Sayfa 117/276 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon
Arama sonucu : 2203 madde; 929 - 936 arası.

Konu: Bilgisayarımdaki Sorunlar

Esas

Alıntı Originally Posted by JAKO Yazıyı Oku
    Baktığınız saatlerdeki yoğunlukla ilgilidir Sn. MAKİNİST, linkler bende her tarayıcıda açıldı.
     Alıntı Originally Posted by COCOR Yazıyı Oku
    Ben giriyorum.

İşletim sisteminiz hantallaşmış olabilir. Sıfırdan tekrar yükleyin-yükletin.

Yoğunluk olabilir. Kısa süreli sizin internet probleminiz olabilir.

Alakanız için çok teşekkürler arkadaşlar...Ben de girebildim en sonunda...

Esas

Merhaba Sn. Erasure..

Yaklaşık 6 ay önce altda sisitem bilgileride bulunan 13.3 ekran toshıba marka bir laptop aldım. Son iki aydır resimdeki gibi ekranda sık sık dikey mavi çizgiler oluşmaya başladı. Bu çizgiler cihazı ilk açtığımdada oluyor sonradanda oluyor. Bazen kayboluyor fakat son günlerde daha sık oluşmaya başladı ve uzun süre kalıyor.. Forumlardan öğrendiğim kadarıyla ekran kartı veya işletim sisteminden kaynaklandığı belirtiliyor. Servise vermeden önce birde sizin fikrinizi alayım dedim. Cevap için şimdiden teşekkür ederim..

Esas

Alıntı Originally Posted by akgün Yazıyı Oku
    Merhaba Sn. Erasure..

Yaklaşık 6 ay önce altda sisitem bilgileride bulunan 13.3 ekran toshıba marka bir laptop aldım. Son iki aydır resimdeki gibi ekranda sık sık dikey mavi çizgiler oluşmaya başladı. Bu çizgiler cihazı ilk açtığımdada oluyor sonradanda oluyor. Bazen kayboluyor fakat son günlerde daha sık oluşmaya başladı ve uzun süre kalıyor.. Forumlardan öğrendiğim kadarıyla ekran kartı veya işletim sisteminden kaynaklandığı belirtiliyor. Servise vermeden önce birde sizin fikrinizi alayım dedim. Cevap için şimdiden teşekkür ederim..

bu şekilde donanımsal problemlerle karşılaşmıştım. Hatta sizdeki dikey çizgiler onlarda yatay
    şekilde duruyordu ama bir tanesi kullanıcı hatasından dolayı olmuştu. Ekranı biraz zorlamışlardı.

Buradan kesin birşey söylemek zor, test etmek gerekiyor. Ancak ilk adımda birkaç şey denemesi
    yapılabilir. Sistemi güvenli mod'da açarak bunu bir gözlemleyin, orada açıldığında ekran kartı
    sürücüleri vs en alt donanımla yüklenir. Eğer sorun orada devam etmiyorsa, ekran kartına
    ait sürücünün tamamen kaldırılıp, güncellenmesi denenebilir.

2nci adımda, notebook ekranı yerine harici bir ekran kullanın, evde LCD tv vs varsa buna
    bağlayıp ekran kartını tekrar test edin. Burada da sorun devam ediyorsa kesinlikle ekran
    kartına bağlı bir durum var. Ama tersi durum varsa harici ekranda bu yoksa o zaman
    notebook ekranında donanımsal bir sorun var demektir. Bunu da siz çözemezsiniz,
    hemen bilgilerinizi yedekleyin ve servisine götürün. Eğer ekran değişecekse iş uzayacaktır.

Birkaç adımı öncelike bir deneyin, sonra diğer adıma geçersiniz.
    Biraz can sıkıcı durum, ben bunları denerdim ve CD'den çalışan Pardus vs ile test ederdim.
    İmkan varsa cd'den çalışan bir işletim sistemini de kullanıp, sonuçlarına bakabilirsiniz.
    Kolay gelsin...

Esas

Sn. Erasure..Merhaba.
    Güvenli modda açtığımda da sorun devam ediyor. Önerdiğiniz 2'ci şıkkı ise gurbettde olmam nedeniyle şu anda uygulayamıyorum. Şİmdi çizgiler yok ve yapıştırdığım remi çizgiler varken çekmeme rağmen resim açıldığında çizgilerin olmadığını farkettim. Bir başka forumdaki arkadaşta bu duruma ilgili verdiği yanıt; "Çizgiler resimde görünmüyor gayet normal bir görüntü alıyorsan.Sorunun kaynağı ekrandadır." şeklinde olmuş. Dolaysıyle sonuç olarak Sizn önerdiğiniz yollar ve bu arkadaşın verdiği yanıt doğrultusunda sorunun büyük olduğnun anladığım için garantisi devam eden cihazı servise vermeğe karar verdim.
    İlgi ve cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim..

Esas

Alıntı Originally Posted by akgün Yazıyı Oku
    Sn. Erasure..Merhaba.
    Güvenli modda açtığımda da sorun devam ediyor. Önerdiğiniz 2'ci şıkkı ise gurbettde olmam nedeniyle şu anda uygulayamıyorum. Şİmdi çizgiler yok ve yapıştırdığım remi çizgiler varken çekmeme rağmen resim açıldığında çizgilerin olmadığını farkettim. Bir başka forumdaki arkadaşta bu duruma ilgili verdiği yanıt; "Çizgiler resimde görünmüyor gayet normal bir görüntü alıyorsan.Sorunun kaynağı ekrandadır." şeklinde olmuş. Dolaysıyle sonuç olarak Sizn önerdiğiniz yollar ve bu arkadaşın verdiği yanıt doğrultusunda sorunun büyük olduğnun anladığım için garantisi devam eden cihazı servise vermeğe karar verdim.
    İlgi ve cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim..
    rica ederim, umarım çözersiniz, ancak donanımsal sorunları anlayana kadar
    çok fazla test yapmak gerekiyor. Benim imkanlar daha geniş, bu yüzden
    sorunu anlamak için yapabileceklerim fazla, donanımsal olduğu durumlarda
    elimi hiç sürmeden teknik servislere (notebook için) giderim.
    Masaüstü için kesinlikle çözümü kendim üretirim, hemen her parçanın yedeği
    vardır, mutlaka arızayı bulurum
    kolay gelsin...

6. Esas

sn.Erasure,

pc'de herhangi bir inernet adresine girişi nasıl yasaklayabiliriz? bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

teşekkürler,

Esas

Alıntı Originally Posted by alıkadam Yazıyı Oku
    sn.Erasure,

pc'de herhangi bir inernet adresine girişi nasıl yasaklayabiliriz? bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

teşekkürler,

bu iş için birkaç adım var, öncelikle windows 7 içine windows live family safety yüklenmelidir.
    sonra ayrı bir hesabı sisteme yaratın. Siz yönetici olduğunuzdan bu hesap haricindeki bir
    hesap ile sisteme giriş yapılacaktır.

adımlar Türkçe sürüm ile aynıdır, yeni hesap yaratma aşaması.

burada 2 hesap var, birisi size ait yönetici hesabı, diğeri de kısıtlama yapacağınız kişi veya çocuğa
    ait hesap olmalı. Burayı tanımladıktan sonra diğer aşamaya geçeceksiniz.

Ancak hotmail hesabınız olmalı, çünkü kısıtlamalar ve diğer bütün ayarları buradan yapacaksınız.
    Eğer siz yokken bilgisayar kullanılırsa veya gün içinde sizin bloke ettiğiniz siteler haricinde
    başka hangi sitelere girilmiş gibi bilgileri raporlama ile elde edeceksiniz. Bunun haricinde
    bilgisayarı kullanma zamanlarını da ayarlarsınız. Örneğin ben bu hesap için sabah 08:00 ile 19:00
    saatleri arasında kullanıma izin verdim, bunun haricinde bilgisayarı açsa bile hesap aktif
    olmadığından kullanamayacaktır. Bu ayarları daha da genişletebilirsiniz...

yukarıdaki ayarlarla hisse.net'i bu kullanıcı için bloke ettim,
    http://windows.microsoft.com/tr-TR/w...ental-controls adresinde de
    bu işlemin adımlarını video olarak izleyebilirsiniz...

Esas

HDD sorunu: Arkadaşlar tam konu yeri burası değil ama yinede yazmak istedim.. geçtiğimiz bayramda ( 1 eylül 2011 antalya vatan bilgisayardan ) iomega marka usb 3.0 500 gb bir harici 2,5 inch hdd aldım.. Kasası vb güzel ancak gelin görün ki.. Tv lerde harici olarak film gösteren media oynatıcılarında ve yine samsung gibi usb den film gösteren lcd tv lerde tanınmıyor. Şimdi vatana gitsem ne yaparlar bilemiyorum ama alacak arkadaşlar belki görürler diye.. Bu konularda en iyi çalışan marka deneyimlerime göre wd..
    Son düzenleme : alaylı; 24-09-2011 saat: 21:23.

Sayfa 117/276 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •