Sayfa 818/908 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868 ... SonSon
Arama sonucu : 7259 madde; 6,537 - 6,544 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Esas

Alıntı Originally Posted by kemal.erdem Yazıyı Oku
    http://www.lojiport.com/mercedes-ben...ari-97023h.htm

Mercedes-Benz Türk'ten yeni yatırım kararı

Mercedes-Benz Türk'ten yeni yatırım kararı1967'de Otomarsan ismiyle kurulan Mercedes-Benz Türk A.Ş., 2017'de 50. yıldönümünü kutluyor. Şubat ayında açıkladığı 113 milyon Avro’luk yatırımla 2018 yılına kadar üretim kapasitesini ikiye katlayacak adımı atan firma, 30.yaşını kutladı.
    2016 yılı şubat ayında açıklanan yatırım kararı! 20 Oçakta kuruluş yıl dönümü nedeni ile yapılan bir gazete haberi! Çoktan fiyatlanmış bu haberi şimdi yayınlamanın amacı nedir?

1967 yılında kurulan firma 2017 yılında neden 30i yaşını kutluyor bunu da hiç anlamadım. haberin ciddiyetini buradan ölçebiliriz sanırım!

Esas

Alıntı Originally Posted by RONİN Yazıyı Oku
    2016 yılı şubat ayında açıklanan yatırım kararı! 20 Oçakta kuruluş yıl dönümü nedeni ile yapılan bir gazete haberi! Çoktan fiyatlanmış bu haberi şimdi yayınlamanın amacı nedir?
    Seçimlere doğru ülkenin her yerinden petrol fışkırması gibi bişey bu...

Esas

http://sendika14.org/2017/01/turkiye...ez-al-monitor/

Mustafa SÖNMEZ in Arap sermayesi safsatasına karşı rakamlarla cevap verdiği yazısı.

4. Esas

Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Forex açık şu an, dünyadaki tüm paralar fiyatlanıyor. "Not düştü TL de düşmeli" diye düşünüyorsunuz herhalde. Asya'da gece işlem görecek 3-5 milyon dolarlık hacim bir şey ifade etmez. Asya'da TL'nin değerine çok etki edecek kurum veya traderlar yok. Bu nedenle TL kurlarının pek hareket etmemesi de yarına dair bir şey kestirilmesine yardımcı olmaz. Sabah Türk ve Londra traderları gelir, o zaman gitmesi gereken yere gider.
    Hocam teşekkürler cevap için..tl de düşme beklediğimden yazmamıştım mesajı sadece neden kurda hareket olmadığını merak etmiştim...

Esas kafama takılan şu : malum cuma gecesi asya piyasaları bile kapalıyken sadece forex piyasasındaki dalgalanmalarla kur önce 3.88 leri gördü sonra da 3.84 leri görüp sonra tekrar 3.87 ye dönüp kapadı..tüm bu hareket de yarım saat içinde gerçekleşti.. yani 3-5 milyon dolarlık ve piyasaya etki etmiyecek bir Forex piyasasının böylesi bir dalgalanma yaratması normal mi ..çünkü konuşulan konuLar arasında merkezin forex üzerinden müdahale etmiş olduğu,hedge fonların müdahale ettiği falan söyleniyor..büyük bir forexçi kıyımı oldu..birçok stop lossları ,stop outları patlattılar ..

Bu mümkün mü yani : bu kadar küçük hacimlerle forex piyasası üzerine böylesine büyük spekülasyonların yapılabilmesi özellikle piyasaların tenha olduğu vakitlerde..öyleyse forex piyasasının hiç bir güvencesi yok , tamamen spekülatörlerin insafına kalmışızdır öyle mi..
    Son düzenleme : embul19; 30-01-2017 saat: 03:41.

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    BİST Pit Alanı
    Gönderi
    70,881
    Blog Yazıları
    92

Esas

Usd/try 3,8634 -0,0066 -0,17%
    eur/try 4,1470 +0,0035 +0,08%
    gau/try 148,297 +0,086 +0,06%
    gbp/try 4,8578 +0,0013 +0,03%
    eur/usd 1,0731 +0,0032 +0,30%

Duhul
    Dec 2011
    İkamet
    DARMSTADT
    Gönderi
    453

Esas

MERKEZ BANKASI TL DEPO KARŞILIĞI 1 MİLYAR DOLARLIK DÖVİZ DEPO İHALESİ AÇTI..
    Cuma günüde 1 milyar dolarlık açmıştı..
    Piyasadan 1.93 milyar dolarlık yanıt geldi...!!
    Artık uzatmaları oynuyorlar...!!
    KRAL ÇIPLAK..!!!!
    CRASH TÜM HIZIYLA YOLDA...!!!

Duhul
    Dec 2011
    İkamet
    DARMSTADT
    Gönderi
    453

Esas

Piyasada işler çok ama çok bozuk!!!
    Bankalar kredi musluklarını kesmiş durumda..!!
    Batık krediler hızla artıyor...!!
    Şirketler dolar borçlarından dolayı paniklemiş durumdalar..!!
    Merkez Bankası durmadan kendi kalesine gol atıyor..!!
    Sahte Saadet zinciri koptu..!!
    STAGFLASYON TÜM HIZIYLA YOLDA...!!

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    65+34
    Gönderi
    6,273

Esas

Alıntı Originally Posted by embul19 Yazıyı Oku
    Hocam teşekkürler cevap için..tl de düşme beklediğimden yazmamıştım mesajı sadece neden kurda hareket olmadığını merak etmiştim...

Esas kafama takılan şu : malum cuma gecesi asya piyasaları bile kapalıyken sadece forex piyasasındaki dalgalanmalarla kur önce 3.88 leri gördü sonra da 3.84 leri görüp sonra tekrar 3.87 ye dönüp kapadı..tüm bu hareket de yarım saat içinde gerçekleşti.. yani 3-5 milyon dolarlık ve piyasaya etki etmiyecek bir Forex piyasasının böylesi bir dalgalanma yaratması normal mi ..çünkü konuşulan konuLar arasında merkezin forex üzerinden müdahale etmiş olduğu,hedge fonların müdahale ettiği falan söyleniyor..büyük bir forexçi kıyımı oldu..birçok stop lossları ,stop outları patlattılar ..

Bu mümkün mü yani : bu kadar küçük hacimlerle forex piyasası üzerine böylesine büyük spekülasyonların yapılabilmesi özellikle piyasaların tenha olduğu vakitlerde..öyleyse forex piyasasının hiç bir güvencesi yok , tamamen spekülatörlerin insafına kalmışızdır öyle mi..
    Yazdıklarınızın büyük kısmı forexte takılan KY'lerin piyasa hareketlerini mantıklandırmak için kendilerine yarattıkları masallar... TCMB Forex'e asla müdahale etmez. Müdahale edebileceği bir penceresi bile yok, bırakın düşünmeyi. Forex, bireyler ve ufak işletmelerin kullandığı bir gazino sadece. Dünya fx piyasası, INTERBANK denilen piyasadır. Forex'te işlemler çoktur ama meblağları ufaktır. Interbankta 1 milyondan ufak işlem olmaz, Botaş 400 milyon dolar alacaksa, TCMB piyasaya 1 milyar dolar satacaksa bunu interbankta yapar. Interbank da bizim Pazar gecesi 01:00'de fiilen açık değil. TCMB'nin müdahale edebilmesi için tüm Türk banka hazinelerini tek tek arayıp, "bankaya adam yollayın işlem yapacağım" demesi, tüm traderların masalarına geri gelmesi lazım. Bunun istisnası olmaz; ne TCMB ne bankalar "elektronik robot bırakayım kafasına göre alsın satsın" diyemez. 500 milyon dolar reel spot işlem dönecekse, o işlemi yapan bilgisayarın arkasında sağlam bir traderlar ordusu olacak, riske edilen şey leblebi değil çünkü mevduat bankalarının sermayeleri. kısacası forex, dövizlerin ana kumar masası değil, forex sadece yan masadaki ufak blackjack ekibi...

Forex'teki her harekete de "spekülasyon" denmesi garip. Satıcı yoksa alan varsa hızlı yükselir, bu kadar basit. Dolar-TL'de aylardır satıcı yok, yani, "Bu Türk parası çok düştü ben buna destek atayım" diyecek bir Allah'ın kulu olan (yabancı) yok. 1 kişi de alım yapsa 100 kişi de alım yapsa yükseliyor. Böyle bir ortamda forexten ne tür bir güvence beklediğinizi de anlamadım açıkçası. 2003-2008 arasında TCMB, ani hareketlere faizle karşılık verirdi. Kastettiğiniz anlamdaki tek güvence oydu (başka kim olacak? Türkiye her yıl 50 milyar dolar ek dış borcu kara kaşı için değil, yüksek faizi için alabiliyordu). Bu da 5 yıl önce bitti, son 1 yıldır ise tam ters yöne gaza getirme başladı: piyasa "TL satarım ha" dedikçe Türk yetkililer "satmazsan adam değilsin" anlamına gelecek cevaplar veriyorlar, ulaştığımız nokta da burası. Değişmesi için de neden yok. 2.80'den 3.95'e gelen dolar kurunu gören birinin "kur 4.00 olursa yok o olmadıysa, 4.20 olursa merkez kesin mutlaka müdahale eder" demesini hayalcilik olar görüyorum; kur bin kilometre yol gelmiş, bir 20 km gitmesin diye merkez gelip faizleri 500 baz puan arttırmaz ki.
    Forum kuralları

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız: http://www.hisse.net/topluluk/forum.php

Sayfa 818/908 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •