Sayfa 90/190 İlkİlk ... 40808889909192100140 ... SonSon
Arama sonucu : 1520 madde; 713 - 720 arası.

Konu: * Elliott Dalgaları ile XU100 Analizleri - 2

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    DÜNYA
    Gönderi
    198

Esas

Alıntı Originally Posted by Kahin
    Diğer yandan, 20.866 seviyesi grafikte işaretlediğim gibi bir A ya da W dalgası ise, önümüzdeki seanslarda sırtını açık yeşil çizgiye yaslayan yeni fiyat çubukları görmemiz halinde, bir "sahtekar dalga" göreceğiz demektir. Bunun anlamı, düzeltmenin bitmediği, 27-30 Eylül aralığına kadar sürebileceğidir...
    W dalgası olduğu kesinleştiğine göre dönüş sonrası Eylül sonuna kadar mola veriyoruz herhalde...
    Cevabınız için teşekkür ederim.

Esas son durum

Arkadaşlar
    Dalgalar çok net sayılabiliyor.
    Bu ilerleyen ya bir X veya bir B dalgası.
    Sn Kahinin modelinde 2 nolu dalga Zigzag bu 4. dalga yüksek ihtimalle genişleyen veya hızlı yassı olacak.
    hedefler belli
    15 dklık grafiğimiz ve basitçe saydığım kadarıyla en son durumumuz.
    Attached Images Attached Images

Esas

2x zoom

Dünkü iki çubuk biraz haylazca hareket ettiler..
    Bu çubuklar, yaslanmaları gereken yeşil çizgiden uzaklaştılar. Dolayısıyla, onların ardına gelecek yeni çubukların, yeşil hatta doğru hareket etmesinin beklenebileceği bir durum oluştu.

Bu durumda aynı sonucu getirecek iki ihtimal ortaya çıktı. İhtimallerden birincisi, yukarı doğru beklediğim b veya x adlı dalganın iç a dalgasının oluştuğu ya da bugün ilk seansta görülecek 21.8xx'li bir rakamla oluşacağı yönünde..

İkinci ihtimale göre:
    b veya x dalgası bitmiş olabilir. Eğer durum buysa, endeksin 21.740'ın çok fazla üzerine çıkamadan hızla dönmesi gerekli.

Esas 24

sn.kahin
    bu hareket ;uzun vade 24 binlere gitmesini beklediğim hareket olabilir mi?
    şahsen ben 6-7 ekim de bekliyordum. bu hafta ve bilhassa önümüzdeki hafta iyi bir gerileme bekliyordum. ne dersiniz?
    yine de stopları hazır tutmak lazım.

Duhul
    May 2004
    İkamet
    ank
    Gönderi
    112

Esas

sn. kahin, bu zıpır imkb yine kulağının çekilmesini istiyor sanırım. yükseliş bugünkü mailinizde bahsettiğiniz ilk alternatif yönünde gelişti, ancak 800 lü rakamları aşarak (ne haddine ise, sizin sözünüzü dinlememe cüreti gösterdi haylaz) 981 yaptı. bu durumda açık mavi kanal çizgisini yukarı kırdı, dolayısıyla iç dalgalara ilişkin sayımımızı değiştirecek miyiz, yoksa bunu bir 5'in uzatması kabul edip mevcut öngörümüze sadık mı kalacağız. aydınlatırsanız sevinirim. teşekkürler.

Not: grafiği ekleyememiştim.
    Son düzenleme : primemft; 15-09-2004 saat: 12:25.

Duhul
    May 2004
    İkamet
    ank
    Gönderi
    112

Esas

Yorumsuz...

Hedefi 21.784 - 21.870 aralığı olan Kırmızı 5 ve ona bağlı Mavi 3, 21.572'de erken sonlanmış olmalı...
    sn kahin, bugünkü durumu eylül için öngörüdüğünüz grafikle birleştirince, ben acaba kırmızı 5 in ve dolayısıyla mavi 3 ün (ki sizde erken sonlanmış olmalı diyerek, 21.572 noktasının erken bir nokta olduğu için tam emin olamadığınız ve tereddüdde olduğunuz izlemine kapıldım) 21.572 de bitmediği, belki bugünkü 21.981 ile sonlandığını söyleyebilirmiyiz diye düşünüyorum. siz nedersiniz? zaman hedefi ve oransal hesaplar içinde bunu düşünebilirmiyiz? teşekkürler.

Esas Son durum

Arkadaşlar
    Grafik son durumu açıkça göstermekte

Esas

Alıntı Originally Posted by primemft
    sn kahin, bugünkü durumu eylül için öngörüdüğünüz grafikle birleştirince, ben acaba kırmızı 5 in ve dolayısıyla mavi 3 ün (ki sizde erken sonlanmış olmalı diyerek, 21.572 noktasının erken bir nokta olduğu için tam emin olamadığınız ve tereddüdde olduğunuz izlemine kapıldım) 21.572 de bitmediği, belki bugünkü 21.981 ile sonlandığını söyleyebilirmiyiz diye düşünüyorum. siz nedersiniz? zaman hedefi ve oransal hesaplar içinde bunu düşünebilirmiyiz? teşekkürler.
    Sayın primemft..
    "21.572'de erken sonlanmış olmalı" derken, herhangi bir tereddüt taşımıyordum. Sadece rakamsal sapmayı anlatmak istemiştim.

21.981 için söylediğiniz durum, yani 3 nolu dalga tepesinin orasının olma olasılığı EW açısından mümkün olabilir. Ancak ben, EW için kendi geliştirdiğim tekniklerim ve analizlerim ışığında bu ihtimale pek sıcak bakmıyorum. Çünkü 8 Eylül gününün ilk seansı benim için önemli bir zaman hedefiydi ve çok yüksek bir doğruluk payıyla (%95.6 doğrulukla) gerçekleşti.

21.981 değerini bu sabah verdiğim grafikte yer alan 22.008 değerinin ufak bir sapma ile gerçekleşmesi olarak görmeyi tercih edeceğim. Bu durumda şu ara geliştiğini düşündüğüm b veya x adlı dalga %138.2 hedefine değil de %162 hedefine varmış olacak. Kısacası, 21.981'i tanımlama açısından benim için herhangi bir problem yok.

Neredeyse her iç ve dış dalgada "İlerleyen Yassı" ya da "Genişleyen Yassı" formasyonları görmemiz ve yatay gelişen 2 nolu dalgaların ardına gelen 4 nolu dalgaların büyük bölümünün almaşıklığı ihlal ederek yine yatay gelişmeleri nedeniyle, endeksin katedeceği yolun uzun olduğunu düşünüyorum.

Veletimizi yakında anaokulundan alıp, normal okula verebileceğimize, okulda da akranlarına nazaran hızla ve başarılı bir şekilde yükseleceğine inanıyorum.
    Son düzenleme : Kahin; 15-09-2004 saat: 14:09.

Sayfa 90/190 İlkİlk ... 40808889909192100140 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •