Sayfa 54/149 İlkİlk ... 444525354555664104 ... SonSon
Arama sonucu : 1186 madde; 425 - 432 arası.

Konu: BMELK Bomonti Elektrik Mühendislik Müşavirlik İnşaat Turizm ve Ticaret A.Ş.

Esas

Kapanışa doğru bir hareket bende bekliyorum.

Esas

Alıntı Originally Posted by scakir Yazıyı Oku
    Kapanışa doğru bir hareket bende bekliyorum.
    İnşallah dostum...

Esas

file:///C:/Users/IBRAHIM%20KESER/Downloads/165684.pdf
    Herkesin okumasında yarar var diye düşünüyorum... (2.dönem şirketin daha çok karı geleceğini düşünüyorum. Çünkü bu sene yağmur çok fazla oldu.)

Esas

Şirket paylarının halka arz sonrası fiyatına etki ettiği düşünülen hususların aşağıdaki gibi olduğu
    düşünülmektedir:
    1- Şirket payları, halka arz fiyat tespit raporunda Şirket için hesaplanan 2,25 TL (birim pay
    fiyatına %8,8 iskonto uygulanarak 2,05 TL’den halka arz edilmiştir. Halka arz için uygulanan
    iskonto oranı, halka arz sonrası ilk dört aylık dilimde kapanmıştır.
    2- Şirket paylarının 01.10.2014 tarihinde işlem grubunun değişmesi ve kredili işlemden çıkışı,
    sert satışlara yol açmıştır. Şirket paylarının Ekim 2014 sonrası işlem hacmi ve likiditasyonu
    oldukça düşmüş ve şirket paylarına yatırımcı ilgisi azalmıştır.
    3- Şirketin 2014 döneminde satış gelirlerinde %28, net karlılıkta %20 beklenenden daha olumsuz
    mali performans göstermesi Şirket paylarını olumsuz etkilemiştir.
    4- Şirketin ilgili dönemde net kar üretemiyor oluşu ve bu duruma bağlı olarak Şirketin kısa
    vadede temettü vb. bir pozitif beklentisinin bulunmaması Şirket paylarına yönelik yatırımcı
    algısını olumsuz olarak etkilemektedir.
    5- Şirket paylarında likiditasyonun düşük oluşu, şirketin henüz projeksiyonda öngörülen
    düzeyde satış ve net kar seviyesine ulaşamaması, kapasite artırımıyla ilgili yatırımların
    gerçekleşmemiş oluşu ve yurtiçi piyasalarda artan siyasi risklere bağlı olarak son dönemde
    yaşanan dalgalanma Şirket paylarının fiyatını olumsuz etkilemektedir.
    (Siz bu şekilde yaparsanız tabi ki bu hisseye kimse bakmaz. Amacınız üretim yapıp karlılığı artırmak mı yoksa borsada milleti tokatlamak mı?)

5. Esas

m.k. nun kaadı geçen hafta çok yükseldi sanki, bugün kaybettirenler listesinde 2. sırada...

Esas

Alıntı Originally Posted by mozambik Yazıyı Oku
    m.k. nun kaadı geçen hafta çok yükseldi sanki, bugün kaybettirenler listesinde 2. sırada...
    Sayın mozambik bu adam daha hisse toplayamadı mı da bu kadar baskılıyor kağıdı?

Esas

Yarım saattir hissede hareket yok. Sanırım öldü...

8. Esas

bu kağıdı alamıyordum. bugün aracı bankama gittim bir sorun mu var diye. baktılar banka politikasıymış, bazı kağıtların alım satımını yapmamaktalarmış. ilgimi çekti doğrusu niye bmelk in aracılığını yapmak istemiyor acaba?

Sayfa 54/149 İlkİlk ... 444525354555664104 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •