Sayfa 1/5 123 ... SonSon
Arama sonucu : 34 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Dijital uydu alıcısı alıcam ne alayım.?

Esas Dijital uydu alıcısı alıcam ne alayım.?

uydu alıcısı alıcam fakat seçenek çok olunca karar vermek zor oluyor , D-Samrt uyumlu alıcılar hakkında kararsız kaldım açıklayıcı bilgi veren olursa sevinirim şimdiden teşekkürler.

Esas

Dreambox al.
    En krali.

Esas

HD yayın seyretmek istiyorsan modeller daha pahalıdır ve uygun bir TV'de gerektirir.
    Ancak sadece digital olsun işimi görür dersen modeller daha ekonomik hale gelir.
    Eğer hotbird vs uydulardaki şifreli kanalları seyretmek istersen, bu durumda sıkça
    güncelleme yapman gerekiyor. Bunu da 2 şekilde yaparsın, ya satın aldığın yere
    götürerek güncelleme yaptıracaksın, ya da bunu kendin yapacaksın.

Kendin yapmak istersen RS232 ile bilgisayara bağlayıp güncel yazılımları uygun yerlerden
    indirmek ve yüklemek zorundasın. Bunun yanısıra kanallara ait şifreler genellikle
    günlük değişir.

Marka seçimi sırasında yazılım desteğinin olması önemlidir, bunlara önem vermeden
    bir model seçtiğinde, yeni yazılım için çok bekleyebilir veya hiçbir zaman yazılım
    bulamayabilirsin. 3 farklı marka ve model kullanıyorum. Bunlar Echostar, Topfield ve
    son marka Next & Next Star.

Son markayı seçmemdeki en büyük sebep cihazın üzerinde bir usb giriş olması, bu yüzden
    yazılım, favori listesi, günlük şifreler vs'yi internetten alarak USB bellek ile saniyeler içinde
    cihaza yükleyerek seyretmeye devam ediyorum. Böylece satıcıya giderek güncelleme
    derdim olmuyor. Model olarak Super Plus serisi kullanıyorum. Bu marka'daki benzer modeller
    arasındaki en üst modeldir, üzerinde modül yuvası var. Alınacak ekstra kart ile farklı
    şifrelemeler seyredilebilir. Bunun haricinde FTA olarak geçen modülsüz tipleri de var.

Fiyatları da biraz diğer alıcılara göre pahalıdır ama sorun çıkarmayan bir cihaz diyebilirim.
    Diğer alıcılarımı yazılım desteğinin olmayışından kullanamıyorum. Kutusunda öylece
    duruyor. Özellikle Super Plus serisini incelemenizi tavsiye edeceğim.
    http://www.mach1digital.com adresinde her türlü alıcı için soru-cevaplar bulacaksınız.
    Buraları da mutlaka incelemenizi önereceğim. Kolay gelsin...

Esas

Sayın Erasue ve jackwalsh
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim

Esas

sevgili erasure kardeşimiz sağolsun döktürmüş yine...forumun elektronik konusunda en bilgili bireylerinden birisi...
    ben de kampanyaya kanıp dectron diye bir uydu alıcısı almıştım...adamlar kayboldular...güncelleme yok...elimizde patladı...şimdi araştırma safhasındayım...bu cihaz (NEXT 2000 CIS SUPER PLUS UYDU ALICISI) için iyi diyorlar...bilmiyorum...bakacağım...

Esas

Alıntı Originally Posted by MAKİNİST Yazıyı Oku
    sevgili erasure kardeşimiz sağolsun döktürmüş yine...forumun elektronik konusunda en bilgili bireylerinden birisi...
    ben de kampanyaya kanıp dectron diye bir uydu alıcısı almıştım...adamlar kayboldular...güncelleme yok...elimizde patladı...şimdi araştırma safhasındayım...bu cihaz (NEXT 2000 CIS SUPER PLUS UYDU ALICISI) için iyi diyorlar...bilmiyorum...bakacağım...
    Valla ben zamanında araştırıp en kalitelisine en yüksek parayı vererek almıştım.
    Geçmiş zaman ben de araştırmış hatta haftalar boyunca sağı solu karıştırmıştım.
    Şu an düşünüyorum da aptalmışım.
    55 YTL ye satılan YU-MA-TU da aynı görevi görüyor geçenlerde kaynanaya 2. receiver olarak aldım fıstık gibi...
    Yeni kanalları kendisi bulsun dersen 90 YTL'ye satılan receiverlar var.

Ben belgsel falan izlemek istiyorum dersen çıtayı yükseltelim ve D-smart diyelim ama daha fazlasına para vermek günah

Esas

Alıntı Originally Posted by MAKİNİST Yazıyı Oku

Teşekkür ederim, uygun bir cihaz için satıcılar çok üçkağıt yapıyorlar.
    En son üyelerimizden Sn.MuDo'da bir cihaz almak istemişti ve satıcıların
    önerdiği markaların adını bile ilk kez duydum. Ancak sonunda önerdiğim
    markanın yani Super Plus serisinin CX FTA'sını almıştı. Henüz 1 hafta oldu,
    sanırım alışma safhasındadır.

Next 2000 CIS Super Plus'u kullanıyorum. Çok iyi bir cihaz, yazılım
    desteği ise çok iyi, diğer alıcılar devreden çıktı ama bu cihazda sorun
    yaşamadım. USB en sevdiğim kısım, bununla digital yayınları video
    kaydedici olarakta kullanıyorum. Ancak çok yüksek çözünürlükte
    kayıt ettiğinden bellek anında doluyor.

Bugün HD CIS-7500 serisine baktım ama henüz çok pahalı ancak gelecekte
    işe çok yarayacak, özellikle HD yayınların artması ve tabii ki LCD, Plazma
    ikilisinin ekonomik seviyelere inmesi gerekiyor.

Son olarak Next'i mutlaka inceleyin, modül yuvalarına ihtiyacınız yoksa
    boşa para vermeyin, sadece USB girişi bile çok işinizi görecektir...

Duhul
    Nov 2006
    İkamet
    Ankara Batıkent
    Gönderi
    656

Esas

Selam arkadaşlar en net görüntüyü kablo tv'den mi yoksa uydudan mı alırım?
    Eğer uydu ise hangi reciver?

Sayfa 1/5 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •