Sayfa 75/77 İlkİlk ... 25657374757677 SonSon
Arama sonucu : 613 madde; 593 - 600 arası.

Konu: TARAF - Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Esas

Notnew 150.000 tl lik taraf almak yürek ister tebrik ederim benim zarar seninkinin yanında yok hükmünde. ..

Esas

Alıntı Originally Posted by kerim bey Yazıyı Oku
    Notnew 150.000 tl lik taraf almak yürek ister tebrik ederim benim zarar seninkinin yanında yok hükmünde. ..
    Maliyet azaltma,yükselen hisseye aşık olma,zararına satmayı kabul edememe ve devletine güvenme..bunlar bir bünyede olunca malum sonuç kaçınılmaz oluyor..

3. Esas

Alıntı Originally Posted by notnew Yazıyı Oku
    Maliyet azaltma,yükselen hisseye aşık olma,zararına satmayı kabul edememe ve devletine güvenme..bunlar bir bünyede olunca malum sonuç kaçınılmaz oluyor..
    Aynen katılıyorum. madem bunlar devlet düşmanlarıydı neden borsada işlem gördürüldü. devlet bile kandırıldık diyebiliyorsa bizim kandırılmamızda gayet normaldir. tamam şirketin kapatılması çok normalde bizimde hakkımızın iade edilmesi gerekir diye düşünüyorum.

4. Esas

Alıntı Originally Posted by eneseren Yazıyı Oku
    Aynen katılıyorum. madem bunlar devlet düşmanlarıydı neden borsada işlem gördürüldü. devlet bile kandırıldık diyebiliyorsa bizim kandırılmamızda gayet normaldir. tamam şirketin kapatılması çok normalde bizimde hakkımızın iade edilmesi gerekir diye düşünüyorum.
    Ben de düşünüyorum da umudum pek yok . BİMER de genel şikayet hattı heralde oradan yapılan kayıtlara geri dönüş oluyor mu ?

5. Esas

Alıntı Originally Posted by kerim bey Yazıyı Oku
    Ben de düşünüyorum da umudum pek yok . BİMER de genel şikayet hattı heralde oradan yapılan kayıtlara geri dönüş oluyor mu ?
    genelde olumlu olumsuz dönüş olur ama şu an için bi gelişme yok. hakkımızda hayırlısı artık.

6. Esas

BİMER CEVAP OLARAK BUNU GÖNDERDİ;

Bilindiği üzere, 27.07.2016 tarihli ve 29783 sayılı ikinci mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanan “Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname†(668 sayılı KHK)’nin 2 nci maddesinin birinci fıkrası kapsamında, Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Şirket)’nin de aralarında bulunduğu kırk beş gazete kapatılarak, bu gazetelerin faaliyetleri durdurulmuştur. Öte yandan, Borsa İstanbul A.Ş. (Borsa) Kotasyon Yönergesi’nin payların kottan çıkarılma şartlarını düzenleyen 23 üncü maddesinin (ç) bendinde, ortaklıkların iflasına karar verilmiş olması ya da herhangi bir nedenle tüzel kişiliklerinin sona ermesi veya genel kurulda alınan tasfiye kararlarının tescil edilmesi, payların Borsa kotundan çıkarılması hallerinden biri olarak sayılmış olup, Borsa Yönetim Kurulunca 28.07.2016 tarihinde aynı tarih itibarıyla Şirket’in Borsa kotundan çıkarılmasına karar verilmiştir.
    Bu kapsamda, Şirket ile ilgili olarak bundan sonra Kurulumuzca kamuyu ilgilendiren bir karar alınması durumunda, söz konusu karar Kurulumuz internet sitesinde (www.spk.gov.tr) yer alan Kurulumuz Bülteni aracılığıyla kamuoyuna duyurulacaktır.
    Ayrıca, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun “Kurucuların, yönetim kurulu üyelerinin, yöneticilerin ve tasfiye memurlarının sorumluluğu†başlıklı 553 üncü maddesi kapsamında, varsa mağduriyetinize sebep olan kişiler hakkında yargı yoluna başvurulmasının mümkün olduğunun tarafınıza hatırlatılmasında fayda görülmektedir.
    Bilgi edinilmesi rica olunur.

Esas

Bimerin cevabindan ne anlamalıy...
    Ne yapmalıyız arkadaşlar...

Esas

Alıntı Originally Posted by hasan36 Yazıyı Oku
    Bimerin cevabindan ne anlamalıy...
    Ne yapmalıyız arkadaşlar...
    Koskoca devlet net cevap yazamamış haklıda,hergün heryıl olan bir durum değil kısaca devlet bak başının çaresine diyor.Yapılacak ilk şey eldeki lot miktarları ad soyad bir grup kurmamız lazım tabi özelden yazarak.ondan sonra başka sitede okumuştum avukatla görüşen ve biraz yol alan arkadaşlardan destek alarak ihbar veya ihbarname çekmek gerekecek.İlk olarak tarafın sahiplerine daha sonra hissellerin devlet tarafından denetlenen kuruluşlara..ama dönem karışık ve devletin ve hükümetimizin haklı meşkuliyeti olduğu için şu anda bu hissede parası olan ve almak niyetinde olan arkadaşları toplamamız lazım.Bilgi tabanı oluşturduktan sonra yol haritası çizecek bir avukat lazım.. avukat ücreti ve maliyetleri hisse oranlarına göre ayarlanır.Hem hukukiken hemde madden yük azalacaktır.

Sayfa 75/77 İlkİlk ... 25657374757677 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •