Sayfa 54/115 İlkİlk ... 444525354555664104 ... SonSon
Arama sonucu : 915 madde; 425 - 432 arası.

Konu: AGYO-Atakule Gmyo

Esas

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Yukarıda ekspertiz raporları denilmişken kap'a düşen açıklamalardan Alaaddin otel ekspertiz değerlerini yazıyorum:

2011 yılı: 21.610.000.-TL
    2012 yılı: 22.350.000.-TL
    2013 yılı: 23.540.000.-TL
    2014 yılı: 15.760.000.-TL

Satış 8.050.000 Euro: bugünkü kurla 23milyon400bin TL.
    ekspertiz raporlarında sorun yok.2014 e kadar arsa üzerinde otel vardı.2014 te yıkıldı.ve 8 milyon değer düşüklüğüne gidildi.yani 2013 te gördüğün 23,500,000tl nin 8 milyonu alaattin otel binası idi.

ha şunu söyleyebilirsiniz,otelli yıkmakla boşa uğraşmışlar,üzerinde otel olsa idi 3-5 milyon daha çok kazanabilirlerdi belki denebilir.ama şirket burayada yeni 5 yıldızlı otel yapacaktı vazgeçti burda yaşadığı kararsızlık şirkete 3-5 milyon kaybettirmişte olabilir.bence önemsiz rakam 3-5 neki.

ama kimse arsayı ucuza verdiğini söyleyemez,ekspertiz fiyatının %50 üstü bence başarıdır.

Esas

Alıntı Originally Posted by newagex Yazıyı Oku
    "ultra lüx bir teras katına sahip olacak"
    Louis Vuitton, Burberry gibi önemli markalar
     Alıntı Originally Posted by HELAL RIZIK Yazıyı Oku
    Bu rapordaki çelişkiler;

Kira emsali olarak 70 TL/m2/ay olarak belirlenmiş.
    abicim kafanız karışmış,sesli düşünürkende bizim kafamızı karıştırmayın.50bin metrekare inşaattan 20bin metrekare kiralanabilir alan çıkar.boşverin.

yukarıdaki markaların ankaradaki satış merkezi olacaksa bu yer bu markalarda 10bin tlye çanta,500 tl ye tişört sattığı yerde kiranın metrekaresi kaç tl olur.bence bunun cevabını bulun.

öyleya bugünkü hisse fiyatından ortalama 20bin metrekare kiralanabilir alan hesabından 350 bin lota 100 metrekare hisse düşüyor.500 bin tl ye 100 metre.ve elin oğlu benim bu dükkanda tişörtü 500 tl ye,çantayı 10bin tl ye satıyor.bende ouklet ürün satan ankara sincan optimum avm deki fiyattan 70 tl den kiraya verecem bu yeri,
    adama gülerler abicim,hissedeki baskı işte bundan

yat.tav.değil

Esas inşaat bilançoya göre de başlamış

Alıntı Originally Posted by inatçı Yazıyı Oku

bilançoda bedeli peşin ödenen avans kaleminde

12 milyon kaba inşaatı yapan firmaya ödeme gösterilmiş.yani resmi olarak inşaat başlamış.geçen cuma atakuleye gidip baktım.temel kazısı 3 kepçe ile devam ediyor.zemin kaya.biraz ağır ilerliyor.ama eli kulağında ilk katın çıkılması.

yat.tav.değil.
    bence piyasa uyuyor,arsayı mütahide vermişiz ve bir yıl sonra ultra lüks dükkanlar dünya markalarına kiraya verildiğinde anormal piyasa fiyatları gerçek normal piyasa fiyatı olacak,

öyle ya bir tişörtün 500 tl ye bir çantanın 10bin tlye bir takımın 3500 tl ye satılacağı bir avm de dükkan kirası metrekareye ne olur ki

Esas

Şu forumdaki hisselerin %90'ında yalnızca takas hareketleri paylaşılıp spekülatörlerden medet umulurken bu kağıtta temel bilgilerin paylaşılıyor ve tartışılıyor olması çok sevindirici.

Acaba bunun için mi bu hisseyi moderasyonlu bölüme attılar? Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar misali...

Duhul
    Dec 2010
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,048

Esas

Alıntı Originally Posted by inatçı Yazıyı Oku
    abicim kafanız karışmış,sesli düşünürkende bizim kafamızı karıştırmayın.50bin metrekare inşaattan 20bin metrekare kiralanabilir alan çıkar.boşverin.

yukarıdaki markaların ankaradaki satış merkezi olacaksa bu yer bu markalarda 10bin tlye çanta,500 tl ye tişört sattığı yerde kiranın metrekaresi kaç tl olur.bence bunun cevabını bulun.

öyleya bugünkü hisse fiyatından ortalama 20bin metrekare kiralanabilir alan hesabından 350 bin lota 100 metrekare hisse düşüyor.500 bin tl ye 100 metre.ve elin oğlu benim bu dükkanda tişörtü 500 tl ye,çantayı 10bin tl ye satıyor.bende ouklet ürün satan ankara sincan optimum avm deki fiyattan 70 tl den kiraya verecem bu yeri,
    adama gülerler abicim,hissedeki baskı işte bundan

yat.tav.değil
    Hocam benim kafam değil de raporu hazırlayanın kafası karışmış. Bence 50.000 m2 toplam inşaat alanına sahip bir projede kiralanabilir alan 25.000-30.000 m2 arası olurki zaten raporun 25.sayfasında satılabilir alan 27.000 m2 olarak belrlenmiş.
    M2 kirası ise 150-250 tl arası olur gibi.

6. Esas

Alıntı Originally Posted by HELAL RIZIK Yazıyı Oku
    Bu rapordaki çelişkiler;
    25. sayfada satılabilir metraj emsal metrajın % 15 fazlası olarak 27.000 m2 olarak alınmış ama kiralanabilir alan 26. sayfada 15.310 m2 olarak yazılmış. Benim bildiğim satılabilir alan= kiralanabilir alan dır. Bu hesapta 12.000 m2lik alan satılabiliyor ama kiralanamıyor. Nasıl bir mantık???

Kira emsali olarak 70 TL/m2/ay olarak belirlenmiş. 22. sayfadaki AVM listesinde en düşük m2 55 TL'm2. Bunlar ise outlet, şehir dışı AVM'ler. Atakule'nin m2 kirası 70 TL olacaksa Avm'i yapmasınlar daha iyi. Bunun yerine arsayı satsınlar, şehir dışında arsa alıp üzerine outlet AVM yapsınlar daha iyi. Nasıl bir mantık bu???

Su anda 5TL den islem goruyor olsa, kimse pahali diyemez. Ama adam kanittiriyo.

7. Esas

5 tl den islem goruyor olsa bugun, kimse pahali diyemez

Esas

Alıntı Originally Posted by newagex Yazıyı Oku
    linkte avi alkas avm ye 20 000 m2 diyor...
    kiralanabilir alana dair şirketten bilgi alabilen var mı arkadaşlar...

http://www.milliyet.com.tr/ankara-ni...39/default.htm

milliyet haberinde avi alkaşın m2 konusunda yaptığı açıklama ile ilgili olarak agyo nun bir açıklama yapması gerekir diye düşünüyorum...

kiralanabilir alanın kaç m2 olduğu ile ilgili olarak şirketi birçok kez aradım....
    özellikle bu haberden sonra bahsi geçen rakamın doğru olup olmadığına dair bir açıklama yapmanız gerektiğini düşünüyorum dedim...

yönetim kuruluna soralım gerekirse açıklarız dediler...

arkadaşlar sizler de arayıp kiralanabilir alanın kaç m2 olduğunu sorun lütfen

"sizden başka bu konu ile ilgili arayan yok" gibi bir cümle telaffuz ettiler...

0312 447 65 00

Sayfa 54/115 İlkİlk ... 444525354555664104 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •