Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 9 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Virman ücreti

Esas Virman ücreti

Selamlar...
    Aracı kurumum iş bankasını saçma sapan işlemleri rezalet müşteri ilişkileri sonucu bırakmaya karar verdim...
    virman için bir soru sordum ve şu yanıt geldi...

aracı kurumlara yapılacak virman işlemlerinde virman işlemi başına 10,00 TL +%5 BSMV' den az olmamak üzere hisse senedi başına 2,00 TL+%5 BSMV komisyon tahsil edilmektedir.

Şimdi ben hesabımdaki iki hisse senedim var.
    1. si 6000 tl tutuyor
    2. 15000 tl tutuyor...
    şimdi hesabıma göre 1 virman yapılacak 10tl+
    2+2 4 tl +
    %5 bsmv 21000 tl için 1050 tl mi oluyor???
    kısaca benden ne kadar kesinti yapacaklar...
    olmadı senetleri satıp %02 komisyon öderim 2.5 tl de eft ücreti daha azmı ödemiş olurum. yol gösterirseniz sevinirim... müşteri hizmetleri hala dönüş yapmadı soruma

Duhul
    Feb 2004
    Gönderi
    10,347
    Blog Yazıları
    9

Esas

Konuyu yanlış anladığınızı düşünüyorum.
    Bankayla tekrar görüşün bence.

Esas

aracı kurumlara yapılacak virman işlemlerinde virman işlemi başına 10,00 TL +%5 BSMV' den az olmamak üzere hisse senedi başına 2,00 TL+%5 BSMV komisyon tahsil edilmektedir.
    bu bankadan gelen mail, bende anlamadım zaten o yüzden sizlerden destek istedim

müşteri hizmetleri telefonda dönüş yapacağız dedi

Esas

İşbanktan ayrılmakla doğru karar vermişim. Sankoya aynı soruyu sordum 2 dakika sonra mailime yazılı açıklamalı olarak geldi işte müşteriye olan saygı...

"Hisse başına 2 TL aldıklarına göre 4 TL almaları gerekiyor.

Ancak 10 Tl den az olmamak kaydı ile dediklerine göre 10.-TL + %5 BSMV ile 10.50.-TL almaları lazım."

Duhul
    Dec 2005
    İkamet
    Kırklareli
    Gönderi
    3,789

Esas

Alıntı Originally Posted by zafzaf00 Yazıyı Oku
    İşbanktan ayrılmakla doğru karar vermişim. Sankoya aynı soruyu sordum 2 dakika sonra mailime yazılı açıklamalı olarak geldi işte müşteriye olan saygı...

"Hisse başına 2 TL aldıklarına göre 4 TL almaları gerekiyor.

Ancak 10 Tl den az olmamak kaydı ile dediklerine göre 10.-TL + %5 BSMV ile 10.50.-TL almaları lazım."
    Kafanızı karıştırmak istemem ama, 2 hisse senediniz olduğu için 2 virman işlemi yaptık deyip 10+10=20 +(20*%5)= 21 lira alabilirler.

Esas

İŞBANK BU YAPARMI YAPAR
    virman tek kalemde yapılacağından yapamazlar ama dediğiniz gibide ihtimal var. sonuçta paraya çevirsem %2 komisyon ödemektense virman mantıklı. zaten temettü de var. hesaba geçsinde bide onla uğraşmayım. sonra yaparım

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    Eskişehir
    Gönderi
    10,339

Esas

hesabında 10,50 tl nakit bırak, fazlasını çeker veya eft yaparsın.(eft ücretinide hesapta bırakıp)
    sonra virman talimatını işleme koydurursun olur biter.

alıntılar "gelen sorulara yanıtlar " başlığından.

Alıntı Originally Posted by F430 Yazıyı Oku
    arkadaşlar hisse senetlerimi x aracı kurumundan c aracı kurumuna virman yapmak istediğimde, aracı kurumun klasik komisyonu dışında özel virman komisyonu veya masrafı ödemek durumundamıyım?

yani hisseleri virmanlamamam için karşıma ne gibi engeller çıkarabilirler?

çok teşekkürler

Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    Her hisse çeşiti için 1 tl.den 3 tl ye kadar masraf istenebilir virman için.

1 çeşit senet virman yapılacaksa 1 ile 3 tl.

5 çeşit senet virman yapılacaksa 5 - 15 tl arası.

Esas

Alıntı Originally Posted by zafzaf00 Yazıyı Oku
    bu bankadan gelen mail, bende anlamadım zaten o yüzden sizlerden destek istedim

müşteri hizmetleri telefonda dönüş yapacağız dedi
    Gördüğüm kadarıyla okuma yazmanız var ama Anlama yok
    Herkesin anladığı şekilde 10.5 TL ile virman yapabilirsin.
    2 hissen olduğu için 4.2 TL ama 10.5TL den az olduğu için,
    Sen yinede 10.5 TL ödeyeceksin.Eğer 15 farklı hissen olsaydı,
    31.5 TL ödeyecektin.BSMV ise toplam aldığı komisyonun %5 idir.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •