Sayfa 55/452 ÝlkÝlk ... 545535455565765105155 ... SonSon
Arama sonucu : 3616 madde; 433 - 440 arasý.

Konu: CUSAN Çuhadaroðlu Metal Sanayi ve Pazarlama Anonim Þirketi

Esas

Arkadaslar Slm havaalani hikayesi nedir ihalemi var, varsa tarihini bilen varmi ?

Esas

Alýntý Originally Posted by edward20 Yazýyý Oku
    neden olmasýn dostum, hayki hocam haberlerin paylaþýmý çok iyi olur özellikle amerikadan gelecek ortaklýk alýma izin vermeden gidebilir. YTD.
    sayýn edward20 amerika'dan bir ortak arayýþý þirketin olmazsa olmazý olmuþ durumda.þirketin yaptýðý açýklamaya göre iki ortaklýk adayý ile görüþmeler yýl baþýndan bu yana sürüyor.daha fazla uzamadan yakýnda þartlarý uygun olanla anlaþýldýðýna dair bir haber gelebilir.þirket zaten amerikaya ihracat yapýyor.þimdi iþler iyice büyümüþ olmalý ki bir ortaklýk yaparak vergi indirimi ve amerikan ticaret kanunlarýndaki diðer avantajlardan yararlanmak istiyor.patron bunu mutlaka yapmak istiyoruz diyor.iþ ciddi vesselam.engeç 10 mayýs 2016'da bilanço gelecek.asgari 7,5-8 milyon bir ilk çeyrek kâr beklentim var.sonra 18 mayýsta temettü.bu arada birde amerikalý ortaklýk hikayesi gerçekleþirse hissemiz için bugünkü fiyatlar tarih olur.son dönemde hissedeki volatilitenin bunun gibi pekçok sebebi var yani.bu hareketler kesinlikle manipülâtif sahte hareketler deðil.bu verilerden yola çýkarak bunu rahatlýkla söyleyebilirim.haberleride buldukça paylaþmaya devam edeceðim.þirket bist'te yeni olduðu için geçmiþ ve þimdiki tüm haberler bizler için kýymetli.özellikle benim gibi küçük yatýrýmcýlarýn pekçoðu hisseyi tam anlamýyla tanýmýyoruz.tanýyýp bildikçe bana vay be dedirtiyor.bence kýymetli ve ucuz bulduðum bir hisse.bu nedenle daha yukarýlarý hedeflerken bugünkü gibi sert hareketleri daha pekçok kereler göreceðimizi düþünüyorum.saygýlar selamlar.YATIRIM TAVSÝYESÝ DEÐÝLDÝR! !!

Esas

Sn Hayki havaalani isi ile bir bilginiz varmi?

Esas

Alýntý Originally Posted by MMutlu Yazýyý Oku
    Sn Hayki havaalani isi ile bir bilginiz varmi?
    BORSA GÜNDEM'de yayýnlanan þubat 2016 tarihli haber

3. HAVALÝMANI PROJESÝNE TEKLÝF VERDÝK, YURT DIÞINDA ÝÞLERÝMÝZ VAR

-Bu yýl nasýl bir piyasa öngörüyorsunuz?

Nejat Çuhadaroðlu: Ben alüminyum sektörüne talebin her daim hem dünyada hem özelikle Türkiye’de artacaðýný düþünüyorum çünkü, önü açýk bir malzeme.
    Ýnþaat sektörü genel manada biraz durmuþ ve doymuþ olabilir ama hali hazýrda çok özel projeler baþladý ve baþlayacak. Bunlardan en önemlisi 3. Havalimaný projesi. 3. Havalimaný çok büyük bir iþ. Tabii bu Türkiye’deki gelmiþ geçmiþ en büyük alüminyum doðrama cephe iþini de kapsýyor. Biz de bu kapsamda 3. Havalimaný projesine teklif verdik. Bunun dýþýnda Londra ve Paris’te takip ettiðimiz çok önemli projeler de var. Biz sadece Türkiye içine bakmýyoruz. Ýhracatýmýz olduðu için yurt dýþýna da bakýyoruz.
    Bakýn bizim Ar-Ge’miz o kadar güçlü ki kendi teknolojisini yapan ve yaratan bir þirketiz. En önemli özelliðimiz de bu ve bundan da gurur duyuyoruz.
    Bu arada milli savunma sanayi sektörüne de hizmet vermeye baþladýk. Bildiðiniz gibi bombalamalardan dolayý askerlerimiz þehit oluyordu. Ýlk bombalamalar olduðu zaman ben bir karar aldým ve Ar-Ge departmanýmýza öneri getirdim ve* dedim ki, bundan sonra yaptýðýmýz ve yapacaðýmýz binalarý hava þartlarýna, soðuða, sýcaða, yaðmura, rüzgara karþý olduðu kadar ayný zamanda bombalara, kurþunlara karþý da korumalýyýz. Uzun çalýþmalardan sonra yaklaþýk 10 senedir Türkiye’nin ilk ve tek kurþuna, bombaya, yangýna dayanýklý alüminyum doðrama, cephe ve kapýlarýný üretiyoruz.
    *
    -Kaç ülkeye ihracat yapýyorsunuz?

Kenan Aracý: Þu anda 25 ülkeye ihracat yapýyoruz. Toplam cironun yüzde 30’una yakýnýný ihracat yapýyoruz. Ýhracat hedefimizde þu anda Amerika, Güney Afrika ülkeleri var.
    *

Esas

Alýntý Originally Posted by Hayki Yazýyý Oku
    BORSA GÜNDEM'de yayýnlanan þTürkiye’nin ilk ve tek kurþuna, bombaya, yangýna dayanýklý alüminyum doðrama, cephe ve kapýlarýný üretiyoruz.
    *

bat 2016 tarihli haber

3. HAVALÝMANI PROJESÝNE TEKLÝF VERDÝK, YURT DIÞINDA ÝÞLERÝMÝZ VAR

-Bu yýl nasýl bir piyasa öngörüyorsunuz?

Nejat Çuhadaroðlu: Ben alüminyum sektörüne talebin her daim hem dünyada hem özelikle Türkiye’de artacaðýný düþünüyorum çünkü, önü açýk bir malzeme.
    Ýnþaat sektörü genel manada biraz durmuþ ve doymuþ olabilir ama hali hazýrda çok özel projeler baþladý ve baþlayacak. Bunlardan en önemlisi 3. Havalimaný projesi. 3. Havalimaný çok büyük bir iþ. Tabii bu Türkiye’deki gelmiþ geçmiþ en büyük alüminyum doðrama cephe iþini de kapsýyor. Biz de bu kapsamda 3. Havalimaný projesine teklif verdik. Bunun dýþýnda Londra ve Paris’te takip ettiðimiz çok önemli projeler de var. Biz sadece Türkiye içine bakmýyoruz. Ýhracatýmýz olduðu için yurt dýþýna da bakýyoruz.
    Bakýn bizim Ar-Ge’miz o kadar güçlü ki kendi teknolojisini yapan ve yaratan bir þirketiz. En önemli özelliðimiz de bu ve bundan da gurur duyuyoruz.
    Bu arada milli savunma sanayi sektörüne de hizmet vermeye baþladýk. Bildiðiniz gibi bombalamalardan dolayý askerlerimiz þehit oluyordu. Ýlk bombalamalar olduðu zaman ben bir karar aldým ve Ar-Ge departmanýmýza öneri getirdim ve* dedim ki, bundan sonra yaptýðýmýz ve yapacaðýmýz binalarý hava þartlarýna, soðuða, sýcaða, yaðmura, rüzgara karþý olduðu kadar ayný zamanda bombalara, kurþunlara karþý da korumalýyýz. Uzun çalýþmalardan sonra yaklaþýk 10 senedir Türkiye’nin ilk ve tek kurþuna, bombaya, yangýna dayanýklý alüminyum doðrama, cephe ve kapýlarýný üretiyoruz.
    *
    -Kaç ülkeye ihracat yapýyorsunuz?

Kenan Aracý: Þu anda 25 ülkeye ihracat yapýyoruz. Toplam cironun yüzde 30’una yakýnýný ihracat yapýyoruz. Ýhracat hedefimizde þu anda Amerika, Güney Afrika ülkeleri var.
    *
    3'ncü havalimaný iþi için yerli olmasý ve þu bombaya, kurþuna, yangýna dayanýklý ürünler üreten ülkedeki ilk ve tek firmayýz cümlesi sanki çuhadaroðlunun elini güçlendirir nitelikte gibi geldi bana.belçikadaki hava limanýna yapýlan terör saldýrýsý güvenliði en öncelikli konu haline getirdi.o yüzden cusan buradada gayet iddialý ve þanslý görünüyor diye düþünüyorum.bu þartlarý saðlayacak baþka bir yerli firma yok diye anladým.cumhurbaþkanýda avrupanýn en büyük havalimanýný yerli imkânlarla yapýyoruz, yapacaðýz demiþti.cusan'ýn bu iþi alamamasý için hiçbir neden yok.ihale sonucunu görmek gerek.olumlu neticelenirse hissede çok ciddi bir baþka ralli nedeni olur diyebilirim. YATIRIM TAVSÝYESÝ DEÐÝLDÝR! !!
    Son düzenleme : Hayki; 22-04-2016 saat: 01:51.

Esas

herkese iyi geceler.yarýn devam ederiz dostlar.

Esas

ekrandakilerle yetinecekseniz buyrun birlikte izleyelim

https://coin.me/335-711-683

Esas

Sayfa 55/452 ÝlkÝlk ... 545535455565765105155 ... SonSon

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •