Sayfa 568/635 İlkİlk ... 68468518558566567568569570578618 ... SonSon
Arama sonucu : 5074 madde; 4,537 - 4,544 arası.

Konu: Sistem Yaklaşımları

Esas

4 vitesli yapıp %25 gerçeğe bağladım.
    vites sayısını artırarak getiriyi istediğin kadar yükseltebiliyorsun
    ama gerçekte hayal tabi.

2. Esas

Sizin vites olayınızın tam olarak ne oldugunu anlamadım hocam bilginiz olsun.

Reelde ne yapmış asıl mesele o aslında.

3. Esas

Yazdıklarınıza aynen katılıyorum.
    Bilgi içinde teşekkürler.

Alıntı Originally Posted by opih Yazıyı Oku
    Merhaba borsa istanbulun belirttigine gore su an ki duzenleme :

Dolayisi ile siz kaldiraci istediginiz seviyeye isleme girdiginiz kontrat sayisi ile ayarliyorsunuz. Eger XU030 100000 de kontrat 10000TL ise elinizde 1.000.000TL varsa, 100 kontrat ile 1 kaldiraciniz oluyor. Eger bir kontrat 9500 TL ise 105 kontrat ile 997.500 TL'lik isleme giriyorsunuz. Kaldiraciniz 0.9975. VOB endeksi %1 degistiginde aradaki fark 25 TL. Ben buna cok takilmazdim zira kontrat 9300 TL de olabilir. O zaman kaldiraci 1 e yakin tutmak icin 108 lot isleme girip 1.0044 kaldiracli pozisyon acabilirdiniz.

Sizin orneginize gore teminat 1000 TL veya 500 TL iken lot sayisiniz kaldiracinizi sabit tutmak icin 2 kat farkli olmali. Dolayisiyla endeksin degisimi notr.

Not: Elinizdeki para veya kaldiraciniz arttikca bu kusurat daha da azalacaktir(kaldiraciniz 1'e daha yakin). Ama mesela 1 kontrat ile islem yapiyorsak problemli. Ancak piyasanin random yapisini dusundugumuz zaman uzun surede kontratin fiyat farkliligi kimi zaman +, kimi zaman - olup birbirinin etkisini azaltacaktir. Bugunden itibaren 10 sene bu sekilde her sene daha fazla para ile islem yapiyorsak, bu kusurat sifira yaklasacaktir. Zira bence komisyon veya kaymaya odaklanmak bundan daha onemli.

Ben bir ara bu kaldirac farkliligini hesaba katiyordum ancak uzun donemde cok fazla bir farklilik yaratmiyor. Isterseniz endeks degerinin 5-10 gun hareketli ortalamasini alip 10% hesaplayip, buradan lot sayinizi ve kaldiraciniz hesaplayabilirsiniz.

Yanlis mi dusunuyorum? Duzeltirseniz sevinirim.

Esas

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Sizin vites olayınızın tam olarak ne oldugunu anlamadım hocam bilginiz olsun.

Reelde ne yapmış asıl mesele o aslında.

yılın son günü kontrat değişirken piyasa geberik diye robotu kapatıp manuel yeni vade aldım.
    sonra piyasa çöktü, 1 birim short olmam gerekirken, 2 birim long kaldım, 3 birim zarar ettim.
    yıl başından beri bir sürü fantazi sistem denedim, zarar ettim.
    buna rağmen reelde durum fena değil, kurumdaki para yılbaşından beri %25 arttı.
    hepsini COBRA finanse etti.
    kontrat başına 3-4000 TL kullanıyorum.

Duhul
    May 2012
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    1,004

Esas

Bendede son dönem keyifsiz
    [IMG][/IMG]

Duhul
    Oct 2013
    İkamet
    izmir
    Gönderi
    6,231

Esas

sistem / robot işine mart ayında başlayan var ise bir daha bulaşmaz piyasaya uzun süre.

bu ne yahu...

dövmekten beter etti benim yapıyı.

7. Esas

Alıntı Originally Posted by MESUTK Yazıyı Oku
    sistem / robot işine mart ayında başlayan var ise bir daha bulaşmaz piyasaya uzun süre.

bu ne yahu...

dövmekten beter etti benim yapıyı.
    abartmayın canım sizde

Esas

mart beni de baydı,
    tam 7 gündür yeni yüksek çıkmadı.
    en kabız dönemini yaşıyor.
    kazanması için temiz 2-3 puanlık osilasyonlara ihtiyacı var, bir türlü gelmiyor.

Sayfa 568/635 İlkİlk ... 68468518558566567568569570578618 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •