Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
Arama sonucu : 51 madde; 41 - 48 arası.

Konu: kar zarar hesaplama programı

idril42 Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by EDY Yazıyı Oku
    Aradan cok uzun zaman gecmis ama mecburen konuyu tazelemem gerekiyor... Ki su an böyle bir formül yada programa ihtiyac duyuyorum.. Varsa eger yardimci olabilecek bir arkadas cok makbule gececek....
    Bende tazeliyorum konuyu...
    Arkadaşlar ben bilgisayar programcısıyım ve ne zamandır aklımda böyle bir şey vardı..İsterseniz sizin katkılarınızla lisansı tamamen buraya ait olan bir şeyler yapabiliriz...
    Kar,zarar,komisyon,stopaj(olan hisselerde),aylık,yıllık haftalık kar-zarar tabloları,grafikler belki...Aklıma ilk etapta gelenler bunlar..Ama çoğaltılabilir...

Esas

www.excel.web.tr ye bakın isterseniz.

Duhul
    Feb 2005
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    298

Esas

umarım yakın zamanda burada yayınlanacak.
    http://www.hisse.net/forum/showthrea...t=18447&page=4

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    GeMicİ ekolünün simgelerinden
    Gönderi
    6,177

Esas

yapılmamıs bırsey degıl aslında daha onceden de boyle seyler vardı ... gedıgın ana sayfasında mevcut...her turlu seyı hesaplıyor...bırkac menkul degere aıt olan sayfalarda da gormustum...ama sadece buraya aıt olması tabıkı cok guzel bır dusunce...
    yukarıdakı hesaplamalara ek olarak faiz tahvıl a ve b tıpı fonlar hısseler ıcın temettu bedelsiz bedelli arttırımlar benım aklıma gelenler...

Esas

ben kendim formul hazırladım ve yıllardır bunu kullanıyor...
    a sütunu hisse adı
    b sütunu hisse fiyatı
    c sütunu hisse adedi
    b*c = d (hisse toplam tutarı)
    d*e( komisyon= f ( komisyonlu toplam tutar)

ben anlık yazıyorum ama herkes ben gibi uğraşmaz..yeri geliyor 0,2 kuruşu bile kar yazıyorum..hesapladığım kar oranı virgülden sonra 2 haneye kadar destekli..düz hesap değil yani..

aylık 700 bin-1 milyon işlem hacmi yapıyorum..hesap yapmadan olmaz aracı kuruma da tam güvenmiyorum..esnek hesap yapıyorlar

Esas

Benim geliştirdiğim ve sıklıkla kullandığım bir formül var, onu sadece burada sizinle paylaşmak istiyorum.

a - b = c
    c ≥ +1 ise kardasınız
    c ≤ -1 ise zarardasınız
    c = 0 ise başabaşsınız

*(a) Portföyün son değeri
    *(b) Portföyün ilk değeri
    *(c) Fark

Esas

Konuyu bi hortlatayım
    http://www.upload.gen.tr/d.php/www/h...DURUM.xls.html

şu şekilde bir şey var elimde kullanmak isteyen olursa komisyon miktarı onbinde 15 0,0015 olarak ayarlı değiştirerek kullanabilirsiniz...

Bu arada anlayan varsa kar zarar mıktarlarını kırmızı ve yesıl olarak nasıl gosterebılırız???

8. Esas

Alıntı Originally Posted by mehmetesat Yazıyı Oku
    Konuyu bi hortlatayım
    http://www.upload.gen.tr/d.php/www/h...DURUM.xls.html

şu şekilde bir şey var elimde kullanmak isteyen olursa komisyon miktarı onbinde 15 0,0015 olarak ayarlı değiştirerek kullanabilirsiniz...

Bu arada anlayan varsa kar zarar mıktarlarını kırmızı ve yesıl olarak nasıl gosterebılırız???
    Sayın mehmetesat, excel dosyası için teşekkürler. Sadece küçük bir ekleme yapayım..

Komisyon oranına BSMV eklenmemiş durumda. Alım-satım yaparken banka komisyonuna ek olarak '' banka komisyonunun %5 'i kadar '' daha bir kesinti eklenir ki buna BANKA SİGORTA MUAMELE VERGİSİ (BSMV) denir.

Yani Toplam Ödenen Masraf = Banka Komisyonu + ( Banka Komisyonu * 0,05) olur..

Saygılarla..

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •