Sayfa 1/6 123 ... SonSon
Arama sonucu : 48 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Çanakkale Şehİtlerİ

Esas Çanakkale Şehİtlerİ

Çanakkale denilince tüylerim diken diken oluyor, kanım bir başka akmak istiyor, nefes alışım bile bir başka...

Çanakkale tabiiki il olarak güzel ama Çanakkale geçmişi ile de bir başka buruk güzel.

Orada atalarımız bir destan yazdı, kimimizin akrabası, kimimizin dedesi yatıyor mezarı bile belli olmadan.

Orada, Gelibolu yarımadasında, arazide 3 gece geçirdim, her yeri dolaştım. Evlendim, bu sefer geceleyemedim ama eşim ve 2 çocuğuma bize ve bizden sonrakilerine neyin miras bırakıldığını gösterebildim.

Ben Kırşehir'liyim biliyorum memleketcilik olmaz ama yine de bilmem gerekiyordu;

"Ne kadar hemşehrim o mübarek topraklarda yatıyordu? "

Ortamın karıştırıldığı ve bölücülük faaliyetlerin arttığı bugünlerde, ortak bir geçmişimizin izlerine isimleri ile birlikte ulaştım. Laz, Pomak, Çerkez, Tatar, Kürt ve Türk hepsi birlikte canlarını seve seve vermişler, ailesinden çok uzaklarda, memleketlerine bir daha hiç dönememişler.

Tunceli'li dememiş "Memleketimden uzak bir yerde benim ne işim var?" ve canını oracıkta bırakıvermiş.

Sayılar sizi yanıltmasın, şehitlerin sayısı bu rakamlar, gazilerin,esirlerin ve kayıpların sayısı değil.

Saygılarımla,

Esas

Adana-Adıyaman-Afyon-Aksaray-Amasya-Ankara-Antalya-Artvin-Aydın
    Ekli Dosyalar Ekli Dosyalar

Esas

Balıkesir-Bartın-Bayburt-Bilecik-Bingöl-Bitlis-Bolu-Burdur-Bursa

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İsRANTbul / 34,5
    Gönderi
    16,810

Esas

Topiğiniz hayırlı olsun sevgili abidin...

Topiği görünce bu konu ile ilgili bir kıssadan hisse geldi aklıma;

Günün birinde bölücü bir örgütün mensubu genç bir adam intihar eylemi yapmayı kafasına koymuş ve bu konuyu babasına söylemiş,İhtiyar baba ''Peki oğlum ama senden bir isteğim var ondan sonra bu eylemi yap demiş çocukta peki baba demiş ihtiyar baba oğluna ''oğlum bu eylemi yapmadan önce git bir çanakkale şehitliğini ziyaret et ondan sonra gel eylemini yap demiş çocukta şehitliğin yolunu tutmuş şehitliği gezerken trabzon'lunun,muş'lunun,edirne'linin,bingöl'lünün hep beraber koyun koyuna yattığını gören çocuk eve döndüğünde babasının ellerini öptükten sonra gidip güvenlik güçlerine teslim olmuş...

Diyeceğim o ki arkadaşlar biz bu vatanı hep beraber kurtardık ve hiç bir kuvvette bu birlikteliği bozamayacaktır yeterki dış mihrakların oyununa gelmeyelim...

Çanakkale şehitlerimizin ruhu şad olsun onların manevi huzurunda şükran uyguları ile eğiliyorum...

Esas

Çanakkale-Çankırı-Çorum-Denizli-Diyarbakır-Edirne-Elazığ-Erzincan-Erzurum-Eskişehir

Duhul
    Feb 2006
    İkamet
    Mandalina bahçesinde...
    Gönderi
    3,232
    Blog Yazıları
    2

Esas

Sn. Abidin,

Yeni topiğniz hayırlı olsun..
    Çanakkale destanı, nesilden nesile anlatılması gereken bir kahramanlık ve var olmanın onur mucadelesidir..En keyifli anımda bile tesadufen dinlediğim Çanakkale Turkusu, kanımı dondurmakta, içimi titretmektedir..
    Çanakkale Şehitleri anma törenlerinde ise o yiğitlerin, mert insanların sadece vatan sevgisi için savaşan kahraman insanların destansı hıkayasi gözlerimi yaşartmakta ve o cenneti mekan olan insanları rahmetle anmaktayım..
    Nasıl bir vatan sevgisidir ki, dunyanın en guçlu ordularının en gelişmiş silahlarına karşı yoklular içerisinde kazanılmış mucizevi bir zafer..Aklın ve mantığın aklı alamayacağı bir şekilde.. Geçmişimizle atalarımızla ne kadar övunsek azdır..Onların yaptıkları fedakarlıkların birazı yapabilseydik eğer.......bari en azından hatırlayalım, hatırlatalım...

http://youtube.com/watch?v=5GdUSUMZ9N4&feature=related

Esas

Gaziantep-Giresun-Gümüşhane-Hatay-İçel-Isparta-İstanbul-İzmir

Esas

Kahramanmaraş-Karaman-Kars-Kastamonu-Kayseri-Kırıkkale-Kırklareli-Kırşehir-Kocaeli-Konya-Kütahya

Sayfa 1/6 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •