Sayfa 1/4 123 ... SonSon
Arama sonucu : 29 madde; 1 - 8 arası.

Konu: DNS Problemlerine Son (Site açılmaması)

Esas DNS Problemlerine Son (Site açılmaması)

Aradığınız site bir açılıyor bir açılmıyorsa veya adres satırına yazıp entere basılınca açılmıyor ama bir kaç kere daha basılınca açılıyorsa siz de telekomun DNS serverlerinden yana problemlisiniz demektir.

Uzun zamandır güncel DNS adresleri bulup TCP/IP protokolune yazdım, hatta bir ara abartıp 8-10 tane birden DNS yazdığım bile oldu ama sonuçta bir şekilde fayda etmedi ve ya adresleri güncellemek ya da kaldırmak zorunda kaldım.

Bu işten canı sıkılan birileri oturup minik bir program hazırlamış. Biraz amatör görünümlü ama sağlam çalışıyor. Virüs spy worm trojan testlerinden geçti ve yükledim ve giremediğim bütün sitelere aniden girebildiğimi gördüm.

Sizde benim gibi sitelere girememekten şikayetçiyseniz bir denemenizde fayda var.

Adresi : http://serazat.trky.net/trky-dnsayar.asp

Duhul
    Nov 2004
    İkamet
    TÜRKİYE / BURSA
    Gönderi
    811

Esas

Sayın objektif sizi hazır yakalamışken bir soru sormak isterim, bu soruyu başka bir topicte yazmıştım ancak cevap gelmedi, sorum benim gibi aynı sorunu yaşayan başka bir arkadaşın sorusu ile birlikte aşağıda Saygılar,

Alıntı:
    Originally Posted by dt_arda
    Sayın programmer, dediğiniz gibi internet explorer 6 kurdum, şimdiye kadar o hatayı vermedi ama şimdi de 1 seferde açmıyor sayfayı...
    Tıklıyorsunuz bitti yazıyor aşağıda ama sayfa açılmıyor sonra yenile yapınca açıyor sayfayı, bunun çaresi var mı, sizin de vaktinizi alıyorum ama...
    saygılarımla....

Bende de aynı sorun var yeni yeni yapmaya başladı ? nasıl çözebilirim bilmiyorum, sadece hissenette yapıyor.

Ne anket açabiliyorum nede yeşil verebiliyorum nasıl çözecem bu işi bilen bir arkadaş varsa yardım etsin ltf. teşekkürler ****

Esas

Efendim sitede, forumda ve serverde her zamanki gibi hiç bir problem yok ve tıkır tıkır çalışıyor.

İnternet, bilgisayar veya iletim sistemi problemlerine de elimden geldiği kadarı ile yardım ediyorum ama bu her şeyi bildiğim ve her problemi çözebileceğim anlamına da gelmiyor.

Daha önceki yazınızı da okumuştum ama cevabını bilmediğim için bir yanıtım olmamıştı.

Bilgisayarı formatlamak bildiğim en etkili ve kesin çözümdür

Esas

merhabalar dün aşırı derecede dns problemi yasşadımtabi siteye bir türlü girmedim !bu her zaman olmuyor) ve saat 4 e doğru ancak düzelebildi bir çok dns kdu denedim yukardaki programı vardı zaten ama gene fayda etmiyor

sitedin otomatik ip adresi verebilrimisiniz
    mesela 192.133.1313/forum.index.cgi türü gibi
    böylelikle dns gerek kalmadan doğrudan ip ulaşabilriim ve siteye girerim girmediği günler bunu yapmak daha makul olur.
    teşekkürler

Esas

Alıntı Originally Posted by ngd2004
    Sayın objektif sizi hazır yakalamışken bir soru sormak isterim, bu soruyu başka bir topicte yazmıştım ancak cevap gelmedi, sorum benim gibi aynı sorunu yaşayan başka bir arkadaşın sorusu ile birlikte aşağıda Saygılar,

Alıntı:
    Originally Posted by dt_arda
    Sayın programmer, dediğiniz gibi internet explorer 6 kurdum, şimdiye kadar o hatayı vermedi ama şimdi de 1 seferde açmıyor sayfayı...
    Tıklıyorsunuz bitti yazıyor aşağıda ama sayfa açılmıyor sonra yenile yapınca açıyor sayfayı, bunun çaresi var mı, sizin de vaktinizi alıyorum ama...
    saygılarımla....

Bende de aynı sorun var yeni yeni yapmaya başladı ? nasıl çözebilirim bilmiyorum, sadece hissenette yapıyor.

Ne anket açabiliyorum nede yeşil verebiliyorum nasıl çözecem bu işi bilen bir arkadaş varsa yardım etsin ltf. teşekkürler ****
    Sn. Ngd ben benzer problemleri başka sitelerde deyaşamış ve problemi genelde şu şekilde çözdüm. Yalnız her sitede işe yaramıyor belirteyim.

İnternet explorer menusunden

view
    encoding i seçin
    buradan

Turkish (İso)
    yada
    Turkish (windows)
    yada auto select gibi secenekleri deneyerek tek tek bakın.

Umaraım faydası olur.

Esas

Alıntı Originally Posted by spek_avcısı
    merhabalar dün aşırı derecede dns problemi yasşadımtabi siteye bir türlü girmedim !bu her zaman olmuyor) ve saat 4 e doğru ancak düzelebildi bir çok dns kdu denedim yukardaki programı vardı zaten ama gene fayda etmiyor

sitedin otomatik ip adresi verebilrimisiniz
    mesela 192.133.1313/forum.index.cgi türü gibi
    böylelikle dns gerek kalmadan doğrudan ip ulaşabilriim ve siteye girerim girmediği günler bunu yapmak daha makul olur.
    teşekkürler
    hisse.net --> http://70.84.26.83
    Forum --> http://70.84.26.83/forum

Dünkü DNS problemi felaketti. Bende ara ara siteyi açamadım. hiç bir dns ile giremeyince ABD proxyleri ile deneyip öyle girdim. Bugün hisseneti açabiliyorum ama bir çok siteyi açamıyordum. Programı kurunca hepsi açılmaya başladı. Ayarlarını da 15 dakikaya getirdim, 15 dakikada bir DNS serverlerini tarıyor.

Esas

bilgiler için teşekkürler

Duhul
    Nov 2004
    İkamet
    TÜRKİYE / BURSA
    Gönderi
    811

Esas

Alıntı Originally Posted by Lesta
    Sn. Ngd ben benzer problemleri başka sitelerde deyaşamış ve problemi genelde şu şekilde çözdüm. Yalnız her sitede işe yaramıyor belirteyim.

İnternet explorer menusunden

view
    encoding i seçin
    buradan

Turkish (İso)
    yada
    Turkish (windows)
    yada auto select gibi secenekleri deneyerek tek tek bakın.

Umaraım faydası olur.
    Teşekkürler sayın Lesta,
    Sonunda oldu

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •