Sayfa 1/4 123 ... SonSon
Arama sonucu : 29 madde; 1 - 8 arası.

Konu: tasinabilir harddisk

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    GOZTEPE (TAM 35)
    Gönderi
    693

Esas tasinabilir harddisk

arkadaslar, hepinize hayirli aksamlar.
    ben 40 ya da 80gb lik bir tasinabilir harddisk almayi planliyorum. ne onerirsiniz?
    internetten buldum birkac tane ama neye dikkat etmem gerekir bilmiyorum, yardimci olursaniz cok mutlu olrurum.

buldugum samsung un 80gb olani idi. fiyati da 180 ytl. ne dersiniz?

ozellikleri de su:

Marka SAMSUNG
    Ürün 2.5'' SAMSUNG 80 GB USB 2.0 Taşınabilir HDD
    İçerik SAMSUNG 2.5'' - 80 GB - 5400 RPM - 8MB CACHE - Notebook Hard Drive
    +

2.5'' HDD Kutusu

Ebatlar 11.5 x 7.5 x 1 cm
    Ağırlık 135 gram
    Güç USB veri aktarım kablosu ile güç alışverişi gerçekleşir. Güç için ayrı bir bağlantısı yoktur.
    Özellikler Üründe Samsung'un notebooklar için üretmiş olduğu HDD modeli kullanılmaktadır. Bu nedenle sahip olduğu ebat ve ağırlık, piyasada bulunan diğer taşınabilir sabit disklerin fiziksel özelliklerinin oldukça altındadır. Bu fark, diğer ürünlerin çok büyük bir kısmında masaüstü pc hard disklerinin kullanılmasından kaynaklanmaktadır.
    Aparatlar Ürünün tek aparatı USB bağlantı kablosudur.

cok tesekkurler.

Duhul
    Nov 2005
    İkamet
    Köyceğiz/Muğla
    Gönderi
    1,672

Esas

5400 RPM
    7200 RPM olanını tercih et..

Esas

Alıntı Originally Posted by inorganik Yazıyı Oku
    arkadaslar, hepinize hayirli aksamlar.
    ben 40 ya da 80gb lik bir tasinabilir harddisk almayi planliyorum. ne onerirsiniz?
    internetten buldum birkac tane ama neye dikkat etmem gerekir bilmiyorum, yardimci olursaniz cok mutlu olrurum.

buldugum samsung un 80gb olani idi. fiyati da 180 ytl. ne dersiniz?

ozellikleri de su:

Marka SAMSUNG
    Ürün 2.5'' SAMSUNG 80 GB USB 2.0 Taşınabilir HDD
    İçerik SAMSUNG 2.5'' - 80 GB - 5400 RPM - 8MB CACHE - Notebook Hard Drive
    +

2.5'' HDD Kutusu

Ebatlar 11.5 x 7.5 x 1 cm
    Ağırlık 135 gram
    Güç USB veri aktarım kablosu ile güç alışverişi gerçekleşir. Güç için ayrı bir bağlantısı yoktur.
    Özellikler Üründe Samsung'un notebooklar için üretmiş olduğu HDD modeli kullanılmaktadır. Bu nedenle sahip olduğu ebat ve ağırlık, piyasada bulunan diğer taşınabilir sabit disklerin fiziksel özelliklerinin oldukça altındadır. Bu fark, diğer ürünlerin çok büyük bir kısmında masaüstü pc hard disklerinin kullanılmasından kaynaklanmaktadır.
    Aparatlar Ürünün tek aparatı USB bağlantı kablosudur.

cok tesekkurler.
    2.5" olsun diye bir isteğin yoksa, 3.5" 160GB Philips'in SPD5100CC modelini öneririm. Hem 160GB, 7200 devir, 8 MB Cache, USB 2.0 ve en güzel yanı 190 YTL+KDV, aşağıda da bir resmi var. 10 YTL fazla vererek hem 2 kat kapasite, hemde daha hızlı bir model alabilirsin. Tabii son karar elbette senin, kolay gelsin..

Esas

trascend marka almıştım, tavsiye etmem. cenaze töreni 14. ayda yapılmıştır.

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    istanbulköyü
    Gönderi
    2,472

Esas

Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku
    2.5" olsun diye bir isteğin yoksa, 3.5" 160GB Philips'in SPD5100CC modelini öneririm. Hem 160GB, 7200 devir, 8 MB Cache, USB 2.0 ve en güzel yanı 190 YTL+KDV, aşağıda da bir resmi var. 10 YTL fazla vererek hem 2 kat kapasite, hemde daha hızlı bir model alabilirsin. Tabii son karar elbette senin, kolay gelsin..

phılıpse gıcık kaptım,alternatifi varmı...

Esas

Philips'in harddiskini bende sevmem ama ekonomik olsun diye önerdim...

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    GOZTEPE (TAM 35)
    Gönderi
    693

Esas

yalniz bu biraz buyk sanki. cepte tasinabilir olsa iyi olurdu dostlarim
    aslinda amacim usb almak 2gb lik. ama fiyati nerdeyse 40gb lik fiyatinda . onun icin bunlari tercih ettim.

cepte tasinabilse cok ii olurdu.

bu benim sectigimin ne gibi eksileri var acaba? tesekkur ederim tekrar dostlar.

Esas

Seagate'in ST980801U2-RK modeli 80 GB, 2.5", 5400 2MB USB 2.0, 240 YTL kdv dahil civarında, Samsung ile aynı gibi ama Seagate olduğundan biraz daha pahalıca...

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •