Sayfa 54/500 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon
Arama sonucu : 3998 madde; 425 - 432 arası.

Konu: DARDL-Dardanel Önentaş Gıda San.

1. Esas

Alıntı Originally Posted by emiremirhan Yazıyı Oku
    peki birde şu açıdan bak.çekirge bir sıçrar,iki sıçrar.patronun bu seferki ortaklık görüşmeleri olumlu sonuçlanırsa bana göre 10,00 lu rakamlar uzak değil.buda benim görüşüm.....
    çok doğru söylüyorsun kardeş
    niyazi önen'i yalancı çoban'a benzetiyorum...
    kimse güvenemiyor
    ortaklık gerçekse bile kimse inanmayacak...
    not : önemli olan çekirgenin sıçraması değil dardenel'in sıçraması :-)

Esas

bi espiride ben yapayım
    "Dardanel uçacak"

Duhul
    Nov 2010
    İkamet
    İZMİR,TARNÓW TÜRKİYE-POLSKA
    Gönderi
    3,046

Esas

saygıdeğer ortaklar, bu tip kağıtlarda kısa vadede para kazanmak gerçekten çok zor.. kredili işlem yapanların halini gördük.. ne var ne yok sattı adamlar gözaltına girince..yatırımcı mantığıyla parasını yatıran ve sinirlerine hakim olan herzaman kazanır ( kısa vadede hemen ihtiyaç duymayacağı kadar bir miktarı yatıranlar).. Zaten borsanın uzun vadeli düşünülmesi gereken bir yatırım aracı olduğu çoğumuzun malumu.. yabancılar işte bu zihniyette oldukları için paranın gözüne vururken, bizim yerliler panik, kısa vadede parayı vurma hırsı vs vs nedenlerden sonları büyük oranla hüsranla sonuçlanıyor.. ben bu kağıtta orta vadede tatminkar kazançlar elde edeceğini düşünenlerdenim .. orta vade olmazsa da uzun beklerim ama kendimce tatminlar bir kar yüzdesi almadan da çıkmam.. Kağıdın patronunun zamanda yapacağım deyip te yapmaya yanaşmadığı anlaşmalardan dolayı kağıttaki bazı arkadaşların rahat olmadığı,şüpheci davranmalarını doğal karşılıyorum.. yatırım yapmaya değer görenler beklerler , değer görmeyeenler de uygun gördükleri noktadan vedalaşırlar.. benim burda dikkat çekmek istediğim konulardan biri de, satmak isteyenler lütfen emirlerini serbest değil de Emir fiyat girerek yapsınlar.. serbest verilen emirler hem kendilerine hem de kağıtta kalacaklarına zarar vermekten başka bir şeye yaramaz.. kendi bacağına sıkmak olur. bunu tek fiyat uygulamasına dahil olan diğer kağıtlarda yaşadık gördük.. tek fiyat uygulamasında emir fiyatı girmek her zaman daha mantıklıdır.. Bu durumu bilen arkadaşlar zaten bu yazıyı üzerlerine alınmasın.. lafım daha çok bu tip işlem gören kağıtlarda alım ve satım mantığını tam olarak kavrayamamış arkadaşlara.. hem kendi yararları hemde kağıttaki diğer ortakların yararına , lütfen istedikleri emri girsinler satarken ama asla serbestten değil..
    Bir de yaklaşık 2 sene kadar önce yaşadığım birşey... Memsa malumunuz.. fabrika üretimi durdurmuş o dönem... işçilerin çoğu çıkartılmış.. borç gırtllakta .. ama bir çaba da var ortada.. kağıdın değeri de tam 0.20.... başta da belirtmiştim ya '' kısa vadede ihitiyac duymayacağınız parayala yatırım yapmak lazım'' diye.. O dönem 1000 küsür liralık bir yatırım yaptım.. batsa da beni sarmaz dediğim bir miktardı... yatırdım unuttum... yabancı yatırımcıların herzaman yaptığı gibi orta ve uzun vade için ve kıpırdamadan... sonra ne mi oldu? 1.80'e vurduğu gün sattım..Bunu sanki bir marifetmiş diye anlatmıyorum arkadaşlar.. sadece bazı arkadaşların ister istemez kısa vadede gösterdikleri panikten dolayı anlattım.. Umarım mesajım ulaşmıştır ilgili arkadaşlara.. Yazımı uzattığım için kusura bakmayın. Ama birkaç kişiye faydası olursa da ne mutlu bana.. Dardanelin Hepimiz için güzel kazançlar elde edeceği bir yatırım olması dileklerimle herkese yeni işlem haftasında bol yeşilli seanslar diliyorum..İyi geceler dostlar..

Esas

anlaşma icin deadline nedir ? yani nisan kacına kadar bu anlasma olumlu veya olumsuz yapılması gerekiyor ?

5. Esas

Sözkonusu anlaşmanın ana hatları şöyledir:

- Anlaşma, Asia Debt Management Hong Kong Limited (ADM) tarafından şirketimize kesin anlaşmada kesinleşecek tutarlarda nakit girişi öngörülmektedir. Bu nakit girişi ile banka borçlarımız kapatılacak, ihtiyacımız olan işletme sermayesi sağlanacaktır. Bu nakdin bir bölümü sermaye arttırımı ile bir bölümü de borç suretiyle şirketimize girecektir. Bu konuda rakamlar nihai anlaşmada kesinleşecektir.

- 7 Nisan tarihine kadar ADM şirketimizde çalışmalar yapacak, uygun görürse görüşmelere devam edilecektir. Bu tarihe kadar şirketimiz fon girişi sağlamaya yönelik başka potansiyel firmalarla görüşmeler yapabilecektir.

- 7 Nisan'da görüşmelere, taraflar, devam kararı alırsa, bu tarihi izleyen 4 haftalık süre içinde ADM şirketimizde son çalışmaları yapacak, şayet uygun görülür ise nihai ortaklık anlaşması hazırlanacak, tarafların mutabakatı halinde bu sözleşme imza edilerek gereği yerine getirilecektir. Bu 4 haftalık süre içinde şirketimiz aynı konuda potansiyel başka firmalarla görüşmeler yapamayacaktır.

yani anlaşılırsa 7 Mayıs'ta ortaklık anlaşması imzalanacak o zaman'a kadar gözaltı pazarındayız galiba hadi hayırlısı beklemeye devam

Esas

arkadaşlar fazla rakamlar söyleyıp atmayın o rakamları sanabanada asla göstermezler burda rakam söylemek şakada olsa çok yanlış bunu benim kadar herkesinde bilmesi gerekır..7 nısan yada sonraa televizyondan izlerken kimin aldığını görürsünüz..

Esas

niyazi beyde bu kafa olduğu müddetçe bu hisseyi bizden başka kimse almaz....

Duhul
    Aug 2006
    İkamet
    Yalova
    Gönderi
    331

Esas

sadece biraz sabır,borsa bu insana her ihtimali düşündürüyor işte o yüzden ketum oplmakta fayda var,ben bekleyenlerin tarafında olacağım sonuçta ya söveceğim ya seveceğim...

Sayfa 54/500 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •