Sayfa 99/871 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon
Arama sonucu : 6966 madde; 785 - 792 arası.

Konu: KLMSN-Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.

Esas

3,60 halen önemini koruyor

Esas

Alıntı Originally Posted by geoist Yazıyı Oku
    3,60 halen önemini koruyor
    .Diyelim kırdı,ne olur acaba..... şu anda Klimasan usd bazında 2008 dünya krizindeki fiyatında,hani tofaş 0,87.kuruş tabandı,Türk traktör 2,70.tl idi ya o zamanki fiyatındayız,dolar bazında,yabancı malı bu günkü kurla kabaca 10.tl'den almış ve 7 yıldırda delikli kuruş buradan cebine koymamış,kazanılanların hepsini içeride bırakmış.....tl bazında ise o dibin dibi 1,80.tl...oraya gelirmiyiz acaba....diyelimki oralara geldik bunu canı gönülden arzu eden arkadaşlar sizce ne yapar....bence 1,80'den aldıkları malı taş çatlasa beş on kademe yukarıdan satarlar.....onun dışında birde 1,80.kırarsa ne oluru tartışırlar galiba.....Kendi adıma ne varsa kırmasını burada lafını yapanlardan çok istiyorum....malım varmı var,tek lot eksiltmedim,tek derdim sadece dibi kestirmeye çalışmak....madem birileri malını mundar etmekten hoşlanıyor,bizede aşağıdan almak kalsın.....

.Not:sn geoist lütfen bu yazıyı size yazılmış saymayın,yazınızı sadece örneklem olarak aldım....

Esas

Sayin Lyo
    30 eylul de euro 3.42 tl idi. Simd i ise 3.10 yani euro borcu ile carptigimizda 40milyonx0.32 tl=12 miluon tl zaten 9 aylik bilancoya gore + da. Euro dusecek degil, zaten dustu. 31 aralikta umarim yuksek olmaz, fed faiz artisinda artik 3 un altina gelirki , klmsn icin cok iyi olur

Esas

Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Sayin Lyo
    30 eylul de euro 3.42 tl idi. Simd i ise 3.10 yani euro borcu ile carptigimizda 40milyonx0.32 tl=12 miluon tl zaten 9 aylik bilancoya gore + da. Euro dusecek degil, zaten dustu. 31 aralikta umarim yuksek olmaz, fed faiz artisinda artik 3 un altina gelirki , klmsn icin cok iyi olur
    sn alanzo;euro borcumuz 63,540,935....'dır...kuru 3,100 alırsak an itibarı ile kur farkı geliri 19,062,280..milyon tl olur....Buna ayrıca gene eurobondların 30,09,2015 tarihine göre değer kazanımı miktarınıda eklememiz gerekir.....tahminim orasıda 10 milyon tl'nin üstündedir....

Esas

[QUOTE=Dow16;12469932].Diyelim kırdı,ne olur acaba..... şu anda Klimasan usd bazında 2008 dünya krizindeki fiyatında,hani tofaş 0,87.kuruş tabandı,Türk traktör 2,70.tl idi ya o zamanki fiyatındayız,dolar bazında,yabancı malı bu günkü kurla kabaca 10.tl'den almış ve 7 yıldırda delikli kuruş buradan cebine koymamış,kazanılanların hepsini içeride bırakmış.....tl bazında ise o dibin dibi 1,80.tl...oraya gelirmiyiz acaba....diyelimki oralara geldik bunu canı gönülden arzu eden arkadaşlar sizce ne yapar....bence 1,80'den aldıkları malı taş çatlasa beş on kademe yukarıdan satarlar.....onun dışında birde 1,80.kırarsa ne oluru tartışırlar galiba.....Kendi adıma ne varsa kırmasını burada lafını yapanlardan çok istiyorum....malım varmı var,tek lot eksiltmedim,tek derdim sadece dibi kestirmeye çalışmak....madem birileri malını mundar etmekten hoşlanıyor,bizede aşağıdan almak kalsın.....

.Not:sn geoist lütfen bu yazıyı size yazılmış saymayın,yazınızı sadece örneklem olarak aldım....[/

teşekkürler üstad aydınlattığın için. lakin ben şahsen sizin gibi bi hisseyi aylarca tutacak sabırlı insan olmadığımdan (yatırımcı olmadığımdan) 3,60 ı yazıyorum amacım 3,60 sütünde kaldığını hissettiğimde 3,60 alıp 3,80 satmak sizde beni yanlış anlamayın. sakın

2013 den beri takasları da güncellemedim citi elindeki malı bitirmiş. hissede (ana ortak dışında hariç) yabancı görünmüyor. en çok işyatırım da sonra ziraatte görünüyor yanlışmıyım?

2015 martta usd bazlı 0,9 cent olan hisse en son tepe ile yaklaşık 1,8 usd yaptı yani 12 ay dolmadan usd bazlı yüzde yüz neredeyse. varmı böyle bir kazanç adam kar cebe demiştir bence..

dediğim gibi siz uzuncusunuz biz geldi geçti.. mantık farklı.
    usd bazında da 1,27 ler destek

1,27*2,86 3,63 eder. bence önemli

kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. kendi şahsi düşüncelerimdir.

teşekkrü ederim paylaşımlarınız için dow16

Esas

üstad 48 milyon finansman gideri olmasaydı belkide uçmuştu.... nerden kaynaklanıyor.. temel olarak çok ilgilenmiyorum ama yinede merak ettim

Esas

Pasta nasıldı bugün
    Paylaşan olmamış

Esas

usd bazlı haftalık

Sayfa 99/871 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •