Sayfa 634/1154 İlkİlk ... 1345345846246326336346356366446847341134 ... SonSon
Arama sonucu : 9231 madde; 5,065 - 5,072 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Esas

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    optimizasyon bolumu linsansız calsmaz.....

lisans girmeden acılmaz birkere giriş yapıp cıkarsan calısır.
    cikip derken?.. abi bi kere girip baglaniyorum, datalarimi aliyorum, akabinde kullanici adimi silip baglan diyorum. (k. adi gormediginden baglanti off a dusuyor) sonra serverdaki k. adini aktif ediyorum. su zamana kadar boyle yapiyordum, ptimizasyon penceresinde de hic sorun oldugunu hatirlamiyorum, gerci dikkat etmemis de olabilirim.

simdi aynisini yaptim. yani kadi sifreyi girdim. sonra programi kapatmadan yanlis bir sifre girdim. off a dustu baglanti. ancak optimizasyon penceresi gelmedi.

2. Esas

Alıntı Originally Posted by stradivarius Yazıyı Oku
    cikip derken?.. abi bi kere girip baglaniyorum, datalarimi aliyorum, akabinde kullanici adimi silip baglan diyorum. (k. adi gormediginden baglanti off a dusuyor) sonra serverdaki k. adini aktif ediyorum. su zamana kadar boyle yapiyordum, ptimizasyon penceresinde de hic sorun oldugunu hatirlamiyorum, gerci dikkat etmemis de olabilirim.

simdi aynisini yaptim. yani kadi sifreyi girdim. sonra programi kapatmadan yanlis bir sifre girdim. off a dustu baglanti. ancak optimizasyon penceresi gelmedi.
    wps serveri otomatık baglantıya ayarla

ancak kendı makınanı otomatık bagalana ayarlama.

kendı makınandan kullanıcını gir baglan de hemen ardından veri indireceksen cok hızlı bır skeılde tıklayarak veri indir de veriyi indirirken zaten 3 sanıye ıcerısınde baglantı kesıldı baska yerde acık diye der. wps tekrar baglandıgı ıcın.

sonra ıstedıgın optımızasyon menusu calısır.

ancak eger yanlıs lısans gırerek baglantıyı sonlandırırsan calısmaz.

yanlıs sıfre gırme yani dogruyu gır modemı kapat mesela. veya wpsnın baglanmasını sagla. ideal veri terminali seni baglantın koptu zannetsın kullanıcın yanlıs derse girmez.

Duhul
    May 2012
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    1,004

Esas

Gunaydin,hareketli stoploss icin ornek varmidir elinizde,sistem satta iken 1000 puan ters tarafa giderse flat ol ve sistem hala satta ise flat oldugu yere geri donerse tekrar pozisyon acveya tersi durum icin nasil bir kod yazilabilir

Esas

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    wps serveri otomatık baglantıya ayarla

ancak kendı makınanı otomatık bagalana ayarlama.

kendı makınandan kullanıcını gir baglan de hemen ardından veri indireceksen cok hızlı bır skeılde tıklayarak veri indir de veriyi indirirken zaten 3 sanıye ıcerısınde baglantı kesıldı baska yerde acık diye der. wps tekrar baglandıgı ıcın.

sonra ıstedıgın optımızasyon menusu calısır.

ancak eger yanlıs lısans gırerek baglantıyı sonlandırırsan calısmaz.

yanlıs sıfre gırme yani dogruyu gır modemı kapat mesela. veya wpsnın baglanmasını sagla. ideal veri terminali seni baglantın koptu zannetsın kullanıcın yanlıs derse girmez.
    tesekkur ederim ustad, bugun deneyebildim. sanirim yapabildim aksfd.

5. Esas

Alıntı Originally Posted by poyraz2008 Yazıyı Oku
    Gunaydin,hareketli stoploss icin ornek varmidir elinizde,sistem satta iken 1000 puan ters tarafa giderse flat ol ve sistem hala satta ise flat oldugu yere geri donerse tekrar pozisyon acveya tersi durum icin nasil bir kod yazilabilir
    Sayın Poyraz, Diğer başlıkta Sayın Şef'in de mesajına cevaben yazdığım gibi, sizlerin ve tüm iDeal kullanıcılarının bu yöndeki ihtiyacını daha kolay bir şekilde karşılayabileceğiniz yeni bir fonksiyon ekledik.
    Birazdan bu konuda gerekli bilgilendirmeyi yapacağım.

6. Esas

IDEAL Yeni versiyona Yeni bir fonksiyon eklenmiştir.

Fonksiyon Adı: Sistem.StopVeyaKarFlatYuzde(StopYuzde, KarYuzde)

Örnek: Sistem.StopVeyaKarFlatYuzde(3.5,5.8) = Sistem, pozisyona girdikten sonra %5.8 KAR görürse pozisyon kapatılır. VEYA Pozisyona girdikten sonra görülen en yüksek (short ise en düşük) değerden %3.5 terse dönerse pozisyon kapatılır.

Yazdığınız sistem veya Robotlarda belli bir YÜZDE KAR elde edildiği an VEYA pozisyona girdikten sonra görülen en yüksek kar noktasından belli bir YÜZDE GERİ DÖNÜŞ olduğunda FLAT olmayı bu fonksiyonu kodunuza ekleyerek sağlayabilirsiniz.

Aşağıda, 2 Hareketli Ortalamanın kesişimi stratejisine dayalı bir sisteme bu fonksiyonun uygulanmış örneği paylaşılmıştır.
    Alttaki fotoğraf normal sisteme, üstteki fotoğraf ise Bu fonksiyon ile (%5.8 Kar görünce VEYA en yüksek noktadan %3.5 geri dönerse) FLAT olan sisteme aittir.

NOT-1: Sistemlerinizde GetiriKZ kullanıyorsanız, bu fonksiyonu GetiriKZ den önce yazmanız lazım. YÖN listesin son halini bu fonksiyon verir.
    NOT-2: Parametrelerden herhangi birini SIFIR girerek, tek bir FLAT koşulu kullanabilirsiniz. Örneğin SADECE %x KAR edince FLAT olsun, başka bir flat koşulu olmasın diyorsanız Fonksiyonun ilk (YuzdeStop) parametresini "0" girmeniz yeterli.
    Sistem.StopVeyaKarFlatYuzde(0, KarYuzde) şeklinde...
    (Elbetteki tersi senaryo da mümkün: SADECE En yüksek/düşük noktadan Yüzde x geri dönerse FLAT olsun istiyorsanız, bu kez ikinci parametreyi SIFIR girmeniz gerek)
    NOT-3:Her iki parametre de SIFIR olarak verilirse, sistemini orjinal stratejinizi çalıştırır.
    NOT-4:Bizler test ettik ve kullanıma sunduk elbette ama sizlerin de, gerçek ortamda çalışan sistem/robot kodlarınızda kullanmadan önce mutlaka test etmenizi önemle hatırlatırız.

Versiyon buradan indirilebilir: www.directfn.com.tr/terminal/ideal.exe

Saygılarımızla

Kod:
    var V = Sistem.GrafikVerileri;
    var C = Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");

var A1 = Sistem.MA(C, "Exp", 50);
    var A2 = Sistem.MA(C, "Exp", 100);

var SonYon = "";
    for (int i = 1 ; i < Sistem.BarSayisi; i++)
    {
       if (A1[i] > A2[i] && SonYon != "A" )
       {
            SonYon = "A";
            Sistem.Yon[i] = "A";
        }    
        else if (A1[i] < A2[i] && SonYon != "S" )
        {
            SonYon = "S";
            Sistem.Yon[i] = "S";
       }
    }

Sistem.StopVeyaKarFlatYuzde(3.5,5.8); //Parametre1=YuzdeStop, Parametre2 = YuzdeKarAl

Duhul
    May 2012
    İkamet
    MANİSA
    Gönderi
    1,729

Esas

Teşekkürler ben denedim çalışıyor. Elinize sağlık.

Duhul
    May 2012
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    1,004

Esas

Teşekkürler sezai bey bizim için çok önemli bir kolaulık olacak,sizin sunduğunuz hazır robotu kullananlar içim sistem tarafında yapılan bu çalışma,robot tarafında aynen çalışır değilmi

Sayfa 634/1154 İlkİlk ... 1345345846246326336346356366446847341134 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •