Sayfa 1/4 123 ... SonSon
Arama sonucu : 32 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Kablosuz Modemsiz Internete Bağlanma

Esas Kablosuz Modemsiz Internete Bağlanma

Arkadaşlar merhaba

Bazı kısa veya uzun süreli çalışmalar için çıktığımız şehir dışı çalışmalarda gidilen yere de bağlı olarak herhangi bir kablolu veya kablosuz modem bulunamayacağı aşikar. Son zamanlarda cep telefonundan çeşitli vasıtalarla "Edge vb" hızlı ve güvenilir bir şekilde Laptop'u internete bağlayabiliyoruz.

Benim sorum böyle bir ortamda internete bağlanmanın en güvenili hızlı ve ekonomik yolu acaba nedir ? Cep telefonu dışında geliştirilmiş herhangi bir alternatif var mı ? Tecrübeleri olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim.

Esas

internete bağlanmak için telefon hattı şart, bu sabit telefon olabileceği gibi dediğiniz gibi cep telefonu da olabilir, bildiğim kadarıyla başka yöntem yok.

cep telefonuyla sanırım bluetooth kablosuz yöntemini kullanıyorsunuz.

ben aşağıdaki ürünü kullanıyorum, içine sim kartını takıp adsl hızında internet bağlantısı sağlayabiliyorsunuz.

fiyatına gelince, kullandığınız gsm şebekesine göre değişiyor, ben turkcell kullanıyorum, oldukça memnunum, internet paketlerinden birini satın alın kullanın, dosya transferi çok kontör harcıyor ama sadece sörf yapıcam derseniz oldukça ekonomik
    Attached Images Attached Images

Esas

Sn KENE teşekkürler...

Ücretlendirme ile ilgili pratik yaklaşık bir fiyat nedir ? Abonelik sabit ücret + KB download erişim ile mi oluyor ? Bir de benim esas merak ettiğim husus telefonun çekmediği durumlarda otomatik olarak internet erişimine ulaşmak imkansızlaşır mı ?

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    39,562
    Blog Yazıları
    1

Esas

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/...ternetpaketler

bu adreste detaylı olarak var syn von

Forum kurallarını okumak için tıklayınız
    Bunları yapmayınız okumak için tıklayınız.

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: Forumumuzda dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız:
    http://www.hisse.net/topluluk/register.php

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    https://www.facebook.com/htgyhy
    Gönderi
    11,716
    Blog Yazıları
    4

Esas

Kablosuz Modemsiz bilgisayarsız Internete Bağlanma yolunu bilen var mı?

Esas

Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    http://www.turkcell.com.tr/bireysel/...ternetpaketler

bu adreste detaylı olarak var syn von
    Sn güneysu teşekkürler...

Fiyatlar aslında pek makul değil gibi. Bir de sizi kullansanız kullanmasanız sürekli aboneliğe bağlaması ve bunun da az veya çok limitlendirilmesi dezavantaj.

Telefonun çekmediği zaman bağlantı problemi oluşurmu veya Edge hizmeti olmayan bölgelerde bu erişim çileye dönüşür mü acaba ? Bilgisi olan var mıdır ?

Esas

Sayın arkadaşım,
    telefonunuzun sinyal alamadığı ortamlarda data sinyalinin gelmesini nasıl beklersiniz?
    Anladığım kadarıyla laptoptan bağlanacaksınız. Kablosuz internet bağlantısı olan kafeterya,restoran gibi bazı bölgelerden bağlanmayı bahsetmiyorsunuz değilmi?

Esas

Sayın balık

Telefonun aldığı sinyaller bağlandığı verici - alıcıya göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle bazı bölgelerde direkt uydu bağlantısı sayesinde acil arama yapabilirsiniz. Sorduğum hem bu idi hem de yukarıda belirttiğim gibi farklı bir teknoloji var mı cep telefonundan bağımsız diye sormuştum.

Modemsiz bağlanma diye belirttim başlıkta zaten dolayısı ile kablosuz modem bağlantısını kastemedim.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •