53/62 İlkİlk ... 3435152535455 ... SonSon
Arama sonucu : 489 madde; 417 - 424 arası.

Konu: Elliott Dalgaları ile xu100 Analizleri (Eski)

Esas

Alıntı Originally Posted by Kahin

Efendiim,
    Yukarıda da görülen, daha önce verdiğimiz hatıra fotoğrafını güncelliyoruz.

Resimde de görüleceği üzere, endeksimiz bir önceki fotoğraftakine göre biraz daha büyüyüp serpilmiş..

Buyrun efendim..

Duhul
    May 2004
    İkamet
    Çanakkale
    Gönderi
    154

Esas

Sayın Kahin
    Eğer müsade ederseniz bir soru sormak istiyorum.

Teşekkür ederim.

Sayın Cenkefe sizden önceki mesajında şöyle demiş
    "Artık aşağı yönde bir dalga oluşumu olduğu kesinleşti gibi.. Analizleri bu yönde yapmamız gerekiyor... 17994 'deki dip noktanın altına doğru bir yolculuk başlamış gözüküyor"

Acaba siz de Sayın Cenkefe'ye katılıyormusunuz?
    Eğer katılıyorsanız Haziran ortalarında vermiş olduğunuz 8 Eylül'e kadar olan ve müthiş isabetlerle yoluna devam siyah bant grafiği güncelleyecekmisiniz.?
    Yada şöyle sorayım bu verdiğiniz grafik yoluna devam etmekte mi yoksa aşağı yönlü bir düzeltme gerekir mi ?

Saygılarımla

(Not: Forumdaki arkadaşlardan dünkü tren kazasında yakını olan varsa , ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dilerim. Çok elim ve vahim bir kaza, çok üzücü ve düşündürücü.)

Esas

Alıntı Originally Posted by kenanerc
    Sayın Kahin
    Sayın Cenkefe sizden önceki mesajında şöyle demiş
    "Artık aşağı yönde bir dalga oluşumu olduğu kesinleşti gibi.. Analizleri bu yönde yapmamız gerekiyor... 17994 'deki dip noktanın altına doğru bir yolculuk başlamış gözüküyor"

Acaba siz de Sayın Cenkefe'ye katılıyormusunuz?
    Katılıyorum, ancak aşağısı için çok karamsar değilim.
    Ben de ne ters adamım değil mi?.. Her defasında, herkesin tersine gidiyorum..

Alıntı Originally Posted by kenanerc
    Eğer katılıyorsanız Haziran ortalarında vermiş olduğunuz 8 Eylül'e kadar olan ve müthiş isabetlerle yoluna devam siyah bant grafiği güncelleyecekmisiniz.?
    Yada şöyle sorayım bu verdiğiniz grafik yoluna devam etmekte mi yoksa aşağı yönlü bir düzeltme gerekir mi ?
    Saygılarımla
    8 Eylül'e kadar grafiğe dokunmayacağım. O grafik aynı zamanda benim rüştüm. İkide bir güncelleyerek değerini düşürmek istemiyorum. Şu ana kadar zamansal hedeflerde 2 seans, fiyat hedeflerinde de Sayın Victory'nin dediği gibi 75 puanlık hata payı var. Bir de siyah çizginin içindeki düzeltme seviyeleri tam çalışmadılar. Endeks 19.183'e kadar çok hızlı ilerledi.

Ancak grafiği verdiğim 18-06-2004'ten bugüne 1 aydan fazla zaman geçti ve hata payımın aşırı fazla olmaması beni de sevindiren, hoş bir durum.

Üstelik güncellemeye gerek de yok. Zaten grafikte birden fazla ihtimalleri çizmiştim.

Şimdi çıkmam gerek, işlerim yoğun. Akşam tekrar görüşmek üzere.

4. Esas

Ayı tuzağı bittimi?

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,980

Esas Son analiz.

Dün akşam biraz çalışma fırsatı buldum. 17994'den bu yana ilerleyen dalga 18700 altında gelerek itki özelliğini kaybetmiş ve A-B-C şeklinde bir düzeltme dalgasına dönüşmüştür..

Bu durumda daha önceleri II diye işaretlediğim (17994) yeri a olarak işaretliyorum, 19184 tepesine de b diyorum ve şu anda c dalgası ilerliyor.. a = c olursa eğer hedefimiz 18470 seviyesi olacaktır..

Ancak endeks eğer 18700 altına gitmemekte direnirse eğer bu durumda tüm düzeltmeye w-x-y dememiz gerekecektir (tüm dalgalar a-b-c şeklinde oluştuğu için)..

Not : c = a * 1,618 durumunda hedef 18050 seviyesidir..
    Son düzenleme : Erkal Bıyıklıoğlu; 26-03-2007 saat: 22:11.

Esas

Sayin Cenkefe, calismalarinizi dikkatle takip ediyorum ve zaman buldukca teoriyi ogrenmeye calisiyorum..Bir sorum olacakti...Bu ciziminizde..1 ve 2 nolu dalgalar arasinda baska bir dalga goze carpiyor..Bu alt dalga yapisina da pek uymuyor gozukuyor..Bunu aciklayabilir misiniz?

Sorumu su sekilde genellestirirsem:
    15 dk lik grafikte her tepecik ve dibi bir dalga olarak kabul etmiyor muyuz...Sizin sayiminida dedigim noktadaki dalgayi filitrelenmis gibi goruyorum..
    Bir alt dalga, benim simdiye kadar okudugum kadariyla ust dalga kanalini asmamali..Yaniliyormuyum...
    Sizin etiketlemenizde 1 le 2 arasindaki etiketlenmemis dalga 1 in uzerine cikmis..
    Bu konuya Sn kahin veya siz aciklik getirirseniz sevinirim...

Alıntı Originally Posted by CenkEfe
    Dün akşam biraz çalışma fırsatı buldum. 17994'den bu yana ilerleyen dalga 18700 altında gelerek itki özelliğini kaybetmiş ve A-B-C şeklinde bir düzeltme dalgasına dönüşmüştür..

Bu durumda daha önceleri II diye işaretlediğim (17994) yeri a olarak işaretliyorum, 19184 tepesine de b diyorum ve şu anda c dalgası ilerliyor.. a = c olursa eğer hedefimiz 18470 seviyesi olacaktır..

Ancak endeks eğer 18700 altına gitmemekte direnirse eğer bu durumda tüm düzeltmeye w-x-y dememiz gerekecektir (tüm dalgalar a-b-c şeklinde oluştuğu için)..

7. Esas kısa c?

Bilmiyorum konuşmak için erkenmi? Fakat c bacağı kısa kaldı gibi gözüküyor,2,seansta da 18800 civarında kaparsak kanımca bunu bullish sinyal olarak algılamamız gerekecek ve önümüzdeki hafta sert hareketler görülebilecek. Özellikle bu tip 1-2 1-2 diye ilerleyen kalıplardan sonra gelen 3 agresif özellikler taşıyabiliyor.(bkz tcell 2003 yılı) orada da kalıp bir süre 1-2 1-2 diye hareket etmişti.

Saygılarımla,

Alıntı Originally Posted by CenkEfe

8. Esas

1-2 I-II i-ii anlamında 1-2 1-2 yaz mak istemiştim yanlış anlaşılmasın lütfen

Sayfa 53/62 İlkİlk ... 3435152535455 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •