Sayfa 995/1154 İlkİlk ... 495895945985993994995996997100510451095 ... SonSon
Arama sonucu : 9231 madde; 7,953 - 7,960 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. Esas

Tüm BIST Pay piyasasının Net Hacim ve Net Hacim Oranı bilgilerini okumak için iki yeni fonksiyon eklenmiştir.

Örnek Kullanımlar:
    Sistem.Mesaj(Sistem.NetHacimBist().ToString("#,### "));
    Sistem.Mesaj(Sistem.NetHacimBistOran().ToString("# .##"));

2. Esas

iDeal 4.41 versiyon kullanıma sunulmuştur.
    Ana menüden Versiyonu Yenile satırına tıklayarak sürüm yükseltme işlemi yapılabilir.

3. Esas

BIST Net Hacim veya VIOP Net Lot değerlerini veya bunların yüzdesel oranlarını, dilerseniz SEMBOL TANIMLA fonksiyonu ile, kendi özel sembolünüze atayıp, sayfanızdan anlık takip edebilir, grafiklerinin de çizilmesini sağlayabilirsiniz.

Duhul
    Aug 2006
    İkamet
    Londra
    Gönderi
    1,690

Esas

ideal kullanimi ile alakali birkac sorum olucak, yardimci olursaniz sevinirim.

1. "Birlesik Sistem Getiri Egrisi" linkini tikladigim zaman, bu modul Robot lisansi gerektirir mesaji aliyorum. Ancak ben robot calistiriyorum. problem ne olabilir?

2. 1 dk GARAN uzerinde sistem gelistiriyorum. Performans ekrani uzerinde sadece 20000 bar icin alim/satimlari gorebiliyorum. bu miktari nasil artirabilirim?

tesekkurler.

Esas

Alıntı Originally Posted by legolas Yazıyı Oku
    ideal kullanimi ile alakali birkac sorum olucak, yardimci olursaniz sevinirim.

1. "Birlesik Sistem Getiri Egrisi" linkini tikladigim zaman, bu modul Robot lisansi gerektirir mesaji aliyorum. Ancak ben robot calistiriyorum. problem ne olabilir?

2. 1 dk GARAN uzerinde sistem gelistiriyorum. Performans ekrani uzerinde sadece 20000 bar icin alim/satimlari gorebiliyorum. bu miktari nasil artirabilirim?

tesekkurler.
    1 dk data bende bayağı birikti.
    aşağıdaki linkten indirip kopyalayın.
    grafik alt menusunde maksimum bar sayısına yüksek bir rakam girin

http://dosya.co/r21ua2400mra/IMKBH'GARAN.01.html
    C:\iDeal\ChartData\IMKBH\01

Duhul
    Aug 2006
    İkamet
    Londra
    Gönderi
    1,690

Esas

Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    1 dk data bende bayağı birikti.
    aşağıdaki linkten indirip kopyalayın.
    grafik alt menusunde maksimum bar sayısına yüksek bir rakam girin

http://dosya.co/r21ua2400mra/IMKBH'GARAN.01.html
    C:\iDeal\ChartData\IMKBH\01
    cok tesekkurler sayin Tiberius, bu aksam bunu yapicam.
    ancak ayni datayi server'dan alma imkani yokmu?

7. Esas

Alıntı Originally Posted by wolvorine Yazıyı Oku
    iyi Akşamlar Sezai bey,

bir hisseenin MA optimizasyonu yaparken optimizasyon cok verimli olmamakta değerler biraz yanıltıcı olabiliyor. Çünkü anladığım kadarıyla karı birim olarak hesaplıyor. ( Örnek: x hissesi 2 tl al veriyor ve 3 tl ye sat veriyor ve 1tl birim kar ama ( %50 Kar) 2010 yılındayken 2015 yılında x hissesi 10 dan al veriyor 11 den sat veriyor (%10 kar) son zamanlarda cok iyi performans gosterip iyi birim cıkartıyor ama totalde ama yüzdesel olarak bakıldığında diğer parametler daha iyi çıkabiliyor. acaba sistem optimizasyonu hisseler için ve yüzdesel olarak yapabilir misiniz?

Teşekkurler,

saygılarımla
     Alıntı Originally Posted by wolvorine Yazıyı Oku
    herkese iyi akşamlar,

ek olarak herhangi bir hissede yüzdesel bazda kar zarar grafiği ile ilgili örnek bulamadım,

bir tane örnek atabilirseniz çok memnun olurum.

şimdiden çok teşekkürler
     Alıntı Originally Posted by Sezai KILIÇ Yazıyı Oku
    Tüm BIST Pay piyasasının Net Hacim ve Net Hacim Oranı bilgilerini okumak için iki yeni fonksiyon eklenmiştir.

Örnek Kullanımlar:
    Sistem.Mesaj(Sistem.NetHacimBist().ToString("#,### "));
    Sistem.Mesaj(Sistem.NetHacimBistOran().ToString("# .##"));
    İyi akşamlar Sezai bey,

yukarıdakilere de bakma imkaniniz var mı acaba?

şimdiden teşekkürler

Esas

Alıntı Originally Posted by Zülfü Aşkın Yazıyı Oku
    [IMG][/IMG]

Kendime ENDEKS yarattım...ASKIN diye..

Bu endekse İDEAL de kayıtlı bulunan İndikatörleri ekleyebiliyorum.Fakat Yukarıdaki Grafikde olduğu gibi VOB-XU100-USDTRY gibi parametreleri İndikatör olarak uygulayamıyorum..Yardım istemekten ve Sorunlarımı çözemediğim için UTANIYORUM ve sıkıntı yaşıyorum.. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler..

[IMG][/IMG]

Sayfa 995/1154 İlkİlk ... 495895945985993994995996997100510451095 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •