Sayfa 1/12 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 92 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Asaf Savaş Akat, "Artık döviz almaya başlayın" diyor

1. Esas Asaf Savaş Akat, "Artık döviz almaya başlayın" diyor

Prof. Dr. Asaf Savaş Akat (21.11.2006) :

"Gözlemlerim neler? İnsanları daha karamsar buldum. Bugünkü konjonktürün
    sürdürülebilirliği konusundaki tereddütler artmış. Olumsuz beklentiler
    yaygınlaşmış. Ekonomide bir kopma ya da kırılma korkusu güçlenmiş."

"Velhasıl, kısa dönemde dövizin tasarrufçu için ilginç olmaya başladığını
    düşünüyorum. Portföyüme döviz enstrümanlar koymaya kendimi hazırlıyorum."

Asaf Hoca'nın yazısı için tıklayın.

--
    Ekonomimiz aslında çok kötü durumda.
    Peki neden? Çözümü nedir?
    Aklınızdan geçen bir çok sorunun cevabı burada-> http://e-recep.blogspot.com

2. Esas

merhaba benim bankacılıkla ilgili bir ödevim var ve bu ödev için 1980den sonra bankacılık sektörünün gelişimi ve ekonomiyle alakasını bulmam gerekiyo bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz?çok teşekkür ederim.

Esas

Asaf hoca mız hocadır, bana da susmak düşer.

Ama , bu ülkede defalarca sendeledik, defalarca tökezledik, indik çiktik- çıktık ve de indik.!

Hiçbirinde dövize yatırım yapmadım. Bu gibi zamanlarda TL en iyi yatırım oldu. Olması içinde getiri olarak, daima döviz getirisinin birkaç barem üstünde getiri sağlanıldı. Dövize yatırım yapmadan, ülkemin parası TL ile, dövize yatırım yapanlardan daha da fazlası ile kendimi dalga şiddetlerinden korudum!

Kendi kuyumuzu kazmaya çok hevesliyiz.

4. Esas

Sizin kazandığınız o "müthiş" YTL faiz kimin cebinden çıkıyor, biliyor musunuz? Sakın halktan toplanan dolaylı vergilerden ve pahalı enerji faturalarından karşılanıyor olmasın?

Duhul
    Aug 2006
    İkamet
    Kocaeli
    Gönderi
    226

Esas

Asaf hoca 2000 Kasım krizinden 1 hafta önce ntv ekodiyalogta kriz çıkmaz demişti. Ve bunu söylediğini kendisi de itiraf etti.

İktisatçıların tahminleri çoğu zaman tutmaz arkadaşlar...
    çünkü iktisadi tahminler ceterus paribus (diğer değişkenlerin sabit kaldığı varsayımı) altında yapılır. oysa ekonomik olaylar başta siyasi olaylar olmak üzere bir çok şeyden etkilenir.

Esas

Elbette biliyorum , yanlış mı ifade ettim ki ?!

Bakın , eğer ki vahim ,normallik dışı bir durum var ise, bunu başka ülkelere yararımız dokunarak yapmadan kendi yağımız ile kavrularak yaşayalım.. Eğer ki bu yaşanacaksa!

Dövizdeki artışlar sonucunda, yine halk çekmiyor mu sıkıntıyı? Öyle de mor, böyle de! Bari başkasının sırtını sıvazlamadan moraralım!
    O müthiş diye tanımladığınız faizi, ben kimsenin cebinden çalmıyorum, yani gidip al tekke ver külah oyunlarına dalmıyorum. Devlet kendi eli ile veriyor.!

Şimdiye kadar hep bu mantıkla gittim, gitmek zorunda idim pardon!

Ters düşme adına ya da sizi çürütme adına yazmadım. Fikirlerimi paylaşmak istedim. Keşke o gün gelse de ; ne faizden ne de dövizdeki spekülatif kıpraşmalardan burnumuzu kaldırabilsek .. işimize baksak!

Duhul
    Sep 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    480

Esas

Çok iyi hatırlıyorum, eski merkez bankası başkanı Gazi Erçel bizim üniversiteye gelip yeni sabit kur programını son derece rahat ve emin tavırlarla bizlere anlatmıştı. Sonra da öğrendik ki kriz olacağını anladığında en başta dolar alan kendisi olmuş..

Bu ülke böyle bir ülke işte, hiçbirşeyin güvencesi olmadığı gibi hiç kimseye de güvenilmiyor malesef..

Duhul
    May 2004
    İkamet
    Turkiye
    Gönderi
    764

Esas

Alıntı Originally Posted by handeoruc Yazıyı Oku
    merhaba benim bankacılıkla ilgili bir ödevim var ve bu ödev için 1980den sonra bankacılık sektörünün gelişimi ve ekonomiyle alakasını bulmam gerekiyo bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz?çok teşekkür ederim.
    bunun için "açık pozisyon" kavramını iyi özümsemek gerekir.
    Çünkü bankacılık sektörü 1980'den sonra açık pozisyon üstüne kurulmuştu taaaaaki döviz kurları serbest dalga rejimine kadar......

Sayfa 1/12 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •