Sayfa 538/589 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588 ... SonSon
Arama sonucu : 4706 madde; 4,297 - 4,304 arası.

Konu: GENYH Gen Yatırım Holding A.Ş.

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    trabzon
    Gönderi
    1,821

Esas

Alıntı Originally Posted by pskdan33 Yazıyı Oku
    Bu blancoyla 3 ay daha buralarda surunur..
    eğer bu düzelme devam ederse 2-3 yıl daha buralarda olmakta fayda var sürünme dönemi geçtiğimiz 1.5 yıldı....bundan sonrası sürünme olamaz....olsa olsa keyifli bir beklenti dönemi olur....en kötü koşullarda terketmediğiniz hisseleri işler düzelme yolund oluncamı terkedeceksiniz...ytd

Esas

Bilge kardeş sen de ben gibi eskisin gen power neden göndermedi 9 aylığı bi açıklama yap.tesk.

Esas

Bu şirkette karın gerçek kar, zararın gerçek olduğunu anlamak gerçekten kolay değil. Bana biri dese ki 23 Nisan müsamerelerinde çocukları devlet protokol koltuğuna oturttukları gibi ilkokul çocuklarını bilanço hazırlanırken masaya oturtup bilanço kalemleri için şuraya 5, 6 haneli şuraya 7 hanebir sayı yaz bakalım deyip çocukların yazdıkları sayıları bilanço diye veriyorlar deseler şaşırmam.

2015 son çeyrekte kar yazması muhtemel bilanço sanki şirket ulusal kanal ve gazetelere sürekli reklam veriyormuş gibi 11-12 milyon TL reklam ve pazarlama gideri yazdırılarak zarar yazdırıldı. 2016 ilk çeyrek 10 milyon hasılata benzeri görülmemiş biçimde 48 milyon TL satış maliyeti yazdırılarak tekrar yüklü bir zarar yazdırıldı. Yaptıkları bilanço zaten mantık sınırlarını çoktan aşmış Güneş Sisteminin dışında yol almaya başlamıştı. 2016 ilk 6 ayda satışlar 2 katına çıkarken maliyetler yine benzeri olmayan biçimde ilk çeyreğin 3 te birine düşmüştü.

Geçmiş zararların gerçekliği tartışmalı olduğu gibi 2016 üçüncü çeyrekte 13.5 milyon karın gerçekliği de tartışılabilir.
    Fakat son çeyrekte bilançoya zarar yazdırma yerine 13.5 milyon TL kar yazdırmaları artık bazı şeylerin değişmeye başladığının habercisi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Esas

Insallah dedigin gibi olur bilgekan

Esas

Bu hissenin en buyuk sikintisi yonetim.. baska hisselerde 3 inek alsa kap a haber yapiyor. 3 kurusluk ihale alsa kap a haber atiyor.. ama burda tık yok... blancodan blancoya kap haberi var. Baska da yok..

Esas

Acaba devletten de yatırım parası almış olabilir mi? Savunma sanayii ile ilgili de geçen yıl fotoğraf paylaşılmıştı. Devlet desteği alsa bu bilançoda gözükür mü acaba?

Esas

Bizler haklı olarak hissemiz yükselsin istiyoruz. Fakat patron'un şu an için böyle bir derdi yok. Diğer büyük finansallari düzene sokmadan buraya el atmaz. Bu saat den sonra beklentiler alınacaktır. YTD...

Esas

Alıntı Originally Posted by tuta Yazıyı Oku
    Bilge kardeş sen de ben gibi eskisin gen power neden göndermedi 9 aylığı bi açıklama yap.tesk.
    genpower bugün göndermesi gerek y.t.d.

Sayfa 538/589 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •