Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
Arama sonucu : 42 madde; 41 - 42 arası.

Konu: Hangİ katilim bankasi

1. Esas

merhabalar,
    bende uzun yıllar normal bankaları kullandım. gerçi faiz olarak olarak çok fazla bir gelirim olmadı ama az da olsa Faizin her türlüsü haram kılınmıştır. O yüzden bundan 4-5 yıl önce (2008 yılında sanırım) katılım bankalarını araştırmaya başladım. Değişik kitaplar aldım okudum okumaya çalışıyorum (Sn Hüseyin Tunç'un kitabı,Servet Bayındır'ın Faizsiz bankacılık kitabı vs) ve bir sürü makale fetva okudum. Ha genel olarak baktığınızda normal bankaların yaptıkları ile aynı geliyor ama farklılıklar var. Ticaret yapılıyor nihayetinde ve bu da helaldir. Çalışmak istediğim katılım bankasına gittim. Türkiye Finans ile değerlendiriyorum tasarruflarımı. Ve sordum nedir faizsiz sistem diye, bana dedikleri biz ticaret yapıyoruz. Evet beni tatmin etmedi bu cevap ama en azından en iyisine yönelmek gerekir diye düşünüyorum. Önemli olan niyettir. Evet katılım bankalarının şuan bazı konularda eksiklikleri var ama zamanla düzelecektir.

Esas

katilim bankalarinin ozellikle dovize verdikleri oranlar baya iyi gorunuyor aslinda.

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •