Sayfa 683/685 İlkİlk ... 183583633673681682683684685 SonSon
Arama sonucu : 5474 madde; 5,457 - 5,464 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast Ege Plastık Ticaret Ve Sanayi A.Ş.

1. Esas

Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    Ne olursa olsun hisse üzerin de kısmı olarak etki yapıyor.
    Hisseyi gerçek yerine oturtacak olan Vakıfbank ile yapılacak protokol ile olacak.
    Merhaba,

Değerli Köse kardeşim,

Yineleme olacak ama, Vakıfbankı kasıtlı beklettiklerini ve İcra davasının karar düzeltmesinin sonuçlanmasını beklediklerini düşünüyorum. Sonuç doğal olarak olumsuz çıkacak ve Ky'ye son bir panik yaşatmak istiyorlar.

Bu yüzden, hisseyi taşımıyorlar yükseltmiyorlar. O karar geldikten kısa bir süre sonra, vakıfbank anlaşması da açıklanır, hissenin önü de açılmış olur. Sırasıyla her şeyi fiyatlar.

Bu arada hazırda biraz nakit bulundurmakta fayda var.

İyi bir gece ve sabah temenni ediyorum.

Saygılarımla,

Duhul
    Jan 2010
    İkamet
    TRABZON MAÇKA
    Gönderi
    2,630

Esas

Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku
    Merhaba,

Değerli Köse kardeşim,

Yineleme olacak ama, Vakıfbankı kasıtlı beklettiklerini ve İcra davasının karar düzeltmesinin sonuçlanmasını beklediklerini düşünüyorum. Sonuç doğal olarak olumsuz çıkacak ve Ky'ye son bir panik yaşatmak istiyorlar.

Bu yüzden, hisseyi taşımıyorlar yükseltmiyorlar. O karar geldikten kısa bir süre sonra, vakıfbank anlaşması da açıklanır, hissenin önü de açılmış olur. Sırasıyla her şeyi fiyatlar.

Saygılarımla,
    Eplasın uzun vadeli ve kısa vadeli toplam borç stoğu 80 milyon tl bunun 50 milyonu Vakıfbank'a borçlu diğeri. Alacaklı ise kendi şirketimîz olan alsancak turizm 27 milyon tl bu borçların sebebi zaten basmane çukuru oradan gelecek para bu borçları ödeyecek basmanedeki gelecek parayı boşverelim alsancak turizme de geçelim zaten bizim şirket o mecburen ordan gelecek parayı bekleyecek ,gelelim Vakıfbank borcuna 50 milyon tl Şirketin kasasında geçen seneden 5 milyon bu seneden gelecek karla 15 ila 20 milyon arası para olacak ben bu Vakıfbank borcunu ve mahkemesini hiç dert etmiyorum ....
    Bunu gündeme bile getirmenin bir anlamı yok diye. Düşünüyorum EPLAS bu bilanço ve bu satışlarda bu borcu 3 senede bitiricek güçtedir lakin bu borç zaten bizim değildir güçbirliğinin borcudur Küçük bir hatırlatma yapıştım dedim ....

Duhul
    Jan 2010
    İkamet
    TRABZON MAÇKA
    Gönderi
    2,630

Esas

Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku
    Merhaba,

Değerli Köse kardeşim,

Saygılarımla,
    Hoca be dediğini tuttum birazda nakitim var...
    Kedinin ciğere baktığı gibi bakıyorum )puhahaha...

Esas

eplas, konsolide bilançoda hepimizi şaşırtacak anlaşılan.ama bazı parazitler forumlarda kafa karıştırmıya , fiftik işlemlerle yatırımcıların algılarını kırmıya çalışıyorlar. diyorki:^^ bir senorya hazırlıyor , .....arkasından nakitte kalın diyor.^^ işin ilginç yanı, anlattığına göre kelli felli saygın bir kişilik çiziyor hayalimizde buda işlediği bu suçları inandırıcı hale getiriyor. yazıkki ne yazık , aynı kişi arbitrajı körükledi defalarca uyarıldı. işlemi başlatılıyor ve gel gel ...dostum sen paranoid hezeyanlarına bu saatten sonra kimse takılmaz ...zaten hisse yeteri kadar konsolide oldu...üzüntüm TEMEL ANALİZ VERİ SETİNİ hiç anlamıyanların borsada yatırım algısından kısa süre sonra kumar noduna dönme eğilimleri....hoşça kalınız.

saygıdeğer pek muhterem abimiz den güzel yorum

5. Esas

Alıntı Originally Posted by melasis Yazıyı Oku
    Eplasın uzun vadeli ve kısa vadeli toplam borç stoğu 80 milyon tl bunun 50 milyonu Vakıfbank'a borçlu diğeri. Alacaklı ise kendi şirketimîz olan alsancak turizm 27 milyon tl bu borçların sebebi zaten basmane çukuru oradan gelecek para bu borçları ödeyecek basmanedeki gelecek parayı boşverelim alsancak turizme de geçelim zaten bizim şirket o mecburen ordan gelecek parayı bekleyecek ,gelelim Vakıfbank borcuna 50 milyon tl Şirketin kasasında geçen seneden 5 milyon bu seneden gelecek karla 15 ila 20 milyon arası para olacak ben bu Vakıfbank borcunu ve mahkemesini hiç dert etmiyorum ....
    Bunu gündeme bile getirmenin bir anlamı yok diye. Düşünüyorum EPLAS bu bilanço ve bu satışlarda bu borcu 3 senede bitiricek güçtedir lakin bu borç zaten bizim değildir güçbirliğinin borcudur Küçük bir hatırlatma yapıştım dedim ....
    Eplas'ın vakıfbank'a olan borcu 45 milyon tl,bu borcun faizi( bilonço da esas faliyet dışı finansal giderler olarak)yıllık 8 milyon tl ödeniyor.Bu ödeme olmasa bilonço 8 milyon artı yazacak.Yani Vakıfla bir protokol yapılsa 2 yılda rahatlıkla yapılan karla ödenir.

Egeyıldız ve diğer grup şirketlerinden ticari olmayan 46 milyona yakın alacağımız var.Güçbirliğinde 65 milyon üzerinde alacağımız bekliyor ve bunların hiç birine gerek kalmadan bu borç ödenecek basmaneden gelen parayla...

Tmsf ,güçbirliğinin vergi yapılandırması ilk taksidine ödeme yaptı ve bazı iştiraklerimizin üzerindeki ipoteği kaldırdığı için şirket bünyesine geçti(Şirket bilgi kartında iştirakler kısmında görünüyor artık).....

Ama malesef bunları fiyatlamıyor...iyice gerildi yay...Hepsini kısa sürede hızlı bir şekilde fiyatlayacak galiba....
    Son düzenleme : ruzgar07; 15-02-2017 saat: 13:10.

6. Esas

Eplas ın tek suçu kar açıklamış olmasıdır!!!
    Zarar açıklamış olsa idi çıkardı herhalde!!!

7. Esas

Alıntı Originally Posted by melasis Yazıyı Oku
    Hoca be dediğini tuttum birazda nakitim var...
    Kedinin ciğere baktığı gibi bakıyorum )puhahaha...
    Merhaba,

Önceki yazdıklarına tamamen katılıyorum melasis. Yıllardır Basmanenin şirketin olmazsa olmazı olmadığını da yazdım. Şirket bunu bu sene artık herkesin gözüne sokacak şekilde de gösterdi. Basmane'den gelecek para ve belediyeye açılacak tazminat davaları da önümüzdeki ay ve yıllarda grubu bizim düşündüğümüz yerin çok çok üzerlerine taşıyacak.

Paran olduğuna sevindim. İyi izlersen yükseliş başlamadan biraz daha mallanabilirsin.

Aşağıda Köse kardeşim;

"Eplas ın tek suçu kar açıklamış olmasıdır!!!
    Zarar açıklamış olsa idi çıkardı herhalde!!!" Demiş.

Mesele de bu zaten... Neden?

Ellerinde hisseyi götürmemek için bir nedenleri de kalmadı ama hisse gitmiyor. Biraz daha dökmek için tek bir kozları var ve onu oynayacaklar ama nafile.

Bu kadar güzel gelişmeler varken, ne yaparsa yapsınlar bu yatırımcıyı dökemezler.

Emir iptali-silme olayını da bir şekilde kaldırtmak lazım. Tamamen yatırımcıyı yanıltıcı ve spekülasyona yönelik bir karar-kural.

Yukarıya mal yığıyorsan, satış yazıyorsan onu iptal edemeyeceksin. Satış ağırlıklı tahta yaratıp, insanları yanıltıyor ondan sonra iptal ediyorsun. O orada kalacak ki, biri gelip "Ham" yapabilsin. Popon yiyorsa, yazacaksın. Aynı şey alışlar için de geçerli.

Neyse, paraları yatırım hesabında hazır tut, bakarsın faydası olur.

İyi bir gün olsun. Saygılarımla,

Duhul
    Jan 2010
    İkamet
    TRABZON MAÇKA
    Gönderi
    2,630

Esas

Eplasın suçu yok neden suçlu göstermeye çalışıyorsunuz sanki yaşanan süreci bılmıyorsunuz olmadı bu yorumlarınıza dıkkat edin lütfen ...

Sayfa 683/685 İlkİlk ... 183583633673681682683684685 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •