Arama sonucu : 6 madde; 1 - 6 arası.

Konu: Kablosuz Modeme Nasıl Şifre Konur ?

Esas Kablosuz Modeme Nasıl Şifre Konur ?

Yaklaşık bir senedir Süperonline (Quiknet)'e ait Pirelli - DRGA226G Modem ile Fiber internet kullanmaktayım. Kurulumu yapan servis elemanları kabloluymuş gibi bağlantıyı yaparak kimseyi uyarmadan ve bilgi vermeden evden ayrılmışlar. 3 - 4 Ay kadar önce evde yeni aldığımız dizüstü bilgisayarı kullanırken modemin kablosuz olduğunu farkettik. Limitli kullandığım internette bir sürprizle karşılaşmamak için şifre koymak istedim fakat başaramadım. Bu konuda yardımı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Esas

Alıntı Originally Posted by Raşid Yazıyı Oku
    Yaklaşık bir senedir Süperonline (Quiknet)'e ait Pirelli - DRGA226G Modem ile Fiber internet kullanmaktayım. Kurulumu yapan servis elemanları kabloluymuş gibi bağlantıyı yaparak kimseyi uyarmadan ve bilgi vermeden evden ayrılmışlar. 3 - 4 Ay kadar önce evde yeni aldığımız dizüstü bilgisayarı kullanırken modemin kablosuz olduğunu farkettik. Limitli kullandığım internette bir sürprizle karşılaşmamak için şifre koymak istedim fakat başaramadım. Bu konuda yardımı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    modeme ethernet ara kablosu ile modem İP si ile baglanarak modemin ara yüzüne ulaşabilir oradan seçeneklerden şifreliyebilirsin.

Esas

Sn.Notron ilginiz için teşekkür ederim.Ancak Modemin ara yüzüne nasıl ulaşabilirim bunu biraz teferruatlı olarak anlatabilirmisiniz lütfen...

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    12,182
    Blog Yazıları
    8

Esas

Burada Türkçe kullanım klavuzu var. Biraz Google kullanarak dünyanın tüm bilgilerine erişmek işten değil

http://www.biri.com.tr/pdf/pirelli_drg_a226g.pdf

Geçenlerde okuduğuma göre internette arama yapanların ömürleri uzuyormuş.

Esas

Alıntı Originally Posted by Raşid Yazıyı Oku
    Sn.Notron ilginiz için teşekkür ederim.Ancak Modemin ara yüzüne nasıl ulaşabilirim bunu biraz teferruatlı olarak anlatabilirmisiniz lütfen...
    kasabanın şerifi link vermiş oradanda yapamassanız elimden geleni yaparım arkadaşım.

Esas

Alıntı Originally Posted by notron Yazıyı Oku
    kasabanın şerifi link vermiş oradanda yapamassanız elimden geleni yaparım arkadaşım.
    Kasabanın Şerifine ve size çok teşekkür ediyorum. Yardımlarınızla sorun çözüldü, hoşcakalın.

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •