Sayfa 54/144 İlkİlk ... 444525354555664104 ... SonSon
Arama sonucu : 1151 madde; 425 - 432 arası.

Konu: Bilgisayarımdaki Faydalı Programlar...

Duhul
    May 2004
    İkamet
    Balıkesir-Edremit
    Gönderi
    1,222

Esas

Alıntı Originally Posted by DEVadam Yazıyı Oku
    Müzik CD'lerini ve ses dosyalarını mp3 formatına çeviren bir programa ihtiyacım var.Bu konuda tavsiyeniz ne olabilir..??
    CDex adlı programı öneririm(Bir müzisyen olarak).Çok pratiktir.

Esas

Bir programda ben önereyim, sanırım birazdan herkes programını bununla değiştirecektir.
    Programın adı AudioGrabber, kullandıklarım arasında en kolay, sorunsuz, esnek ve çok hoş bir özellik olarak Şarkı İsimlerini benim yerime internetten bularak isimleri otomatik değiştiriyor, ki bu özellik bolca Audio CD kopyalayanların işine çok yarayacaktır.

Aşağıdaki 1 numara CD'yi Mp3'e çevirmek için gerekiyor, en son bunu kullanacaksınız. 2 numara ayar kısmı, 3 numara MP3'e çevireceğiniz için işaretli olmalı ve 4ncü kısım FreeDB yani CD'yi takıp kopyalacağınız şarkıları ekrana aldıktan sonra buna basarsanız şarkı ile ilgili bütün bilgileri getirir.

Örnek olarak Orjinal CD'lerimden birini sizin için mp3'e çevirdim.
    İşlem aşaması olarak önce cd'yi taktım refresh ile ekrana aldım, sonra FreeDB ile şarkı isimlerini getirdim ve sonrasında Grab ile mp3'e çevirdim.

Aşağıdaki kısımlardan birisi şarkıların mp3 olduktan sonra kayıt edileceği yeri
    gösterirken, bir diğeri ise Audio CD'nizin okunacağı kaynağı belirler, benim gibi birkaç cihazı olanların önce buradan uygun olanı seçmeleri gerekiyor.

Buradaki ayarları böyle bırakabilirsiniz, biraz daha tecrübeniz varsa kaliteyi değiştirebilirsiniz, ama bu şekliyle işinizi görecektir.

Sonuç; ilk resimdeki 1 numaralı Grab tuşu ile çevrilmeye başlıyor, sağdaki kısımlarda da birkaç opsiyon ile işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Program ücretsiz olup; AudioGrabber 1,83 versiyonu ile indirilebilir.
    sitesini adresi http://www.audiograbber.com-us.net/

İndirme Adresleri;
    http://tucows.tierra.net/files/agsetup.exe
    http://tde.tucows.com/files/agsetup.exe

3. Esas

Teşekkürler Erasure baya faydalı bir program vermişsiniz.

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    GeMicİ ekolünün simgelerinden
    Gönderi
    6,177

Esas

hemen bır soru sormak ıstıyorum 128 kbs ıle cevrılmıs bır mp3 u aynen convert etsem ama 256 ıle mesela sesın kalıtesınde degısım olurmu olursa 128 uzerıne mı degıstırır yoksa ilk ses uzerıne mı ?

Duhul
    Aug 2005
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    865

Esas

Alıntı Originally Posted by Detay Yazıyı Oku
    hemen bır soru sormak ıstıyorum 128 kbs ıle cevrılmıs bır mp3 u aynen convert etsem ama 256 ıle mesela sesın kalıtesınde degısım olurmu olursa 128 uzerıne mı degıstırır yoksa ilk ses uzerıne mı ?
    Sadece dosya boyutunu arttırmış olursunuz sn.Detay başka hiçbir değişiklik olmaz maalesef...

Esas

Alıntı Originally Posted by Detay Yazıyı Oku

Sesin kalitesi biraz değişir ancak farkı sanırım algılamak zor olacaktır. Çevirimi 128kbps'in üzerinden yapacağından bunu dikkate alacağını umuyorum. Orjinal'den çevrildiği gibi sanırım olmayacaktır.

Aşağıda sana bir örnek yaptım ve sesi dinledim, ancak bir fark göremedim.
    Her zamanki gibi kaliteli bir ses duydum. Tek fark kapladığı yer, yani 128kbps ile 256kbps arasında neredeyse 2 kat depolama yeri harcıyor.
    Son karar senin ama bence çok fazla uğraşmaya gerek yok gibi...

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    GeMicİ ekolünün simgelerinden
    Gönderi
    6,177

Esas

ok cok tesekkurler arkadaslar dırekt orjınalden cevrılse farklı evet ama mp3 den tekrar cevırınce sanırım aynı kalıyor veya degısıklık olmuyor..

Duhul
    Aug 2005
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    865

Esas

Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku
    Sesin kalitesi biraz değişir ancak farkı sanırım algılamak zor olacaktır
    Sn.Erasure'a katılmıyorum... Sesin kalitesinde hiçbir değişiklik olmaz... Audio Cd'lerinizdeki ses dosyalarınız Mp3'e çevrilirken mpeg codec tarafından kırpılır... Bunun sonunda seçtiğiniz kaliteye göre (128-320 kbps aralığını baz alırsak) audio cd'deki ses dosyasının boyutuna oranla 1/10 ile 1/5 aralığındaki büyüklükte bir mp3 dosyası elde edersiniz.... Diğer kısımlar kırpıldığı ve elde ettiğiniz mp3 dosyasında kırpılan kısımlara ait hiçbir veri bulunmadığı için daha sonra bu dosyayı daha yüksek kalitelere çevirmeye çalışmak ses kalitesi açısından size hiçbir getiri sağlamaz....
    Audio Cd'lerinizi kayıpsız olarak cevirmek istiyorsanız mp3 yerine ALAC (Apple Lossless Audio Codec ) kullanmalısınız.... Saygılar...

Sayfa 54/144 İlkİlk ... 444525354555664104 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •