Sayfa 980/981 İlkİlk ... 480880930970978979980981 SonSon
Arama sonucu : 7845 madde; 7,833 - 7,840 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1. Esas

Alıntı Originally Posted by nod32 Yazıyı Oku
    Petrol ve Dolar düşmeden iyi bilanço gelmeyecek olması mantıklı fakat bu şirket satışlarını dolar üzerinden yapıyor bildiğime göre ayrıca 3.çeyrekte yüksek miktarda stok görülmekte. Şimdi stok yaptığındaki petrol fiyatı şu andakine göre %5-7 civarında daha ucuz olduğunu düşünürsek ve stoktaki mallarıda yeni kur üzerinden sattıkları düşünülürse bilanço için çokta kötü senaryo çizilmemesi gerekiyor diye düşünüyorum.
    Ziraat yatırımın hazırladığı raporda 700 milyon tl karşılığı doviz açığı ve bu açıktan 100 milyon kur gideri yazabileceğini belirtmiş. Ne kadar stok vardır ki bunu mass etsin. Limandan bişeler gelsydi ki kapatsaydı açığı. Dikkat ettiyseniz trupla beraber dolar yükselmeye başladı aynı fiyatta oldupymuz eregli 5,20 oldu biz 3,5. Ereglinşn doviz fazlası var. Piyasa fiyatladı

Esas

Alıntı Originally Posted by 112kontdracula Yazıyı Oku
    Ziraat yatırımın hazırladığı raporda 700 milyon tl karşılığı doviz açığı ve bu açıktan 100 milyon kur gideri yazabileceğini belirtmiş. Ne kadar stok vardır ki bunu mass etsin. Limandan bişeler gelsydi ki kapatsaydı açığı. Dikkat ettiyseniz trupla beraber dolar yükselmeye başladı aynı fiyatta oldupymuz eregli 5,20 oldu biz 3,5. Ereglinşn doviz fazlası var. Piyasa fiyatladı
    Evet size katılıyorum döviz açığı olan 10 şirketten birisi PETKİM. Benim söylemek istediğim kur farkını bu stoklar dahilinde daha az zararlar kapatabilir yönünde. Ayrıca satıları TL cinsinden olsa kur farkının daha yüksek pozisyonda olacağı. Liman'dan hiç bir + gelmese bile ben beklenenin altında kalacağını düşünüyorum kur farkının.

Esas

05.12.2016 Tarihli Açıklama
    'Bağlı ortaklığımız Petlim Limancılık Ticaret A.Ş. ‘nin 1.5 milyon TEU kapasiteli konteyner terminalinin 800.000 TEU’luk ilk fazı tamamlanmış ve faaliyete başlaması konusunda liman işletmecisi firma APM Terminalleri Liman İşletmeciliği A.Ş ile anlaşmaya varılmıştır. Liman bu hafta operasyonlarına başlayacaktır.'

yukarıdaki açıklamaya göre limandan azda olsa yıl sonu bilançosu için birşeyler gelme ihtimali olur mu ?

Esas

Yabancı 1 hafta yok sanırım, aşağı basamazlar herhalde... adamlarda riske girmemek için alımları haftaya ertelemiş olabilir.

Esas

Alıntı Originally Posted by nod32 Yazıyı Oku
    05.12.2016 Tarihli Açıklama
    'Bağlı ortaklığımız Petlim Limancılık Ticaret A.Ş. ‘nin 1.5 milyon TEU kapasiteli konteyner terminalinin 800.000 TEU’luk ilk fazı tamamlanmış ve faaliyete başlaması konusunda liman işletmecisi firma APM Terminalleri Liman İşletmeciliği A.Ş ile anlaşmaya varılmıştır. Liman bu hafta operasyonlarına başlayacaktır.'

yukarıdaki açıklamaya göre limandan azda olsa yıl sonu bilançosu için birşeyler gelme ihtimali olur mu ?
    Hocam hep hikaye haberler. Bence itibar etmeyin derim. Düşüş trendinden çıkmadan da işlem yapılmayacağı kaanatindeyim. Tabiyi Yatırım tavsiyesi değildir ama hep böle haberler hikayeden

Esas

Alıntı Originally Posted by m_tech Yazıyı Oku
    Yabancı 1 hafta yok sanırım, aşağı basamazlar herhalde... adamlarda riske girmemek için alımları haftaya ertelemiş olabilir.
    M_tech hocam hala 4,50 den verdiler yazın aklımda

Zaten alım yapmak isterlerse kimse yetişemez alıma ben o kanaatteyim. Ama gidecek olsa zaten giderdi. Kimseye mal aldırmaya da çalışmıyolar. Desenki kağıtta işlem var küçük yatırımcıya mal kitliyolar o da yok. Rüzgar esmez toz kalkmaz oldu senet. Boşalttılar durdular senedi. Nie mi? Canları istedi öyle yaptılar. Spek şeyinin keyfine takılıyor işte. Socar da geçmişteki filmlerden biri gibi izliyor. Şirketine sahip çıkamıyor malesef. Oyun oynamalarına izin veriyor ve yatırımcının güvenini çalıyor. Sanki bana mango ihlas gibi kağıtta hareketlere bah hele bah ))

Esas

Alıntı Originally Posted by muzur Yazıyı Oku
    Hocam hep hikaye haberler. Bence itibar etmeyin derim. Düşüş trendinden çıkmadan da işlem yapılmayacağı kaanatindeyim. Tabiyi Yatırım tavsiyesi değildir ama hep böle haberler hikayeden
    Hocam hikaye olmamasını temenni etmekten başka bir şey gelmiyor elimizden Fakat düşüş tavanından %75 düşen bir hisse için çıkış trendi 3 liramı olacak acaba ayrıca bu yabancının maliyeti nerelerde bu kadar toplu olarak satış yapabiliyor...

Esas

Alıntı Originally Posted by muzur Yazıyı Oku
    M_tech hocam hala 4,50 den verdiler yazın aklımda

Zaten alım yapmak isterlerse kimse yetişemez alıma ben o kanaatteyim. Ama gidecek olsa zaten giderdi. Kimseye mal aldırmaya da çalışmıyolar. Desenki kağıtta işlem var küçük yatırımcıya mal kitliyolar o da yok. Rüzgar esmez toz kalkmaz oldu senet. Boşalttılar durdular senedi. Nie mi? Canları istedi öyle yaptılar. Spek şeyinin keyfine takılıyor işte. Socar da geçmişteki filmlerden biri gibi izliyor. Şirketine sahip çıkamıyor malesef. Oyun oynamalarına izin veriyor ve yatırımcının güvenini çalıyor. Sanki bana mango ihlas gibi kağıtta hareketlere bah hele bah ))
    Bize verdiler doğru... 3.40 gördü 1 tane hisse bile almadım. Almam da soran olursa da almasan daha iyi olur derim , herkesin kendi kararıdır o ayrı. Kızgın ve kırgınım, gerçi dini imanı para olmuş bir piyasa ve oyuncularından duygusallık, vefa ve haya beklemek yanlış olur. 4.74 den düşersin o ayrı 4 olur 3.90 olur 3.80 olur, 3.40 nedir, 3.50-3.60 da sürünmek nedir? Kumar oynamak istersek koza alırız metro alırız.

Sayfa 980/981 İlkİlk ... 480880930970978979980981 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •