Sayfa 65/397 İlkİlk ... 1555636465666775115165 ... SonSon
Arama sonucu : 3174 madde; 513 - 520 arası.

Konu: dolar beklentim

Duhul
    May 2007
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    185

Esas

Alıntı Originally Posted by HAMİDO-ŞAKİR Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim ...Bak ne kadar da dürüstsün...
    Satma artık dedim ..Neden... artık diplere çok yakınız Max bir %10 daha aşşagı marj var onun içinde fiziki sahibi adamın oynadığına
    degmez kuyumcuya çalışırsın....
    Alma dedim burda yazamayacağım altın-petrol rasyosu hesabı dow-gold hesabı vede bir özel hesaplamam var ...ona göre daha
    altına para girmedi...ve girmesine en az 5 ay var ....

Bir teşekkür bir Allah razı olsun yeter de artar ....Benim niyetim hayr ..Akibetimizde hayr olacak İnşallah...
    Hayr yapan herkese duacıyız.Dua istemeyene de teşekkür ederiz.
    1,5 Ayda fazla bir kazancım olmadı zaten, tek kazancım takıların modellerini yenilemek oldu.Modelleri eskiydi.Sevindirdik ailemizi.

Esas AUSTIN'in EUR/USD öngörüsü

Alıntı Originally Posted by austin Yazıyı Oku
    Eur/Usd sn hamido.
    %1.40 hedef var, 2016 sonunda %1,25 cepte diye düşünüyorum. Konjonktür değişti, yeni bir dönem başlıyor. Şimdi betoncular düşünsün..
    bir haftadır bu forumu heyecanla takip ediyorum. Başı çeken HAMİDO AĞA'ya takdir ve teşekkürlerimi sunuyorum. Boğaz turunda halay başımız olur inşallah

SN AUSTIN Şu an EUR/USD 1,08. Siz bunun 1,40 olmasını mı öngörüyorsunuz ? Genelde ekonomistler tam tersi 0.80, 0.94 gibi EUROnun değer kaybedeceğini öngörüyorlardı. Size göre neden konjonktür değişti anlamadım. Avrupa merkez bankası varlık alımını arttırması muhtemel iken ve FED faiz arttırmışken ??? bütün bunlar EURnun değer kaybedeceğine işaret değil mi ? Konuyu biraz açarmısınız ? Şimdiden teşekkkürler

Esas

Alıntı Originally Posted by ulus Yazıyı Oku
    bir haftadır bu forumu heyecanla takip ediyorum. Başı çeken HAMİDO AĞA'ya takdir ve teşekkürlerimi sunuyorum. Boğaz turunda halay başımız olur inşallah

SN AUSTIN Şu an EUR/USD 1,08. Siz bunun 1,40 olmasını mı öngörüyorsunuz ? Genelde ekonomistler tam tersi 0.80, 0.94 gibi EUROnun değer kaybedeceğini öngörüyorlardı. Size göre neden konjonktür değişti anlamadım. Avrupa merkez bankası varlık alımını arttırması muhtemel iken ve FED faiz arttırmışken ??? bütün bunlar EURnun değer kaybedeceğine işaret değil mi ? Konuyu biraz açarmısınız ? Şimdiden teşekkkürler
    Ben yanlış mı yazdım diye tekrar baktım. Sn hamidoya cevap verirken 2 ayrı konuyu altalta yazınca öyle anlaşıldı sanırım. Bahsettiğim 1.40 fedin 2016 sonu için hedeflediği faiz oranı. Ben bunun 1.25 inin cepte olduğunu düşündüğümü söyledim. Parite için ise 2016 da 0.90 göreceğimizi düşünüyorum.

Duhul
    Sep 2005
    İkamet
    İstanbuldan uzakta.
    Gönderi
    1,118

Esas

Eur/Usd paritesinde herkes 1in altını bekliyor 2016'da ama ben geçen gece bir rüya gördüm. Trump müslümanlar Amerikadan gitsin dedi ya, bunu kullanıp Işid görünümlü birine Trumpu vurduruyorlardı, sonra iç savaş başlıyordu Amerikada. Ekonomi allak bullakdı, eur/usd tıkır tıkır yükseliyordu, benzin pompası gibi sayılar devamlı artıyordu. En son 2nin üstünü gösteriyordu ekran. Altın hergün 100 dolardan fazla artıyordu. 3000 doları geçti daha da duracağı yoktu. Sonra uyanınca anladım ki gerçek değilmiş, Amerika şimdilik sakinmiş...

Esas

Alıntı Originally Posted by morkertenkele Yazıyı Oku
    Eur/Usd paritesinde herkes 1in altını bekliyor 2016'da ama ben geçen gece bir rüya gördüm. Trump müslümanlar Amerikadan gitsin dedi ya, bunu kullanıp Işid görünümlü birine Trumpu vurduruyorlardı, sonra iç savaş başlıyordu Amerikada. Ekonomi allak bullakdı, eur/usd tıkır tıkır yükseliyordu, benzin pompası gibi sayılar devamlı artıyordu. En son 2nin üstünü gösteriyordu ekran. Altın hergün 100 dolardan fazla artıyordu. 3000 doları geçti daha da duracağı yoktu. Sonra uyanınca anladım ki gerçek değilmiş, Amerika şimdilik sakinmiş...
    Sizin gördüğünüz rüya , Ülkemizde her gün oluyor. Ama borsanın, altının, doların umurunda değil...Elbette bir batılı ile bizim insanın değeri ! ( onlara göre ) eşit değil... Bizler ölmek için , onlar yönetmek ve sömürmek için yaratılmışız...

Biz, illa kendi aile fertlerimize gelip dokunduğunda feryat eder celalleniriz...Demokratik hakları bilmeyiz. Bildiğimizi sanarız..Tepkiyi de bu nedenle şiddet olarak veririz...Piyasamız bile ruhsal durumumuza benziyor. Borsa %4-5 artar yada düşer, dolar 3-6 kuruş oynar..Ortası yoktur..

Şu memleket huzur bulsun da , para pul önemli değil..Huzur olursa kazanç zaten olur..

Esas

Alıntı Originally Posted by inanna Yazıyı Oku
    ha şimdi FED ben yangına körükle giderim, şöyle faizi basamak basamak 1'lere 2'lere çıkartırım derse (3'e-4'e gerek yok, bence) dolar astronot olup, fezaya çıkar...hem kendisi, hemde diğer ülkeler, özelliklede EM'ler için ''batsın bu dünya'' demiş olur...benim tahminim, karizmayı çizmemek için en fazla 0.25 arttırır ve orada durur...sonrası belirsizlik....arttıracağım,arttırıyorum, verilere odaklıyım vb...

0.25 kime yarar...piyasa 0.25'ten bir mok olmaz...düşük faiz ortamı devam ediyor der ve bu durum altına yarar...tabi kağıt altın fiziki altın oranının 1:500'e çıkma ihtimalinide göz önünde bulunduralım.(bu arada Çin'de ayrı konu)...yine parite EURO lehine gelişir (aslında bu durum Euro'da fiyatlanıyor gibi)...AB deflasyona daha çabuk girer...sonra süper Mario sahalara geri döner...

Yukarıda yazdıklarım kendi senaryomdur...mor olma ihtimali olabilir...dolayısıyla yatırım tavsiyesi içermez...
    Sn Hamido ağam öngörülerinin tutarlığından dolayı sizi kutluyorum...Bende ise hafif morluklar var ama geçici sanırım...

FED'in artışı ve açıklamalarından dolayı belirsizlik ortadan kalkmışmış...mış...muşş...

İlk faiz artırımının önemini abartmamak gerektiğini, para politikasının hala genişlemeci olmayı sürdüreceğini belirten Yellen "Ekonomiyi yakından izliyor olacağız. Bir sonraki artış için hem enflasyon hem de işgücü piyasa verilerine bakacağız" dedi.
    belirsizlik ortadan kalkmadı.tekrar başladı...FED en az bir sene daha kazanmış görünüyor;

Yellen: faiz artışının bundan sonra kademeli olacağını vurguladı.
    kademeli ama ne şekilde olacağını kestirmenin zor olacağını vurguladı...çevir kazı yanmasın;

Eğer büyüme hayal kırıklığı yaratırsa faiz artışları muhtemelen daha yavaş olur
    ha bir de gerekirse parasal genişleme yapabilirim mi demek istiyor;

Fed, önümüzdeki günlerde finansal gelişmeleri izleyecek, gerekirse politika araçlarını ayarlayabilir
    hem faiz arttırmak, hem genişleme yapmak...ilginç olur...

Bu arada FED sonrası doların düşeceğini, fakat altının yükseleceğini düşünüyordum...Altın konusunda yanıldım...

Now, there’s about 325 paper ounces for every one physical ounce backing it. In the past that number was always around 10-to-1 or 20-to-1.

Duhul
    Oct 2015
    İkamet
    Yalan Dünya
    Gönderi
    1,419

Esas

Putin, Kasım 2016'daki seçimlerin "mutlak favorisi" olarak tanımladığı Trump için "parlak ve yetenekli bir insan" dedi.

Trump ise PUTİN ile çalışmaya ve ülkesi ile rusya arasındaki işbirliğini dahada ileri götürmeye hazır olduğunu söyledi...
    Son düzenleme : HAMİDO-ŞAKİR; 17-12-2015 saat: 21:17.

Duhul
    Oct 2015
    İkamet
    Yalan Dünya
    Gönderi
    1,419

Esas

Yeni bir dünya ...Yeni bir umut...
    Uç türkü ışıga katıl ve uç...
    Parlayan güneşe doğru...
    Pırıl pırıl bir selam katyuşyadan...

Çiçeklenmiş tüm ağaçlar...
    Kıvrım kıvrım yükselir sis...
    Katyuşya kıyıya koşar...
    Kıyı sarptır kıyı sessiz..

Yepyeni bir çağ başlıyor....Bu gelen zaferin ayak sesleri...Bu çalan zafer marşları....
    Eski köhnemiş skolastik ortaçağ artıkları artık dogruca tarihin çöp sepetine ....

Sayfa 65/397 İlkİlk ... 1555636465666775115165 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •