Sayfa 708/709 İlkİlk ... 208608658698706707708709 SonSon
Arama sonucu : 5670 madde; 5,657 - 5,664 arası.

Konu: TIRE-Mondi Tire Kutsan Kağıt ve Ambalaj San.

1. Esas

Hisse grafiğinde dikkatimi çeken birşey oldu ve 1.28 den alarak aranıza katıldım öncelikle herkese merhaba .

Almış olduğum maaliyetle en az 3 yıl beklemeyi düşünüyorum bakalım bu süre zarfında tire ne getirecek ne götürecek yaa nasip .....

2. Esas

1 tl oldu diye üzülmeyeceğim 1.69 1.90 2.36 oldu diye de sevinmeyeceğim kar zarar bilançoları hiç ama hiç umrumda değil ..... Spekülatif hareketler sert iniş çıkışlar da beni ilgilendirmiyor bedelli-bedelsiz herşey olabilir farketmez ...

1.28 maaliyetimle 3 sene birlikteyiz mondi tire kutsan hayırlı uğurlu olsun efendim

herkese bol kazançlı mutlu ve huzurlu günler haftalar aylar diliyorum ....

3. Esas

Alıntı Originally Posted by sabırlı--- Yazıyı Oku
    Hisse grafiğinde dikkatimi çeken birşey oldu ve 1.28 den alarak aranıza katıldım öncelikle herkese merhaba .

Almış olduğum maaliyetle en az 3 yıl beklemeyi düşünüyorum bakalım bu süre zarfında tire ne getirecek ne götürecek yaa nasip .....
    Sayın sabırlı--- hoş geldiniz. Uzun zaman beklemeyi göze almışsınız. Şirketi araştırmışsınızdır sanırım. Bir süredir bu kağıttayım ama daha fazla bu kağıtta beklemek benim için zor olacak. Grafikte bir şey dikkatinizi çekmiş. Dikkatiniz çeken şeyi bizimle de paylaşmanız mümkün mü..

Umarım olabildiğince gerçekçi hareket ediyorsunuzdur. Bol kazançlar...

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir..

4. Esas

Alıntı Originally Posted by blueforet Yazıyı Oku
    Sayın sabırlı--- hoş geldiniz. Uzun zaman beklemeyi göze almışsınız. Şirketi araştırmışsınızdır sanırım. Bir süredir bu kağıttayım ama daha fazla bu kağıtta beklemek benim için zor olacak. Grafikte bir şey dikkatinizi çekmiş. Dikkatiniz çeken şeyi bizimle de paylaşmanız mümkün mü..

Umarım olabildiğince gerçekçi hareket ediyorsunuzdur. Bol kazançlar...

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir..
    hoşbulduk teşekkür ederim ..

şirketi araştırmadım nedir ne değildir ileriye dönük yatırım planları var mı yok mu bilmiyorum . temel analize göre asla bir kağıda girip çıkmam . girdiğim kağıttada en az 2 yıl kalırım . ama tirede bi 3 ile 5 yıl arası durabilirim abartısız .. böyle küçük kağıtlarda kısa mesafe alışveriş olmaz olamaz . trade yaptırmazlar böyle hacimsiz kağıtlarda ki trade için tireye gerek yok zaten

bu tip bir kağıdı alırsın ve uzun yıllar beklersin . girdiğin para senin beklediğin zamanı karşılayabilecek olan bi para olmalı . yani 5 yıl tuttun ve hiçbişey de kazanmayabilirsin işte o para çokta önemli değil diyebileceğin bir para olmalı . işte bende öyle bi yatırım yaptım ve kağıt olarak ta tireyi seçtim çünkü grafiği biraz ilginç geldi bana..

artık ne çıkarsa bahtımıza allah herkes için en hayırlısı ne is onu nasip eder inşaallah

5. Esas

forumu biraz okuma fırsatım oldu ... ama burdaki yatırım yapan arkadaşların yazılarından çok acemi oldukları çok bariz . çünkü sürekli kağıt hakkında sürekli şikayet etmişler sürekli olumsuz yazılar yazmışlar ..

ah be kardeşlerim madem bu kadar sabırsızsınız ne işiniz var bu kağıtta . es kaza tire mi aldınız kağıt aşağıya gelmeye mi başladı koyarsın yüzde 5 e zarar kesini çıkarsın kağıttan .... kağıt yukarı gidince eywallah ama düşünce küfür kıyamet oluyor bu heryerde aynı

şimdi forum tire forumu olduğu için ayıp olmasın tire üzerinden örnek vermek istiyorum . bu kağıdı aldın mı ? aldın . eyw . o zaman en az 3 ile 5 yıl beklemeyi göze aldın demektir . bu süre duruma göre uzayabilirde . sonunda ana parana yüzde 500 te yaptırmış olabilirsin zaman geçer ana paran hala ekside de olabilir . borsa spekülasyon yeridir malumunuz .

ben koyayım kağıda 5 lira 1 -2 senede 5 lira olsun 10 lira diye düşünülüyor bu forumda okuduklarımdan onu anlıyorum . ve büyük harflerle yazıyorum öyle bir dünya yok maalesef ....

6. Esas

ben mondi tire kutsanın uzun vadede ( kısa ve orta vadede asla demiyorum ) tarihinde dahi görmediği çok farklı fiyatlara gideceğini düşündüğüm için aldım ve attım sandığa .. farketmiyor 1.28 den aldım ama 1.30 gördü oradan da alabilirdim 1-2 kademe önemli değil .

1.25 i yukarı kırdı üzerinde de durdu ama hacimsiz kırdı . ben bunu görüyorum zaten . ona rağmen aldım . kısa vade oynamış olsam hem örnek teşkil etsin 1. 23 ün altında kapanışlar işi uzatır 1.16 kırılırsa aşağı uzun vade yükseliş trendi bitmiştir . o zaman benim kağıttan en ölüsü 1.21 den çıkmam gerekiyor .. eğer çıkmazsam kağıt daha da düşerse ağlamak yok o zaman . buradakilerin durumu buna benziyor kusuruma bakmayınız lütfen .. ama dediğim gibi 1 .00 tl ye inse 2 tl ye de çıksa bu aralar hiç umurum da değil ........

herkes kendi kararını kendi alır yazdıklarım beni bağlamaktadır tavsiye niteliğinde asla değildir .

gelecek ay yine uğrarım bi çayınızı içemeye allaha emanet olun

7. Esas

Alıntı Originally Posted by sabırlı--- Yazıyı Oku
    ben mondi tire kutsanın uzun vadede ( kısa ve orta vadede asla demiyorum ) tarihinde dahi görmediği çok farklı fiyatlara gideceğini düşündüğüm için aldım ve attım sandığa .. farketmiyor 1.28 den aldım ama 1.30 gördü oradan da alabilirdim 1-2 kademe önemli değil .

1.25 i yukarı kırdı üzerinde de durdu ama hacimsiz kırdı . ben bunu görüyorum zaten . ona rağmen aldım . kısa vade oynamış olsam hem örnek teşkil etsin 1. 23 ün altında kapanışlar işi uzatır 1.16 kırılırsa aşağı uzun vade yükseliş trendi bitmiştir . o zaman benim kağıttan en ölüsü 1.21 den çıkmam gerekiyor .. eğer çıkmazsam kağıt daha da düşerse ağlamak yok o zaman . buradakilerin durumu buna benziyor kusuruma bakmayınız lütfen .. ama dediğim gibi 1 .00 tl ye inse 2 tl ye de çıksa bu aralar hiç umurum da değil ........

herkes kendi kararını kendi alır yazdıklarım beni bağlamaktadır tavsiye niteliğinde asla değildir .

gelecek ay yine uğrarım bi çayınızı içemeye allaha emanet olun
    Uzun süre bu kağıdı taşımayı düşünüyorsanız, size önerim şu noktayı araştırmanız. Ana Mondi, satın aldığı şirketlerin borsadaki payını aralıklı zaman dilimlerin de yavaş yavaş toparlayıp, bir süre sonra da borsadan çıkıyor. Tire Kutsanda da şuan bu politikasına aksi yönde hareket etmediği görülüyor. Yanılıyor da olabilirim. Örneğin, Eylül- Aralık ayı için de halka açık kısımda 2 milyonun üzerinde lot topladı. Kap bildirimlerin de bunu görebilirsiniz. Borsadan çıkma ihtimalini düşünürsek bu durum kağıda nasıl yansır, çağrı fiyatı vs... uzun zaman bu kağıdı taşımayı düşünüyorsanız bu noktayı araştırmanızı öneririm.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kişisel düşüncelerim ve hayallerimdir...

8. Esas

Alıntı Originally Posted by blueforet Yazıyı Oku
    Uzun süre bu kağıdı taşımayı düşünüyorsanız, size önerim şu noktayı araştırmanız. Ana Mondi, satın aldığı şirketlerin borsadaki payını aralıklı zaman dilimlerin de yavaş yavaş toparlayıp, bir süre sonra da borsadan çıkıyor. Tire Kutsanda da şuan bu politikasına aksi yönde hareket etmediği görülüyor. Yanılıyor da olabilirim. Örneğin, Eylül- Aralık ayı için de halka açık kısımda 2 milyonun üzerinde lot topladı. Kap bildirimlerin de bunu görebilirsiniz. Borsadan çıkma ihtimalini düşünürsek bu durum kağıda nasıl yansır, çağrı fiyatı vs... uzun zaman bu kağıdı taşımayı düşünüyorsanız bu noktayı araştırmanızı öneririm.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kişisel düşüncelerim ve hayallerimdir...
    mondi şu ana kadar hangi bağlı bulunduğu borsadan çıktı bana bir örnek verirmisiniz ? deyin ki bana mondi şurda işlem görüyordu ve kottan çıktı ? bu yazınızı bir örnekle temellendirirmisiniz ? temellendiremezsiniz çünkü öyle birşey yok . ve olamaz da ...

kusura bakmayın beyefendi ama şu an siz forumdaki yatırımcıları manipüle ediyorsunuz . elinizde büyük ihtimalle yüksek fiyattan almış olduğunuz hisseler var ve buradaki yatırımcıları manipüle ederek korkutarak elindeki malları sattırıp tahta yapıcı lotları topladı sizin elinizde kalan hisselerin prim yapacağını veya yatırımcı elindeki lotları verince tirenin spekülatörü tahtayı kaldırıp sizde zarar etmeden çıkacağınızı zannediyorsanız lütfen bunu yapmayın çünkü öyle birşey asla olmayacak. yada tire tahtasının bizzat tahta yapıcısısınız ki böyle saçma sapan yok mondi kendi hissesini topluyor kottan çıkacak yok daha öncede böyle yaptı ( nerde yaptı kardeşim deki mondi şu borsada kote oluyordu seneler içinde kendi hisselerini topladı ve kottan çıktı ? ) diyerek buradaki yatırımcıyı zaten senelerdir süründürmüşler . ama lotları toplayamamışlar şimdi bu şekilde insanları korkutarak lotları almaya çalışıyorlar

ben çok köylü kurnazları gördüm bu piyasanın içinde .

yatırımcı kardeşlerimden de ricam bu tip aslı astarı olmayan yorumlara ve haberlere asla inanmayın . asla .

mondi nin fiyatı 10 senedir yataymış kendi hisselerini topluyormuş kottan çıkacakmışta çağrı fiyatı ne olacakmış . şu yazıya bakın tamamen ve tamamen manipülatif bir yazı . böyle birşey olabilir mi ya

Sayfa 708/709 İlkİlk ... 208608658698706707708709 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •