Sayfa 6/873 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon
Arama sonucu : 6981 madde; 41 - 48 arası.

Konu: ECZYT Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş.

1. Esas

2011 yılı

Net Dönem Karı/Zararı

19.673.516

Esas

20 trilyon kar var dikkatimi çeken öz sermayesi 950 trilyonda 1.050 (1 katrilyon 50 trilyon)a çıkmış 100 trilyon artmiş 9 aylık bilançoda 980 trilyon dü 9 aylığa göre de öz sermayeyi 70 trilyon arttırmış 1 katrilyonun üstüne çıktık 70 trilyon sermaye 1 katrilyon 50 trilyon öz sermaye defter degeri de 15 tl ye denk geliyor

Esas

Bu bilanco döneminde kendindeki ve Ecilc senedindeki borsa değer artışı sonucu özkaynağın yaklaşık 50 milyon lira daha arttığını göreceğiz. çapraz ortaklık yapısının ve borsaya kote iştiraki olmasının ve değerlemenin buna dayanmasının doğal sonucu bu..

Duhul
    Sep 2004
    İkamet
    Karlı Dağlar
    Gönderi
    1,001

Esas

ödenmişi öz sermayeye eşitlemek lazım

asilmemo Guest

Esas Bilanço açıklaması ,,bezdirme politikası

Geçen seneye göre kar patlaması yapmış,karı 15.000 tl. artmış pazartesi artık bi tavan çeker haniBeni bir yatırımcı olarak yıldırmaya,bezdirmeye,eritmeye ve bitirmeye çalışanlara,bu kelepir fiyatlardan biraz daha alarak cezap veriyorum.Vade, 2012 sonu ,sabreden kazanacak.
    Sabretmeyen,,,,,,,kendi fikirlerim olup,asla tavsiye etmiyorum.

2012 İNTEMA yılı ,2013 ECZYT yılı olucak inşallah ,mantığım öyle diyooooooor.
    Son düzenleme : asilmemo; 14-04-2012 saat: 00:35.

Esas

grubun tüm mali sonuçları 4ncü çeyrekte gerileme göstermiş.

hiç hoş değil. ayrıca hiç hoş olmayan bir başka konu da yatırım fonları ve ortaklıklarının, emekli fonlarının
    yabancıların çıkış yapmış olmaları. bilgi aldıklarının açık olduğunu düşünüyorum.
    ecyap'ın özvarlıkları erimeye devam ediyor.ilaç tan esas faaliyet karları yerinde sayıyor veya geriliyor.
    başından beri yatıırm holdingle ilgili görüşlerim değişmedi.her portföyde bulunması gereken ama ağırlığına çok dikkat etmek gereken bir şirket.çıkan her sonuç, her dönem "ağırlığını azalt" baskısını artırıyor.
    direnmek zor.bakalım grubun hisselerine sahip çıkması nereye kadar.

Esas

Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    grubun tüm mali sonuçları 4ncü çeyrekte gerileme göstermiş.
    ecyap, ilaç ve yatırım holding, üçünün de faaliyet raporlarını okudum, aldığım kısa notlar..

ilac'ın faaliyet raporunda yatırım holding'in son günün son dakikasında aldığı hisseler de yer alıyor.demek ki faaliyet raporu kap'a gönderilmeden bir iki saat öncesine kadar olan bilgileri de kapsıyor.

ialç gayrimenkul geliştirme kısmına dosyada geniş yer vermiş.bu kez de baxter iştirakinin arsası, ayazağa cendere mevkiindeki alanla ilgili imar başvuruları anlatılmış.
    ilaç işinde sektöre göre daha fazla büyüme olduğu anlatılsa da ne ilaç ne de tüketim grubunun karlılığı parlak değil.
    farmasötik işinde piyasaya iki oyuncu daha girmiş.kapasite kullanımları ve ciro sınırlı görünüyor.
    vitra karo en nihayetinde %1 büyüyebilmiş.
    diğer konulardan fazla ses yok.

yapı da durum hoş değil.kapasite kullanımı yüksek, yıl içinde yapılan yatırımlar sınırlı ama karlılık halen çok düşük.esas faaliyetteki minicik karları finansman giderleri süpürüyor.borcun yıldan yıla değişimi uzun vadeden kısa vadeye doğru, bedelli sermaye artışına gidilmesi kesin gibi.

yatırım holdingde zaten pek birşey beklenmemeli. yıldan yıla hazır değerler finansal yatırımlardaki 2011 sonu değer düşüklüğü karşısında azalıvermiş.iştiraklerden e-kart 2010 da az buçuk bir kar elde etmişken 2011 zarar.
    menkul değerler şirketi zaten çoğu zaman ya başabaş ya zararda.
    nakdin bir kısmı dövizde tutuluyor görünüyor.anlaşılır bir sebebi var mı bilmiyorum.

şirketlerin genel durumu okyanusta terk edilmiş hayalet gemiler gibi.

Sayfa 6/873 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •