Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 9 madde; 1 - 8 arası.

Konu: usb cıkısına ethernet duyu

Esas usb cıkısına ethernet duyu

notebook umda ethernet cıkısında sabitleyici parca koptu. bu nedenle taktıgım kablo zaman zaman cıkıyor. acaba usb cıkıslarımdan birine ethernet kablomu bağlayabilecegim bir duy var mıdır. bilgili arkadaslara sorsam dedim.

modemimde usd cıkısı yoktur.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    426

Esas

Alıntı Originally Posted by greenleaf Yazıyı Oku
    .............

çok hos..

Esas

Alıntı Originally Posted by greenleaf Yazıyı Oku
    notebook umda ethernet cıkısında sabitleyici parca koptu. bu nedenle taktıgım kablo zaman zaman cıkıyor. acaba usb cıkıslarımdan birine ethernet kablomu bağlayabilecegim bir duy var mıdır. bilgili arkadaslara sorsam dedim.

garip bir durum, 2 seçenek var, kırık soketi yenilersiniz, bende bunun pensesi var, 1 dk'da yeni bir uç hazırlarım. 2nci seçenekte ise RJ-45'i USB'ye çeviren ara çevirici kullanırsın. Şeklide aşağıda ama böyle birşey kullanmadım.

Esas

desene fazla kaptırmısız paritelere. b ile d klavyede ne kadar uzakta anlataamam. bu arada internette bu urunlerden çok varmıs

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    1,679

Esas

Tek usb çıkışlı modemle iki bilgisayar çalıştıracak bir aparat var mı piyasada?

Esas

Alıntı Originally Posted by ÖZDOĞAN77 Yazıyı Oku
    Tek usb çıkışlı modemle iki bilgisayar çalıştıracak bir aparat var mı piyasada?

USB çoklandırıcı olarak piyasada bu tip ürünler var, 8-10 YTL civarında ama sizdeki modemden dolayı çalışmayabilir. Modelini bilmiyorum ama eğer modemin içerisinde DHCP server denilen ve IP dağıtan bir sistem yoksa, bu durumda sadece sistem tek IP üzerinden dağıtım yapacağından bu parça işinize yaramayabilir. En sağlıklı yöntem modemin ileri bir model ile güncellenmesidir.

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    1,679

Esas

Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku

USB çoklandırıcı olarak piyasada bu tip ürünler var, 8-10 YTL civarında ama sizdeki modemden dolayı çalışmayabilir. Modelini bilmiyorum ama eğer modemin içerisinde DHCP server denilen ve IP dağıtan bir sistem yoksa, bu durumda sadece sistem tek IP üzerinden dağıtım yapacağından bu parça işinize yaramayabilir. En sağlıklı yöntem modemin ileri bir model ile güncellenmesidir.
    Sayın Erasure,modemim mercury marka usb modem.Tek çıkışlı.Galiba şansım yok.

Esas

Alıntı Originally Posted by ÖZDOĞAN77 Yazıyı Oku
    Sayın Erasure,modemim mercury marka usb modem.Tek çıkışlı.Galiba şansım yok.
    modeminizin sitesine baktım 2 modelden bahsediyor, usb'li ve 4 port'lu ancak 1 usb'li modelinde bir tanede network çıkışı var. Eğer çalışırsa 1si USB ile bağlanır, diğeri de etnernet kartı üzerinden bağlanır ama zahmetlidir. Eğer modem alırsanız 4 port'dan aşağı çıkışlı almayın, hatta kablo vs ile uğraşmamak için kablosuz da çok işinize yarar. Evde 2 bilgisayarım var, birisi network kartı ile bağlı diğeri de kablosuz ama eğer olsaydı 250 civarında bilgisayarı daha bağlayabilirdim. Marka Linksys, model WAG-200G'dir. En iyi çözüm güzel bir model ile eskiyi güncellemektir.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •