Sayfa 581/583 İlkİlk ... 81481531571579580581582583 SonSon
Arama sonucu : 4660 madde; 4,641 - 4,648 arası.

Konu: BOSSA – Bossa Ticaret Ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş.

Esas

BOSSA,EVET İYİ MARKA DA ama ya BOŞŞA,

ama hisse sahipleri ketum kişiler yoksa arsa beklentisi ile alıp yürümesi gerek....

bir ATEKS bile neler yaptı,neler.....

2. Esas

bakın buraya yazıyorum burda kimsenin aklını çelmekte istemiyorum. 2 günde 9000 bin lira zarar ettim. tamam borsada her yol var ama bir şirketin 2 saat arayla yaptığı kap açıklaması çok anlamsız oldu. küfür etmem ama hakkımıda helal etmem. insanlar herşeyden önce namuslu ve şerefli olmalı. şunuda anladımki her ne kadar arsa varsada kurdan dolayı çok açık oluştu. umarım ben yanılırım kalanlara Allah sabır versin...
    http://m.borsagundem.com/haber/bossa...andirdi/215501
    sadece kur farkından zarar 1.5 yılda 90 milyon. bu araştırmayı önceden yapmış olsam bu hisseye bulaşmazdım enazından yeni girenler öğrensin. benim gibi arsaya tav olup şirketin oyununa gelmesin..
    Son düzenleme : iiiskendert; 26-01-2017 saat: 16:53.

Esas

İskender bey merhaba, şirket ortağı kârı almak da istiyor. Sadece basit düşünsek zaman kaybımız olacak belki ama gayrimenkul satış kârını bu sene
    yazabilir. Bu seneki temettü verimliliği %8 ölçeğinde olabilir. Seneye ise %25 olabilir. Sonuçta senaryo alır gerçek satar. Brüt %33 net %30 verimlilik olabilir. Kayda değer mi? YTD.

Sent from my SM-A710F using Android mobile app

Duhul
    Jun 2005
    İkamet
    TÜRKİYE
    Gönderi
    4,024

Esas

Alıntı Originally Posted by Wonder&Wonder Yazıyı Oku
    İskender bey merhaba, şirket ortağı kârı almak da istiyor. Sadece basit düşünsek zaman kaybımız olacak belki ama gayrimenkul satış kârını bu sene
    yazabilir. Bu seneki temettü verimliliği %8 ölçeğinde olabilir. Seneye ise %25 olabilir. Sonuçta senaryo alır gerçek satar. Brüt %33 net %30 verimlilik olabilir. Kayda değer mi? YTD.

Nedir bu anlayamadik?

Esas

Alıntı Originally Posted by kayakaynar Yazıyı Oku
    Total de 400 milyon demek istermistim. Gerçi 1.100 dönümlük bir varlıkda 400 milyon civarı eder herhalde...

Sent from my SM-G935F using Android mobile app
    1100 dönümlük arsa Adana'da 400 milyon edermi güzel kardeşim nerden çıktı bu rakam ytd

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Esas

Pay senedi kazancı siz de bilirsiniz 1 kısa vadede al-sat 2 orta vadede al-sat 3 uzun vadede al-sat 4 temettü kazancı

literatürde kv 1 yıl ise de benim için 3 ay ov 1-3 yıl veya 1-5 yıl değişse de benim için 3-9 ay uv ise 9 ay ve üzeridir.

Bossa temettü verimliliği olan bir pay senedi. Haziran veya Eylül döneminde temettü veriyor. Bu düzeni bozmamış.

İkinci husus 2.00 altına geldikçe almak ve bekleyip pd/dd 1 seviyesinde bu seviye bugün için 2.80-3.00 gibi satmak.

Yazdığım konu firma ortağının firma bünyesinden para almak istemesini açıkça göstermesi. Yani 2016 kârı 2015 kârına göre daha düşük gelecek. 2.6 gibi bir seviyede hisse başı 0.22 gibi bir temettü nette 0.20 gibi yani %7.5-8 gibi net verimlilik sağlar.

2017 içinde arsa satılır ise istisnadan da yararlanmak ister ancak vergisini öderse
    11 ay 2017 + 2018 9 ay içinde yüksek bir verimlilik olur.

20 ay içinde dolar mı altın mı vadeli mi kira sertifikası mı ne getirir bilmiyorum. Pay senedi almak risk değildir. Pay senedini almayı düşünmek esas risktir. Riski aldıysan hedefini bilmek de önemlidir.

Bilgim ve düşüncem böyle. Ytd

7. Esas

Alıntı Originally Posted by Wonder&Wonder Yazıyı Oku

Gayette güzel buna zaten birşey dediğim yok. ben bu hisseye orta ve uzun vade yatırım yapmıştım. temettüsünüde arsa haberinide biliyorum. ne oldu da 2 saat arayla birbirinden çelişkili haber gönderdi. burdan anladığım dürüst olmadıkları. haliyle araştırmayı derinleştirdikce bazı olumsuzluklar gördüm en önemlisi yüklü dolar borcu. olumlu yanı yokmu elbette var karının sürekliliği temettüsüde güzel. keşke açıklamada çelişki olmasaydı enazından kafam rahat olurdu.

8. Esas

Alıntı Originally Posted by iiiskendert Yazıyı Oku
    Gayette güzel buna zaten birşey dediğim yok. ben bu hisseye orta ve uzun vade yatırım yapmıştım. temettüsünüde arsa haberinide biliyorum. ne oldu da 2 saat arayla birbirinden çelişkili haber gönderdi. burdan anladığım dürüst olmadıkları. haliyle araştırmayı derinleştirdikce bazı olumsuzluklar gördüm en önemlisi yüklü dolar borcu. olumlu yanı yokmu elbette var karının sürekliliği temettüsüde güzel. keşke açıklamada çelişki olmasaydı enazından kafam rahat olurdu.
    geliride döviz değilmi

Sayfa 581/583 İlkİlk ... 81481531571579580581582583 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •