Arama sonucu : 6 madde; 1 - 6 arası.

Konu: Son 10 senenin Excel formatında BIST100 verileri

Duhul
    May 2011
    İkamet
    127.0.0.1
    Gönderi
    1,710

Esas Son 10 senenin Excel formatında BIST100 verileri

Portfolio Optimizasyonu çalışması yapmak isteyenler için derledim topladım, firma fiyatlarının yanında son iki sütunda BIST100 endeksi ve Dolar/TL paritesi de mevcut.

Fiyatlar günlük kapanış fiyatları olup, 02.01.2006 - 12.02.2016 aralığını kapsamaktadır.

https://mega.nz/#!5EA2VTLT!2JzGnafSG...ww4Dy3uX0fJph0

Son düzenleme : BasePointer; 20-02-2016 saat: 00:18.

2. Esas

Güzel paylaşım. Teşekkürler. Peki hangi programdan aldınız bu verileri? Bölünmeler vs dikkate alındığında hatasız mı kontrol ettiniz mi?

Duhul
    May 2011
    İkamet
    127.0.0.1
    Gönderi
    1,710

Esas

Alıntı Originally Posted by xmaxsoft Yazıyı Oku
    Güzel paylaşım. Teşekkürler. Peki hangi programdan aldınız bu verileri? Bölünmeler vs dikkate alındığında hatasız mı kontrol ettiniz mi?
    verileri matriks ten tek tek derledim. tüm geriye dönük bölünmeler fiyata yansıtılmış şekildedir. firmalar arası tarih uyuşmazlıkları tek tek giderilmiş, kiminin tahtası kapalıyken ki fiyatı o gün önceki son fiyatı olarak, eski tarihlerde halka açık olmayan firmaların fiyatları ise ilk halka arz fiyatları olarak set edilmiştir. (örnek pegasus)

verileri mean-variance porfolio optimizasyonu için derledim, gayet kullanışlı oldu, akademik çalışmalarda da kullanabilirsiniz. bu şekilde işlenmiş veri bulmanız baya zor, çok uğraştım başkası uğraşmasın die paylaştım.

kolay gelsin.

4. Esas

Tekrar teşekkürler. Benim programa geçmişe dönük adapte etmek için ayrı bir modül yazmam gerekecek. Programımın veritabanında kullanabilir miyim?

Duhul
    May 2011
    İkamet
    127.0.0.1
    Gönderi
    1,710

Esas

kullanabilirsin, istediğin taklayı at

6. Esas

Alıntı Originally Posted by BasePointer Yazıyı Oku
    kullanabilirsin, istediğin taklayı at
    taklayı at kısmını anlamadım umarım kötü bir şey dememişsindir.

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •