Sayfa 683/793 İlkİlk ... 183583633673681682683684685693733783 ... SonSon
Arama sonucu : 6343 madde; 5,457 - 5,464 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Engürüsağ Sağlık Hizmetleri A.Ş.

Esas

Alıntı Originally Posted by safran_ Yazıyı Oku
    Bazı arkadaşlar mevcut yaşanan olaylardan kaynaklı olası cemaat bağlantısı kaygısından bahsetmiş...

Darbe girişimden sonra rekabet kurulunun tek onayladıgı başvuru Lokman Hekim'in Akay hastanesi alımıdır ,
    Dönün bakın var mı başka onay alabilen , Ankara'nın başkentin en büyük yatak kapasitesine ulaşmasına rekabet kurulundan onay geliyorsa hele ki şu ortamda ,ben şüphe duymam tersine bu sonucu pozitif algılar , şirketin büyüme , karlılık , temettü , beklentisine siyasi konjektörü de de ekler pozisyonu mu ona göre alırım..Burda yol uzun bekleyebilene... Fiyat vermek istemiyorum ,lakin beklentim 2018 yılı içerisinde minumum 100 mio usd piyasa değeridir...Tabi ki matematiği var , mesnetsiz değil..Onunda sırası var...
    Yazdıklarınıza katılıyorum. Böyle olağanüstü dönemde RK dan onay alması güven vericidir. Öte yandan, burası Türkiye ;rüzgar bir anda tersine dönebiliyor. Mesela kimin aklına gelebilirdi ki; Petkm gibi dost kardeş ülke Azeri büyük yatırımı olan bir şirkette paralel yapıya bağlı gözaltılar olabileceği. Bu durumların yabancıyı ürküttüğü aşikar zaten başarısız darbe girişiminden sonra bir çok tahtada olduğu gibi burda da sert yabancı çıkışlarının devam ettiğini görebiliyoruz (Deutsche, Citi). Özellikle halka açık şirketler ky yi korumak adına piyasa istikrarı adına bu olağanüstü dönemde daha sıradışı önlemler alabilirler. Örneğin lokman hekim (girişim sonrası) son 3 haftalık ortalamasının üzerine çıkmayı başaramadı şirketin açıkladığı ve gerçekleştirdiğini beyan ettiği kısmi geri alımlara rağmen..demek ki henüz yeterli güven ortamını tesis edememiş..Şirketin beklenti ve fundamental olarak hiç bir sorunu gözükmüyor. Hatta kapanan hastanelerle beraber daha büyük hacim yaratacağı aşikar..bu hisse 15 Temmuz akşamı kapanışta 3.74 tü şuan 3.23 ..%13.5 değer kaybetmiş..endeks ise %8 düşmüş ..demek ki daha fazla çaba gerekiyor..ytdegildir.

Esas

Alıntı Originally Posted by fndmngr Yazıyı Oku
    Yazdıklarınıza katılıyorum. Böyle olağanüstü dönemde RK dan onay alması güven vericidir. Öte yandan, burası Türkiye ;rüzgar bir anda tersine dönebiliyor. Mesela kimin aklına gelebilirdi ki; Petkm gibi dost kardeş ülke Azeri büyük yatırımı olan bir şirkette paralel yapıya bağlı gözaltılar olabileceği. Bu durumların yabancıyı ürküttüğü aşikar zaten başarısız darbe girişiminden sonra bir çok tahtada olduğu gibi burda da sert yabancı çıkışlarının devam ettiğini görebiliyoruz (Deutsche, Citi). Özellikle halka açık şirketler ky yi korumak adına piyasa istikrarı adına bu olağanüstü dönemde daha sıradışı önlemler alabilirler. Örneğin lokman hekim (girişim sonrası) son 3 haftalık ortalamasının üzerine çıkmayı başaramadı şirketin açıkladığı ve gerçekleştirdiğini beyan ettiği kısmi geri alımlara rağmen..demek ki henüz yeterli güven ortamını tesis edememiş..Şirketin beklenti ve fundamental olarak hiç bir sorunu gözükmüyor. Hatta kapanan hastanelerle beraber daha büyük hacim yaratacağı aşikar..bu hisse 15 Temmuz akşamı kapanışta 3.74 tü şuan 3.23 ..%13.5 değer kaybetmiş..endeks ise %8 düşmüş ..demek ki daha fazla çaba gerekiyor..ytdegildir.
    Tahtanın darbe sonrası momentum kaybettiği acı gerçek ,3.74 darbe öncesi kapanış son 3 yılın zirvesiydi , yeni bir trend başlangıcıydı ,darbe olmasa 4 ün üstündeydik , her şey pozitifken durum terse döndü , üstelik bilanço beklentili hisselerden daha fazla oldu bu kayıp. Özellikle son 3 gündür satış baskısı hakim.

Bugünlerde geçer , uzun vadeli yatırım yapılan hissede büyük resme bakmalı , Deutsche satışlarına burda da yazdığım gibi itibar etmiyorum , gerçekçi değil. Face bence.

Diğer taraftan hiç umulmadık insanlar tutuklanıyor buda bir gerçek , Lakin aradan 20 gün geçti , çoğu ifade alındı ,şirket yöneticilerinden biriyle ilgili bir süpriz çıkma ihtmali kanımca zayıf.

Kapanan hastane sayısı çok az , bu şirkete katkısı olacağını sanmam , Hafta başında açılan Akay hastanesinden de 2 yıl kar beklemiyorum , 24 ay taksitle alındı ,kendi geliri ile taksitleri ödeyebilirse müthiş olur.Ödemeleri yük olmasın kafi. Demet tıp merkezi bu ay açılıyor , burdan az da olsa gelir bekliyorum. 2 yıl sonra akay hastanesi borcu bittikten sonra , bilançoya kar yazmaya başladığında , işte o zaman bu şirket yıllık 30-35 mio kar rakamına ulaştığında 10 f/k dan = 100 mio usd eder.

Tabi bu süreçte , süt işinde para batırmaz , inşaat işine yoğunlaşıp fon aktarmazlarsa. Bu şirketin ana faaliyet konusu hastane işletmeciliği , diğer faaliyetlerini sonlandırması herkesin hayrına.

Bilançoya 10 gün kaldı , aslolan gelecek olan kar rakamı, ilk çeyrekteki performans devam ettiği sürece orta uzun vade de ederine ulaşacaktır.

Esas

Son 10 günün , gün sonu pastalarına tekrar baktım , Citi ye 178 bin lotluk alımı yapanı bulamadım , 42 bin Tera dan virman , kalanı nerden geldi , kim virmanladı Diğer , Türkish , Gedik , Garanti deki artışın karşı taraftaki eksileri biliyorum , Ama citideki 42 bin hariç 136 bin lotu nerden kimden aldı ?

Sonuç olarak , takas değişimleri güzel ,6 aylık bilançoda 6.5 mio ve üstü kar oldukça tatmin edici olur. Artık 4 lerin üstüne atmalı .
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/546264

Bu haberle , Şirkete olan güvenim perçinlendi, Böyle bir günde şirketin kendi hissesini alması oldukça güzel haber. Ve de aldıgı fiyat son 3 yıllık zirvesinin sadece % 7 altında.

Son 4 yılın en düşük fiyatını gören gün içinde % 18 eksiye düşen THY de bile yönetim kararı olmasına rağmen hisse almadı.

Bilançonun da iyi geleceğini düşünüyorum , tahminim minumum 6 milyon kar , max da 6.8 - 7 mio kar.

Şirketin hem karlılığı artıyor hemde büyüyor , En güzelide karını paylaşıyor , orta uzun vadede bist deki belkide potansiyeli en yüksek 3-5 şirketten biri oldugunu düşünüyorum.
    Min 6 -- 6.5 kâr
    Du bakalım nolcek

4. Esas

Kağıttaki satma isteğini anlayamadım gitti.

Esas

Alıntı Originally Posted by bugattiahmet Yazıyı Oku
    Kağıttaki satma isteğini anlayamadım gitti.
    Ay basinda beri yabanci (deutsche, citi) satislari devam ediyor. Biyikli mi biyiksiz mi emin degilim ama toplamda 150 bin lot civari nette satmislar. Bugun gazeteye tam sayfa ilan veren orkide yaglarinin sahibini goz altina almislar..bence bunda sonra piyasa ile ilgili en buyuk risk , halka acik sirketlerde FETO teror orgutune bagli gozaltilar ve tutuklamalarin gerceklesmesi yoksa lokman ozelinde operasyonel anlaminda sikinti gotmedigim gibi buyuk potansiyel goruyorum..yabanci Turkiye riskini buyuk sirketler ,banka ve holdingler uzerinden almayi tercih edebilir..bu ortamda da bu durumu mantikli buluyorum..ytdegildir

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

6. Esas

Dün bakan fetö ile bağlantılı 250 şirketten bahsetti. Bunları bilmemiz lazım.

Esas

Alıntı Originally Posted by bugattiahmet Yazıyı Oku
    Dün bakan fetö ile bağlantılı 250 şirketten bahsetti. Bunları bilmemiz lazım.
    Bu konuda sorun cikmazsa sert yukari yapabilir..zaten bilanco da iyi gelecek muhtemelen..ytdegildir

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Duhul
    Oct 2010
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,862

Esas

Sayın arkadaşlar bu hissede de feto bağlantısı çıkarsa birdaha borsadan başka hisse de almayalım.

Adamlar operasyonun en fazla olduğu dönemde rk dan onay alıp Ankara nın en büyük hastanelerinden birini aldılar. Feto ile bağlantısı olsa onay alabilirler miydi sizce?

Lakin son dönem yabancı kurumların ısrarla yaptığı satışları çözemedim bir türlü.

Beklenen kar mı gelmeyecek? Hastane alınca oraya nakit mi aktaracak?
    Piyasadan çıkarken lokman da nasibi ni mi alıyor?
    Yoksa buradan satıp korku salıp başka kurumdan yerine koyan bıyıklı bir abi mi?

Cevabı tam bilsek daha kazançlı olacak hepimiz icin.
    Ytd

Sayfa 683/793 İlkİlk ... 183583633673681682683684685693733783 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •