Arama sonucu : 3 madde; 1 - 3 arası.

Konu: Mıgros sırketınde temettu nasıl %50 olur?

Esas Mıgros sırketınde temettu nasıl %50 olur?

Asagidaki haberde Ingiliz sirketinin toplam 4 milyara yakin para harcayip %91 hissesini aldigi ama 1 sonraki sene temettulerden 2 milyardan fazla para kazandigi yaziyor.

Bu bir yazim hatasimi yoksa benim anlamadigim baska bir seymi var? Temettu nasil bu kadar yuksek olur?

Ayrica Ingiliz sirket Migros'tan 3 milyardan fazla nakit cekisi yapmis, borclar misliyle artmis ama nasil olmusta hisse senedi fiyati tepe taklak olmamis? 4 milyara aldigi sirketten 3 milyar nakit cekip nasil hisse dusmuyor?

Bu olayi bana birisi aciklayabilirmi?

http://www.radikal.com.tr/Radikal.as...&CategoryID=80

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Tekirdağ, Bakırköy
    Gönderi
    2,673

Esas

migros topiğinde bu konu detayıyla incelendi, geriye dönük yazıları okursanız istediğiniz cevabı bulacaksınız!...

Duhul
    Oct 2008
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,151
    Blog Yazıları
    9

Esas

Alıntı Originally Posted by mandrake Yazıyı Oku
    Asagidaki haberde Ingiliz sirketinin toplam 4 milyara yakin para harcayip %91 hissesini aldigi ama 1 sonraki sene temettulerden 2 milyardan fazla para kazandigi yaziyor.

Bu bir yazim hatasimi yoksa benim anlamadigim baska bir seymi var? Temettu nasil bu kadar yuksek olur?

Ayrica Ingiliz sirket Migros'tan 3 milyardan fazla nakit cekisi yapmis, borclar misliyle artmis ama nasil olmusta hisse senedi fiyati tepe taklak olmamis? 4 milyara aldigi sirketten 3 milyar nakit cekip nasil hisse dusmuyor?

Bu olayi bana birisi aciklayabilirmi?

http://www.radikal.com.tr/Radikal.as...&CategoryID=80
    Sanirim, ana ortak gk da ne kadar temettü dagitacagina karar verirse...o kadar dagitilabilir. Üst limit yok...temettü icin! Nokta

Ha...fiyat neden düsmedi?
    Güzel soru. Ama cevabi basit. yüzde 2 halka aciklikda- senet fiyatini manipüle etmek zor bir sey degil. Elinizdeki büyük parayla satilik ne varsa topluyorsunuz. Thats it.
    "Güzel" tarafi ne? Milletde...zamanla 30-35 ler, gercek degeriymis gibi bir algi olusuyor....psikolojikmen!
    Hele birde senedi 25 e kadar düsürdünüzmü -daha cok satarak - 20-25 bile cok ucuzmus gibi oluyor. ...tüm hesap kitap bilmeyenlere senetleri kakalayabiliyorsunuz! Hele birde forumlardaki hisse tacirleri senetteki beklentileri iyi pazarliyorsa... müsterisi cok...hissenin. Bedava para dagitiyorlar ya...siraya giren cok olur!
    Sonucda senet 35 lerden düsmüs. Kelepir yani. Ama o fiyatin manipülatif bir fiyat seviyesi olabilecegini...hesaba katmak zor gelirse...20-25 li fiyatlar tabiiki insana ucuz gelir.
    Halen senedin 25-30 lari tekrar görebilecegine inanmak isteyenlar var. Bunlarada ellerindeki diger senetleri "verebilirler" Pardon verecekler!

Akilli adamlar vesselam. Ve hukuki olarakda aykiri hic bir sey yok. Olsaydi memlekette o kadar bosda avukat var. Acar bir dava, alirdi tazminatini.

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •