Sayfa 1/208 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 1663 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Acemi teknikçi

Esas Acemi teknikçi

Vakit oldukça buradayım.
    ilk grafiğimiz ülkemizin kader grafiği olsun. euro nun xu 100 görünümü.

Yani endeks bize ne demek istiyor sorusuna cevap olarak veya neredeyiz sorusuna cevap olarak

2000 tepesi dipte 2001 dibi tepede.yazdım zaten grafik üzerine.

1 2 ve 3 nolu denemeler var görüyorsunuz. 3 tepeli bir oluşum.tabi bu grafikte dip olarak görüyorsunuz.

3 nolu kısım bulunduğumuz yer borsamızda.şimdi 3 nolu bölümde bir yuvarlak var. ve 1 ve 2 nolu çizgiler var.2 nolu çizgiye kadar gelmemiz gerekiyor bana göre.

euro yükselir borsa düşer tahminimce.tl grafikde bu nereye tekabül eder bakacaz.

Son düzenleme : the.end; 07-03-2015 saat: 17:36.

Esas

ve bu da aynı xu 100 ün euro olarak grafiği.yine haftalık.

sayılar ve yıllar aynı.halka ile gösterdiğim yerler aynı.

1 nolu çizgi de aynı.sadece 2 nolu çizgi yok.

şimdi 3 nolu yerdeki halkaya dikkat edelim.burada ben üstteki grafikte gösterdim.buradada gelmemiz gereken yer 1 nolu çizgi olmadığına göre .biraz daha yukarılar demek ki.

Esas

2008 in üstünde 1 nolu çizgiye basan 2 bacaklı 3 tepeli bir oluşum. 3 nolu tepenin dibini arıyoruz. bu iki bacagın yani 2008 den sonra en düşük gördüğümüz yerlerin üstünde olacak.zaten tepesi de onlar kadar yüksek olmadı görüyorsunuz.

Esas

şimdi hisseleri bu grafiğe uyarlarsak. ilk olarak iş c.

aynı noktalar ve çizgiler aynı yerlerden alınmıştır.

tahta yapıcı gibi düşünmek için genel ülke grafiğini bilmek gerekir.ülke grafiğimiz euro mu usd mi tl den mi ilerliyor.yani tahta yapıcılar hangi entrümanı baz alıyor.iş c için ben usd yi baz alıyorum.

ülke grafiğimiz için euro yu baz alıyorum.
    bu diğer grafikleri yok saymak demek değildir.ben tahta yapıcı gibi düşünüyorum.o çizerken hangisinden çiziyor.nereden tutp nereye çekiyor.
    her hisse de önce tahta yapıcı gibi düşünmedikçe yanılırız.

bir ikincisi 1 ve 2 nolu tepeler görüldüğü gibi oldukça yüksek.bunun sebebi 2008 dibine gitmeden oluşan tepe yani sol omuz dur.detaylı açıklama gerektirir.

2000 yılı öncesi sol omuz 2000 sonrası sağ omuzdur.2001 dibi başdır.

sağ omuz da kendi içinde şöyledir. 2008 öncesi ikili tepe sol omuz 2008 baş ve 2008 sonrası sağ omuzdur.

bu büyük grafik yapısı kafanızda şablon olarak kalmalıdır. tarihi bir döneme girilecektir. bu dönem için bekleyelim.

Esas

ve iş c de xu 100 görünüm önce haftalık. sonra aynı grafik günlük eklicem.daralan bantlara bakarak üstten inen bant yukarı kırılması demek rally demek olur iş c de.
    ama şuan düşüyoruz.ve xu 100 günlüğe cevirince daha net görülecek.

Esas

iş c xu 100 yukarıdaki haftalık bu ise günlük. destek bulduğumuz nokta çok önemli bir yer.illa destek gelecektir.bankalarda al sata çok uygun bu noktada...buraları aşağı gececek olursa alttan gelen bantlara iner hızla.endeks hakkında yazdıklarım la bunları kombinlemek lazım.

Esas

Sayın the.end sayfanız hayırlı uğurlu olsun.
    Saygılarımla

Esas

Alıntı Originally Posted by Jüpiter Yazıyı Oku
    Sayın the.end sayfanız hayırlı uğurlu olsun.
    Saygılarımla
    Çok sağolun.

Sayfa 1/208 1231151101 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •