Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 13 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Euroline ve realtime advanced get

1. Esas Euroline ve realtime advanced get

slm arkadaşlar.EUROLINE programının internet üzerinden data gönderen versiyonunu kullanıyoruz.Fakat advanget ile bu dataları realtime olarak nasıl gösterebilerceğimizi bir türlü bulamadık.Get EOD kullanıyoruz.Bunda sorun yok.ama realtime data analizini bir türlü beceremedik.Metastock denedik ama arkadaşım ADVGET e alışkın olduğu için sadece get realtime istiyor.Acaba sizcede güvenilir olan hangisi?GET mi yoksa Metastockmu? Bana yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevineceğim.

atomruk@hotmail Guest

Esas

Ücretsiz mi kullanıyosun

ücret nedir

hangi aracı kurumdan kullanıyorsun

3. Esas

platodata dan aldık euroline ı
    ama advget realtime crackli bulduk

Esas

Alıntı Originally Posted by Hasan_polat Yazıyı Oku
    slm arkadaşlar.EUROLINE programının internet üzerinden data gönderen versiyonunu kullanıyoruz.Fakat advanget ile bu dataları realtime olarak nasıl gösterebilerceğimizi bir türlü bulamadık.Get EOD kullanıyoruz.Bunda sorun yok.ama realtime data analizini bir türlü beceremedik.Metastock denedik ama arkadaşım ADVGET e alışkın olduğu için sadece get realtime istiyor.Acaba sizcede güvenilir olan hangisi?GET mi yoksa Metastockmu? Bana yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevineceğim.
    Get EOD real time versiyonu değil gün sonu versiyonu.Crackli olup olmaması önemli değil ama EOD yani gün sonu versiyonu olması sorun.Ayrıca real time versiyonu olsa bile dataları euroline dan alıp real time olarak kullanamazsınız.Get i dalga sayımında kullanacaksanız güvenli bir program değil sık sık karar değiştiriyor.
    Son düzenleme : neeldo; 28-11-2006 saat: 18:17.

Esas

Şu an Türkiye de realtime data sağlayan bir şirket yok.

Matriks, İBS, veya euroline kendi formatlarında ve kendi programlarına yönelik bunu realtime sağlıyorlar.

Bigpara nın downloader prosu bunu yaptığını iddia ediyor ama sürekli 5 dakikalık veriye refresh atarak yapıyor bunu. Bu şekilde matriks downloader ile de aynı şeyi yaparsınız. Sürekli açık bırakır. 5 dakikalığı indir dersiniz. aha sonra Metastock ta grafiğe yenile dersiniz. Ama realtime data başka bir şey. Anlık olarak dakikalık olarak, hatta en son işlemi sürekli son barın sağında değişen close çizgisiyle görmek demek...

Benim bildiğim şu an sadece Metastock için orijinal İDloader ile anlık data vereceğini söyleyen metastock Türkiye sayfası vardı...başarmadı..bigpara.com forex le anlaşıp yapacaktı..henüz olmadı diye biliyorum..yine Matriksin böyle bir tamamen kendine has hazırlığı var henüz uygulama başlamadı..

MS de winros.exe, ilgili servera bağlanıp ayrı bir porttan sürekli data yayını alacak, sonra başka bir program bunu yazacak veya tarif edilen yenileme hızına göre yenileyecek..bir aralar Rumus alı programın yayınını metastock winros una okutmuş ve bunu forex piyasaları için başarmıştım..uzun süredir yapmadım..

pratik olarak dediğim gibi..5 dakikalık dataları sürekli indirip, programı refresh edin..bu durumda Realtime versiyon olması da gerekmez..sadece 5 dakikalığı gösterebilsin yeter..

AdvancedGet kullanışsızdır..genel olarak kabul görenleri, Metastock,Elwave, Dynamic Trader..karşılaşılabilinecek muhtemel sorun bazı programlar data chartta açılmışsa başka bir programın bunu işlemesine müsade etmeyebilir..kapatıp chartı tekrar açmak gerekebilir..

Esas

Bu arada EOD=En Of Day yani gün sonu..GetEOD de 5 dakikalık grafik açılmaz..saatlik bile sorunlu

8. Esas

teşekkürler arkadaşlar.Ama beni yanlış anlamışsınız bazı konularda.Biz şu an Get EOD kullanıyoruz zaten gün sonu işlemleri için.Ama bunun haricinde başka bir programla veya advanced get ile realtime olarak dataları izlemek istiyoruz.Buna imkan varmı merak ettiğimiz.Get in sayfasında böyle bir program gördük.Get 9,1 gibi elimizdede başka versiyo Realtime Advanced Get var.Hepsini kurup denedik.Bizim derdimiz Euroline programının (internetten ver alan versiyonu şu an kullandığımız) almış olduğu verileri bir şekilde Advanget yada başka bir programda realtime olarak, grafiksel açıdan analiz edebilmekti. Ama bunu bir türlü beceremedik.Hangi programla ve ne şekilde bunu yapabileceğimizi(tabi eğer buna imkan varsa) açıklayabilecek birileri varmı acaba?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •