Sayfa 1/5 123 ... SonSon
Arama sonucu : 38 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Fuji A820 dijital fotoğraf makinesi hakkında yardım

Duhul
    Sep 2005
    İkamet
    36-42,26-45
    Gönderi
    324

Esas Fuji A820 dijital fotoğraf makinesi hakkında yardım

Bugünlerde dijital fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum. Fazla para vermek istemiyorum. Teknosa'da Fuji A820+çanta+2 GB SD kart 268 YTL.

Linkte teknik özellikleri veriliyor. Fotoğraf (ve makineleri) pek anlamadığım konulardan. Özellikleri iyi mi? Kullanımı kolay mı? Eğer iyi değilse 300 YTL altında hangi makineyi tavsiye edebilirsiniz?

http://www.teknosa.com.tr/Cultures/t...AF_MAKINESI156

Esas

Bu modeli kullanmadım, genellikle Nikon kullanıyorum, ancak özelliklerine baktım ve gayet uygun olduğunu gördüm. Bu fiyatlara 8.3 MP'lik bir seçenek olması güzel, 4x optik zoom, büyük bir ekran ve sesli video çekimi yapıyor. İlk defa digital ile tanışanlar için uygun bir cihaza benziyor. Makina ile ilgili teknik döküman http://www.letsgodigital.org/tr/came...1509/show.html adresinden alınabilir. Fiyatı ise gayet güzel, bu paralara eskiden digital bile alamıyorduk, şimdi çok fazla alternatif arasından seçmek zorlaşıyor. Eğer bütçenizi bu rakamlar arasında tutmak istiyorsanız, uygun bir seçim diyebilirim. Bir tavsiye olarak 2 GB'lık hafıza kartını tercih edin ve yedek pil mutlaka yanınızda bulundurun. LCD üzerinden çekim yapacağınız için piller biraz çabuk bitiyor. İyi kullanımlar...

Duhul
    Sep 2007
    İkamet
    ISTANBUL
    Gönderi
    132

Esas

Benim daha önce baktığım Fuji fotoğraf makineleri kalem pil ile çalışıyorlar idi. Kalem pil kullanımının, şarjlı piile çalışanlarına kıyasla, pratik olmadığını söyleyebilirim.
    İyi kullanımlar...

Duhul
    Sep 2005
    İkamet
    36-42,26-45
    Gönderi
    324

Esas

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Li-Ion pilli olanların da fiyatı daha yüksek ne yazık ki. Tüm özellikleri iyi olup fiyatı da uygun olan bulamam sanırım. Çok sık kullanılmayacağı için pil tüketiminin fazla etkilemeyeceğini umuyorum. Tekrar teşekkürler

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Ben de uygun bir dijital arıyordum.

Tümüyle amatör birine.Ve de acemi. Hani ihtiyaç karşılamak için.

Topiği okudum.

Her zaman olduğu gibi Sn Erasure yardımcı gene.

Ben buradan aldığım bilgi ile biraz dolaştım alışveriş yerlerini.

Hepsiburada'da aynı makanın başka modelini buldum.

FUJIFILM FINEPIX A920 9.0MP 2.7" LCD DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ+ÇANTA HEDİYELİ !!!

1GB kartı da bedava gene.

KDV Dahil 264,77 YTL

Özellikleri:

Ürün Özellikleri :
    Genel Özellikler
    Ağırlık 156 Gr.
    Boyutlar 97.5x 61.9 x 31.8 mm
    Flaş/Flaş Modu Var/Otomatik
    Paket İçeriği 2 adet AA pil, Askı, USB kablosu, TV kablosu, Yazılım, Türkçe kullanım
    Bağlantı / Arabirim USB
    Güç Seçenekleri 2 Adet AA Pil
    Resim Dosya Biçimi JPEG
    Türkçe Menü Var
    Sesli Video Kaydı Var
    Otomatik Zamanlayıcı Var
    Video Modu AVI
    Görüntü Özellikleri
    Video Çözünürlüğü 320x240
    Görüntü Sabitleyici Var
    Görüntü İşlemcisi CCD
    Objektif Özellikler
    Çözünürlük 9.0 Megapixel
    Optik Zoom 4x
    Dijital Zoom 7.6x
    Hafıza Özellikleri
    Hafıza Kartı Desteği xD-Picture, SD
    Dahili Bellek 10 MB
    Ekran Özellikleri
    Ekran Boyutu Aralığı 2.0" - 2.9 "
    Ekran Boyutu 2.7"
    Diğer
    Garanti Süresi (Ay) 24

http://www.hepsiburada.com/productde...bd96543#tablnk

Sanki fena değil gibi..

Ne dersiniz sn Erasure?

Esas

megapiksel boyutu lenslere göre değişiyor bir markadaki 9 MP diğer markada 5-6 MPiksele denk gelebiliyor mesela bende sonyericsson K790İ telefonun 3,2 MP ile çektiğim gçrüntüler kullandığım sa....g marka 6 MP dijital fotoğraf makinesinden daha kaliteli fotoğraf çekebiliyor megapikselin yüksekliğine kanmayın derim canlı canlı deneyin pilli olması büyük dezavantaj 8-10 poz çekersiniz pilli bir makineyle ama liyon bataryalı makineler saatlerce açık kalabiliyor 100 lerce resim çekebiliyor bende geçen haft a oğlanın doğum günü için aldım bir makine teknosayla nerdeyse akraba olduğumdan yakın fiyatlardaki bir çok makineyi denedim mağza içinde tabiki senin yazdığın Fuji nin 9 MP ni almak için gitmiştim ama Olimpus FE 230 / 7.1MP aldım 269 ytl ye yanında çantası ve 1 GB hafıza kartıda mevcut geçmişteki yaşadığım pil sorunu bitti sayılır hafıza doldu daha şarz etmedim ,fotoğraf bastıramasamda Pc deki görüntüler gayet iyi ama herzaman derimki Sony-Canon-Nikon dan şaşmamak lazım ya Japon olacak ya alman tıpki otomobillerdeki gibi ama malesef fiyatları yüksek bu makinelerin ben memmunum olimpusta alman fiyatı uygun gibi onada bir bak derim.....

http://www.teknosa.com.tr/Cultures/t...__VIDEO_KAMERA

Fiyatı değişmiş hemende....

Esas

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Ben de uygun bir dijital arıyordum.

Tümüyle amatör birine.Ve de acemi. Hani ihtiyaç karşılamak için.

Topiği okudum.

Her zaman olduğu gibi Sn Erasure yardımcı gene.

Ben buradan aldığım bilgi ile biraz dolaştım alışveriş yerlerini.

Hepsiburada'da aynı makanın başka modelini buldum.

FUJIFILM FINEPIX A920 9.0MP 2.7" LCD DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ+ÇANTA HEDİYELİ !!!

1GB kartı da bedava gene.

KDV Dahil 264,77 YTL

Özellikleri:

Ürün Özellikleri :
    Genel Özellikler
    Ağırlık 156 Gr.
    Boyutlar 97.5x 61.9 x 31.8 mm
    Flaş/Flaş Modu Var/Otomatik
    Paket İçeriği 2 adet AA pil, Askı, USB kablosu, TV kablosu, Yazılım, Türkçe kullanım
    Bağlantı / Arabirim USB
    Güç Seçenekleri 2 Adet AA Pil
    Resim Dosya Biçimi JPEG
    Türkçe Menü Var
    Sesli Video Kaydı Var
    Otomatik Zamanlayıcı Var
    Video Modu AVI
    Görüntü Özellikleri
    Video Çözünürlüğü 320x240
    Görüntü Sabitleyici Var
    Görüntü İşlemcisi CCD
    Objektif Özellikler
    Çözünürlük 9.0 Megapixel
    Optik Zoom 4x
    Dijital Zoom 7.6x
    Hafıza Özellikleri
    Hafıza Kartı Desteği xD-Picture, SD
    Dahili Bellek 10 MB
    Ekran Özellikleri
    Ekran Boyutu Aralığı 2.0" - 2.9 "
    Ekran Boyutu 2.7"
    Diğer
    Garanti Süresi (Ay) 24

http://www.hepsiburada.com/productde...bd96543#tablnk

Sanki fena değil gibi..

Ne dersiniz sn Erasure?

Gayet güzel makina, 820 ile 920'nin farklarına baktım. 920 biraz daha iyi, daha büyük bir ekran ve pixel'e sahip, aslında fiyatı çok iyi, bu rakamlara bu pixel'leri alabileceğimizi hiç düşünemezdim ama indiler. Marka olarak Fujifilm'i kullanmadım, fuji'nin filmlerini daha çok biliyorum ama sorun yaşayacağınızı da sanmıyorum. Özelliklerine baktım ve özel birşeyler istemeyen her kullanıcının işine yarayacaktır. Fuji'nin bu modellerinde optik vizör konulmamış, yani çekilecek her kare için LCD ekranı kullanmak zorundasınız. Durum böyle olunca birkaç pil ile seyahatlere çıkmanız uygun olur. Yüksek kapasiteli Ni-MH ve şarj cihazı da taşımak uygun olur. Bir ek tavsiye olarak 2GB civarında kart kullanmanızı önereceğim. Son karar sizin olmakla beraber, bu cihazlar kompakt yapıda olduklarından genişlemeleri mümkün değildir. İyi kullanımlar...

Aşağıda 820, 920 ve kullandığım Nikon E5400'ü yanyana getirip kırmızı ile farkları göstermeye çalıştım.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Teşekkür sn savarona..

Araştırmaya devam..

Madem sony dediniz.

Biraz daha pahalı ama bir kere alınır dersek fazla değil..

SONY CYBERSHOT DSC-S650 7.2MP 2" LCD DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ

KDV Dahil 317,42 YTL

Özellikler:

7,2 etkin megapiksel
    Işığın yetersiz olduğu ortamlarda çekim için ISO 1000 yüksek hassasiyeti (REI)
    3x optik zoom, 6x dijital zoom, en fazla 14x akıllı zoom
    Ekran işlev kılavuzuyla kolay çalıştırma
    Parlak 2 inç (5,1cm) LCD ekran
    Yüksek kalite Sony objektif
    Gümüş, kompakt tasarım
    Geniş ekran TV'de oynatım için 16:9 modu
    Motion-JPEG (30 fps sesli film modu)
    PC'ye gerek kalmadan doğrudan yazıcıya bağlantı sağlamak için PictBridge
    Endişelenmeden çekim yapmanıza izin veren 24MB dahili bellek
    Kolay değiştirme için 2 standart AA pille çalışır
    STAMINA pil ömrü, en fazla 460 çekim (LCD ekranla CIPA standardı, isteğe bağlı NH-AA-2DB piller kullanılarak)
    15 dil seçeneğine sahip ekran menüsü: Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Macarca, İtalyanca, Norveççe, Lehçe,
    Portekizce, Rusça, İspanyolca, İsveççe
    Birlikte verilenler: 2x Alkalin pil, AV ve USB kabloları, bilek kayışı ve yazılım

Sayfa 1/5 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •