Sayfa 8/18 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
Arama sonucu : 139 madde; 57 - 64 arası.

Konu: %1 Club

Duhul
    May 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    985

Esas

Sn thracian,

Hedefe sizin mesajınızdan sonra verdiğim mesajda belirttiğim gibi henüz vurulmadı. Aşağı gidip vurması ciddi bir olasılık. Ancak bugün yurtdışı pozitif kaparsa, vurmayabilirde bu yüzden alımımı 2 güne yayıyorum.

Bir de hatırlatma, bu gün Full Moon (Dolunay). Benim borsa çalışmalarımda kullandığım önemli günlerden biri. İlgilenenler için ilginç bir kitap : Delphi tekniği (Kitap , Welles Wilder'in ancak sanırım bayağı pahalı)

Duhul
    Sep 2007
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    70

Esas konuyu biraz daha açabilir misiniz ?

Alıntı Originally Posted by sazan Yazıyı Oku
    Sn thracian,

Hedefe sizin mesajınızdan sonra verdiğim mesajda belirttiğim gibi henüz vurulmadı. Aşağı gidip vurması ciddi bir olasılık. Ancak bugün yurtdışı pozitif kaparsa, vurmayabilirde bu yüzden alımımı 2 güne yayıyorum.

Bir de hatırlatma, bu gün Full Moon (Dolunay). Benim borsa çalışmalarımda kullandığım önemli günlerden biri. İlgilenenler için ilginç bir kitap : Delphi tekniği (Kitap , Welles Wilder'in ancak sanırım bayağı pahalı)
    Sn. Sazan Çok kısa da olsa ufak bir özet ilginç olabilir.

Duhul
    May 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    985

Esas

Sn Dinazor,

Çok ama çok özetlersek, aşağıdaki Xu100 grafiği üstünde mini bir anlatım deneyebilirim. Piyasalar her dolunayda yaptığı davranışı, 4 dolunay öncede yapıyorlar. Grafikte, her dolunay dikey çizgiler ile gösterilmekte ve aynı renkteki dikey çizgiler, 4 evvelki dolunay zamanına denk gelmekte. Şu anda kırmızı dolunay olacak. Önceki kırmızı dikey çizgilere bakarsak, her birinden tam altı gün sonra , kendinden sonraki dolunay arasındaki (mavi dikey çizgiler) dönemin ortalarına kadar yükselişi görebilirsiniz. Bu yükseliş olacağı anlamına gelmiyor, ifade ettiği anlam şu, Xu100'de dolunay sonraki 6. bar'a kadar yatay hareket devam eder, sonrasında 5-7 günlük bir yana hızlı bir hareket olur şeklinde yorumlanmalı.

Bir kaç yüz sayfanın özeti ancak bu kadar olabiliyor. Kusura bakmayın.
    Attached Images Attached Images

Duhul
    Sep 2007
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    70

Esas Süper

Çok teşekkürler.

Duhul
    May 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    985

Esas

Mavilerden önce ve sonra neler olduğunu görebiliyormusunuz. (Özellikle öncesinde) 12 Aralık'ta da mavi oluşacak.

Duhul
    May 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    985

Esas

Yanlış yönlendirmemek adına bir ilave daha yapıp konuyu kapatalım. Eğer her zaman yaptığı ve bizim beklediğimiz davranışı piyasa yapmazsa, bu durumda önümüzdeki 10-14 dolunay boyunca piyasanın var olan dinamiklerinin değişeceğiniz göstergesi olur ve oluşan trend 1 feyk (whipsaw) dışında devam eder. Ancak bu kısmı anlatmak çok çok zor.

Duhul
    Sep 2007
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    70

Esas

Mavilerden önce ve sonra neler olduğunu görebiliyormusunuz. (Özellikle öncesinde) 12 Aralık'ta da mavi oluşacak.
    Grafikteki ilk mavi ve son maviden sonra sert çakılışlar var ortadaki mavi sonrası daha dengeli gibi, yanılıyor muyum?

Duhul
    Sep 2004
    İkamet
    Düsseldorf
    Gönderi
    70

Esas

7 bar öncesi tepe oluyor sanirim, yani 3 Aralik

Sayfa 8/18 İlkİlk ... 678910 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •