Sayfa 539/589 İlkİlk ... 39439489529537538539540541549 ... SonSon
Arama sonucu : 4706 madde; 4,305 - 4,312 arası.

Konu: GENYH Gen Yatırım Holding A.Ş.

Esas

Okey...........

Esas

Alıntı Originally Posted by bursa Yazıyı Oku
    Acaba devletten de yatırım parası almış olabilir mi? Savunma sanayii ile ilgili de geçen yıl fotoğraf paylaşılmıştı. Devlet desteği alsa bu bilançoda gözükür mü acaba?
    Devlet teşviklerinin muhasebeleştirilmesi ile ilgili 2 görüş olup gelir yaklaşımına göre Devlet teşvikleri kısmen veya tamamen hibe niteliğinde karşılıksız teşvikler olup işletmeye ortaklar dışından sağlandığı için, bir veya birden fazla hesap dönemlerinde dışarıdan kaynak olarak sağlandığından ilgili dönemlerde gelir (602 hesap) kaydedilmelidir. Öz kaynak yaklaşımına göre İşletmelerin yatırım yapmak amacıyla almış oldukları hibe krediler sermayenin unsuru olarak değerlendirilip ileride sermayeye ilave edileceğinden öz kaynak olarak bilançoya kaydedilmedir.

Bilançoda benim gördüğüm devletten teşvik aldığına dair bir emare yok (teşvik almış fakat bilançoya kaydedilmemiş de olabilir)

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    Safranbolu
    Gönderi
    462

Esas

Blançoyu, kimseyi daha fazla merakta bırakmadan son güne kalmadan gönderdiler.

Yalanlar azalarak devam etmekte örnek duran varlıkların değeri çok düşük.arsa vb.

Beğenmediğimiz Ciro artacağına daha da düşmüş yerlerde sürünüyor.

Aslında bu ciroyla daha fazla konuşmak ta gereksiz.

sonuç olarak bana göre, işlem gördüğü hisse fiyatını da göz öünün de bulundurunca ne AL ne de SAT vermiyor, anladımki bu şirketin adam olması için daha aylarca veya bir kaç yıl beklememiz gerekecek. Tabii adam olmadan ölmezse....
    Kalın sağlıcakla dostlar.
    ssss

Esas

Duran varlık değerini arttıracaklarına giderek azaltma yoluna gidiyorlar. 216.000 m2 arsayı 219.000 m2 çıkarmalarına, fabrikaya yeni tesisler kurmalarına, arsa fiyatlarının giderek artmasına ve Temelli'ye metro projesi varken duran varlık değeri 2014'in 2/3 kadar. Zamanı geldiğinde bu kaleme de düzeltme uygulayacakları açık. YTD

Esas

Alıntı Originally Posted by pskdan33 Yazıyı Oku
    Bu hissenin en buyuk sikintisi yonetim.. baska hisselerde 3 inek alsa kap a haber yapiyor. 3 kurusluk ihale alsa kap a haber atiyor.. ama burda tık yok... blancodan blancoya kap haberi var. Baska da yok..
    Bu işin türkçesini güzel yazmışsınız.Hissenin Bu kadar dalavere çeviren bir patronu var. Yola çıkarken şeffaflık deyip dururken yapmadığı entrika kalmadı.Erkek gibi hissenin arkasında durmak varken. Yok maykraft cefa makinanınmış oymuş buymuş hikâyelerini yazıp yönetmeyi kendine yakıştırabiliyor. Ne olur bilgi versen bize ölür müsün be adam. Siteyi açınca havasından geçilmiyor. Yok dünyanın en büyük jeneratör fabrikasıymış şuymuş buymuş. Müjdat efendi akıllı ol. Burada bizi mağdur ettiğin yeter. Ya hissene sahip çık adam gibi yada o sitedeki bilgileri sil yok et gitsin. Bizi daha ne kadar süründüreceksin. El insaf el insanlık el vicdan yahu. Bu kadar insanı artık bekletme yap patronluğunu hadi müjom benim in artık şu sahaya biraz şerefin varsa bekliyoruz. Eğer senin için şeref hissenin 0.49 da durmasıysa o başka. O zaman bütün söylediklerini geri alıyorum. Yok personel görevlendirmiş de alev kara herkese bilgi veriyormuş da bilançoda utanmadan yalan şeyler yazmayın. Kaç kere mail attım kaç kere telefonla aradım bir Allahın kulu çıkıp insan gibi cevap vermedi yazıklar olsun sizin gibi insanım diye dolaşanlara. Hadi bugün arayayım cevap verin utandırın beni. Yok yok yok. Kapalı kapılar ardında iş çevirmek değil mesele asıl olay alnı ak çıkıp hesap vermekte. Yaaa insanlık ölmüş ölmüş herşey çıkar olmuş asıl üzücü olan şey benim için budur.

Esas

ben %10 artı bekliyordum ama blaçoyu takan olmamış.

Esas

Alıntı Originally Posted by syncelik Yazıyı Oku
    Blançoyu, kimseyi daha fazla merakta bırakmadan son güne kalmadan gönderdiler.

Yalanlar azalarak devam etmekte örnek duran varlıkların değeri çok düşük.arsa vb.

Beğenmediğimiz Ciro artacağına daha da düşmüş yerlerde sürünüyor.

Aslında bu ciroyla daha fazla konuşmak ta gereksiz.

sonuç olarak bana göre, işlem gördüğü hisse fiyatını da göz öünün de bulundurunca ne AL ne de SAT vermiyor, anladımki bu şirketin adam olması için daha aylarca veya bir kaç yıl beklememiz gerekecek. Tabii adam olmadan ölmezse....
    Kalın sağlıcakla dostlar.
    ssss

Ben gerçek cironun bilançoda belirtilenden daha fazla olabileceğini tahmin ediyorum.

2012 yılında ciro 242 milyon TL, 2013 yılında ciro 818 milyon TL olduğu belirtilmişti.
    2013 yılında bilançoda 173 çalışan olduğu belirtilmişti. Şu andaki çalışan sayısının 80-90 civarında olduğunu farz edersek (yeni işçi alım ilanlarını da daha önceki bir mesajımda paylaşmışım) bu rakam 2013 yılındaki çalışan sayısının yarısı civarında bir rakam.
    Şirketin bu süreçte kimseye boş oturması için iş vermeyeceğine göre mantık olarak 2013 yılındaki cironun yarısına yakın bir ciro elde etmesi lazım.
    2013 yılında 3 aylık ortalama ciro 200 milyon TL, 2016 yılında 3 aylık ortalama ciro 9-10 milyon TL Çalışan sayılarını orantılarsak bu kadar düşük bir ciroyu açıklamak mümkün değil.

2013 cirosunun birleşme planları öncesinde şirketi olduğundan daha değerli göstermek için özellikle şişirildiğini varsayarsak 2013 yılı için en azından 240 milyon TL (2012 rakamı) civarında bir cirodan söz edebiliriz. 2012 yılında 3 aylık ortalama ciro 60 milyon TL 2016 yılında 3 aylık ortalama ciro 9-10 milyon TL. Çalışan sayısıyla orantılarsak 6-7 kat farkta hiç normal değil.

2016 Ekim ayı başı itibariyle satış sorumlusu arkadaş sosyal medya hesabından 8 sevkiyat haberi paylaşmış. Her sevkiyat 2-3 tırla yapılmış. Her Tırda 150.000-200.000 dolar mal civarında mal var. Sadece paylaşılan sevkiyatlar bile hasılata yansırsa 2016 son çeyrekte ciroda sıçrama görebiliriz.
    Fakat yapılan sevkiyatların ne zamandan itibaren kapta bildirileceğinden emin olmadığım gibi, sevkiyatların tamamı bilançoda ne zaman gözükür ondan da emin değilim.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Esas

Bu saat den sonra beklentiler alınacaktır.

Sayfa 539/589 İlkİlk ... 39439489529537538539540541549 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •