Anket Sonuçlarını Gör: Bu konuyu faydalı buldunuz mu?

Oylayan
14. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Evet

13 92.86%
  • Hayır

1 7.14%
Sayfa 10/127 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon
Arama sonucu : 1012 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Hisseye Özel Performansı En İyi AL/SAT Teknik İndikatörler

Esas

Benim yaptığım analizlerde SMA (BHO) kullanılıyor. Ancak istenirse EMA veya WMA da kullanılabilir.

Esas

sn culas,

yazılımınızda usd bazlı verileri kullanmak mümkün oluyor mu?

eğer aylık-haftalık veriler kullanılacaksa belki usd bazlı verilerle daha sağlıklı sonuçlar alınabilir..

teşekkürler

Esas

Merhabalar elimde SANKO var sizin analizinize göre beklense ne olur. Teşekkürler.

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Esas

Malesef usd bazlı veriler kullanılamıyor. İnternette bunu ücretsiz sağlayan bir yer var mı bildiğiniz?

Alıntı Originally Posted by couchsurfer Yazıyı Oku
    sn culas,

yazılımınızda usd bazlı verileri kullanmak mümkün oluyor mu?

eğer aylık-haftalık veriler kullanılacaksa belki usd bazlı verilerle daha sağlıklı sonuçlar alınabilir..

teşekkürler

Duhul
    Oct 2005
    İkamet
    AYDINLANMA ÜLKESİ
    Gönderi
    1,218

Esas

Alıntı Originally Posted by culas Yazıyı Oku
    Malesef usd bazlı veriler kullanılamıyor. İnternette bunu ücretsiz sağlayan bir yer var mı bildiğiniz?
    Ücretsiz sağlayan yer olduğunun sanmıyorum. Ama 80-100 TL yıllık abone ücreti vererek finnet ya da matriksten veri alabilirsiniz.

Ben bir de şu raporlamalarla ilgili birşeyi merak ettim sayın culas. Raporlamalar neden 5 yılla sınırlı? İlk veriden itibaren rapor alamıyor musunuz? Yoksa mynet ile ilgili bir zorunluluk mu?

Esas

Alıntı Originally Posted by culas Yazıyı Oku
    benim yok. belki bilen bir dostumuz bizimle paylaşır...

Esas

Hayır 10 yıl ve üzerinde veri çekebiliyoruz.
    Sonuçta bir karar vermek gerekiyordu. Standart olsun diye tüm hisselerde o şekilde almaya çalıştım. Siz programda tarihleri değiştirip en iyi yöntemi bul derseniz ona göre arama yapar. Benim tavsiyem takip ettiğiniz hisseleri manuel olarak göz ile trendlere bölerek yukarı, aşağı ve yatay trendlerde hissenin gösterge ile uygunluğunu karşılaştırın.
    Örnek vermek gerekirse.
    Bir hisse;
    A-B tarihi arasında (1 yıl diyelim) yukarı trend yapmış.
    B-C tarihi arasında (2 yıl diyelim) yatay seyir izlemiş.
    C-D tarihi arasında (1 yıl diyelim) tekrar yukarı trend yapmış.
    D-E tarihi arasında (1 yıl diyelim) yatay trend.

Bu şekilde değerlendirme yapmak daha sağlıklı olabilir.
    Bu işlemi otomatik yapmanın yollarını arıyorum. Trend belirlerken ağırlıklı hareketli ortalama, DMI, CCI vs kullanılabilir.
    henüz tam karar vermiş değilim. Bu konuda tavsiyesi fikri olan varsa lütfen yazsın.

Şu anda programda çoklu zaman dilimi (sn. couchsurfer'ın sayfasından neden önemli olduğunu okuyabilirsiniz) ile strateji belirleme üzerinde çalışıyorum.

Kısaca nedir derseniz. Hemen örnek vereyim.
    Günlük grafiklerde kapanış fiyatı 5 günlük ortalamayı yukarı kesmiş ama haftalık (5 gün) grafiklerde CCI -100'ün altında ise alım yapma gibi. Burada gün sayısı değişken olarak seçilebilecek. Örneği 34 günlük grafikler ki sn. couchsurfer bunu çok sever

Burada aslında hesaplamaları yaptırmak çok zor değil ama. Bunu son kullanıcının kullanabileceği, hale getirmek ve görselleştirme işi epey zaman alıyor.

Hadi herkese bol kazançlar.
    Programı kullanan arkadaşlardan pek ses çıkmıyor.

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Ücretsiz sağlayan yer olduğunun sanmıyorum. Ama 80-100 TL yıllık abone ücreti vererek finnet ya da matriksten veri alabilirsiniz.

Ben bir de şu raporlamalarla ilgili birşeyi merak ettim sayın culas. Raporlamalar neden 5 yılla sınırlı? İlk veriden itibaren rapor alamıyor musunuz? Yoksa mynet ile ilgili bir zorunluluk mu?

Esas

Aslında İşyatırım verileri sağlıyor ama malesef istediğim şekilde çekmeyi başaramadım.
    Her defasında tüm listeyi indirmek gibi bir durum var. Her dosya yaklaşık 6 MB civarında veri tutuyor bu da
    BIST100 de güncel kalmak için günde 600MB gibi bir download demek. Ayda 18 GB yapar ki hiç mantıklı görünmüyor.

Myneten tek günlük veri bile çekebiliyoruz o yüzden onu kullanıyorum. Ama temettüler İşyatırımdan geliyor onda sıkıntı yok.

Dediğiniz gibi verileri ücretli almak en dertsiz olanı ama yeni başlayanlar için şimdilik yeterli görüyorum. İleride onuda eklerim.

http://www.isyatirim.com.tr/lt_isadata2.aspx

Alıntı Originally Posted by couchsurfer Yazıyı Oku
    benim yok. belki bilen bir dostumuz bizimle paylaşır...

Sayfa 10/127 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •