Sayfa 54/628 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon
Arama sonucu : 5021 madde; 425 - 432 arası.

Konu: HEKTS - Hektaş Ticaret T.A.Ş.

Esas

İlk 5 kademe
    36 95671 1,90 1,96 163463 42
    8 15885 1,92 1,93 6142 1
    Hacim 1785777 TL.

2. Esas

Bu senenin en çok karpayı dağıtan şirketlerinden biri temettüye 4 iş günü kala niye bu kadar baygın baygın yatıyor???

Esas

temettü verdiği haberini yaptıktan sonra yükselişini yaptı zaten endeks rahat versseydi şu an 2.20 seviyelerinde olabilirdi bence bu saatten sonra düşüşe geçiçektir.
    ytd.

Duhul
    Aug 2005
    İkamet
    ENGÜRÜ
    Gönderi
    10,084

Esas

Alıntı Originally Posted by ugurhan Yazıyı Oku
    temettü verdiği haberini yaptıktan sonra yükselişini yaptı zaten endeks rahat versseydi şu an 2.20 seviyelerinde olabilirdi bence bu saatten sonra düşüşe geçiçektir.
    ytd.
    TEMETTÜYE yatırım yapan dönemsel karpayındaki köpüğe degil hissenin ilerleyen dönem karlarına yani temeline yatırım yapar..biz de öyle yapıyoruz.. fiyatı düşerse seviniriz.. karına bakmalı

Duhul
    Oct 2010
    İkamet
    FTSE
    Gönderi
    2,587
    Blog Yazıları
    26

Esas

Alıntı Originally Posted by ugurhan Yazıyı Oku
    ytd.
    Bombalamayalim Temettu miktarı kadar (0.1336) düşer gecen yıllara bakarsan 5-10 gün sonra yine yerine geldigini görebilirsin Haziran'da ttrak ile birlikte yükseliş bekliyorum

6. Esas

Merhaba;

Bu senet 30 Mayıs' da temettü verecek, değil mi? 30 Mayıs Pazartesi sabahında elimizde senet tutunca temettüyü alacağız yani, böyle mi oluyor?

Kimileri temettüden sonra düşer diyor, kimileri çıkar diyor. En mantıklısı elimizdeki senetlerin yarısını 27 Mayıs' da temettü almadan güncel fiyattan satmak (senet bende 5 senedir duruyor, maliyetim 0.69TL), diğer yarısını da 30 Mayıs' dan sonra temettüyü aldıktan sonra (inşallah çıkarsa) satmak riski minimize ederek ve yumurtaları 2 sepete dağıtmış olarak en doğrusu mu olur acaba?

Saygılarımla
    Eser Atalas

Duhul
    Aug 2005
    İkamet
    ENGÜRÜ
    Gönderi
    10,084

Esas

Alıntı Originally Posted by kar_delen6 Yazıyı Oku
    Merhaba;

Bu senet 30 Mayıs' da temettü verecek, değil mi? 30 Mayıs Pazartesi sabahında elimizde senet tutunca temettüyü alacağız yani, böyle mi oluyor?

Kimileri temettüden sonra düşer diyor, kimileri çıkar diyor. En mantıklısı elimizdeki senetlerin yarısını 27 Mayıs' da temettü almadan güncel fiyattan satmak (senet bende 5 senedir duruyor, maliyetim 0.69TL), diğer yarısını da 30 Mayıs' dan sonra temettüyü aldıktan sonra (inşallah çıkarsa) satmak riski minimize ederek ve yumurtaları 2 sepete dağıtmış olarak en doğrusu mu olur acaba?

Saygılarımla
    Eser Atalas
    dostum amacına bağlı,

orta-uzun vade bekleyeceksen ve kar artısını olumlu buluyorsan temettü sonrası fiyat hareketi her halükarda senin yararına olacaktır..

kısa vade bekliyorsan.. daha doğrusu şubat mart gibi temel analizini yapıp yüksek temettü beklentisini aldıysan.. 1,5-2 arasındaki dalgalanmadan yararlanıp satarsın..

yoksa bedelli bedelsiz gibi bu saatten sonra çok anormal hareket beklemiyorum ben.. kademeli yükselişi aylara yayacaktır diye düsünüyorum..

kaldı ki 0,13 puan düsecek. yani 13 kademe.. 15-20 gün içerisinde yerine koyacaktır diye tahmin ediyorum.. elbette geçen haftalarda baslayıp devam eden bir genel geri çekilme olmadıkça.. zira endeks 70binlerde tutunsaydı hektas da bedelsiz öncesi 240 görürdü..

Duhul
    Aug 2005
    İkamet
    ENGÜRÜ
    Gönderi
    10,084

Esas

pardon biz de tereciye tere satmısız.. 0,69 maliyetle 5 senedir tutuyor olaydım.. temettüleri alır yeni hisseleri portföye ekler beklerdim..

Sayfa 54/628 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •